FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Р’ – південний полюс світу
Небесний меридіан
Полуденна лінія
Вісь світу
Основні точки і лінії небесної сфери
Точка небесної сфери, яка знаходиться над спостерігачем називається зенітом.
Точка небесної сфери, яка знаходиться під спостерігачем називається надиром.
Прямовисна лінія
Лінія, яка проходить через зеніт і надир, називається прямовисною лінією
Площина, яка проходить через точку спостереження і перпендикулярна до прямовисної лінії, називається площиною горизонту.
Лінія, відносно якої обертається сфера, називається вісю світу
Точки перетину вісі світу з небесною сферою називаються полюсами світу. Є два полюси.
Лінія на площині,горизонту, яка перпендикулярна до прямовисної лінії, називається полуденною лінією. Вона перетинає небесну сферу у двох точках, які називаються географічними полюсами.
Коло, яке проходить через полюси, зеніт і надир, називається небесним меридіаном.
Небесний екватор
Площина, яка проходить через точку спостереження і перпендикулярна до вісі світу ,називається небесним екватором.
Точки, в яких Сонце найдальше віддалилося від екватора називаються сонцестоянням (22 червня і 22 грудня). Влітку день найдовший, а взимку найкоротший.
Друга координата аналогічна географічній довготі й називається прямим сходженням α. Пряме сходження світила вимірюється кутом між площинами великих кругів; один проходить через полюси світу й дане світило, а другий – через полюси світу і точку весняного рівнодення ɤ, що лежить на екваторі. Воно змінюється в межах від 0 год. до 24 год.
Екватор
Екліптика
Наприклад: координати зірки α Діви
α =13год. 22хв
δ= -11о
Александрійським астрономом Созігеном був розроблений сонячний календар, який запровадив у 46 році до н.е. Юлій Цезар.В цьому календарі тричі підряд роки містять 365 діб і називаються простими, наступний за ними рік – 366 діб. Він називається високосним. Високосними роками в юліанському календарі є ті роки, номерияких без остачі діляться на 4.
Юліанський календар дає помилку одну добу за 128 років.
На території нашої країни григоріанський календар був введений в 1918 році. Відповідно до декрету рахунок днів був пересунутий на 13 діб вперед. Наступний день після 31 січня стали вважати 14 лютого.
В даний час в більшості країн світу застосовується християнська ера. Рахунок років починається від Різдва Христового. Ця дата була введена ченцем Діонісієм у 525 році. Всі роки до цієї дати стали іменуватися «до нашої ери», а всі наступні дати стали «нашої ери».