FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Відомості про найяскравіші зорі наведено в додатках (таблиця 9 стр. 148)
Класи О, В і А названо гарячими або ранніми. Їх температура більша за 10000 К.
Класи F i G – сонячними. Їх температура 6000 К.
Класи К, М – холодними або пізніми. Їх температура близько 2500 К.
Зорі дуже великої світності називаються надгігантами. Червоні надгіганти виявляються такими самими й за розмірами.
Бі́лі ка́рлики — зірки низької світності з масами, порівняними із масою Сонця, та високими ефективними температурами. Радіуси білих карликів приблизно у 100 разів менші сонячного, відповідно, їх світність у ~10 000 разів менша сонячної.
Червоні карлики - найпоширеніші зіркові об'єкти у Всесвіті. Температура поверхні червоного карлика досягає 3,500 °К, маса - 0,3-0,08 мас Сонця, діаметр - 0,3 діаметра Сонця
Більшість зірок (близько 90 %), розташовуються на діаграмі вздовж довгої вузької смуги, названою головною послідовністю. Вона простягнулася з верхнього лівого кута (від блакитних надгігантів) у нижній правий кут (до червоних карликів). До зірок головної послідовності відноситься Сонце, світність якого приймають за одиницю.
Крапки, що відповідають гігантам і надгігантам, розташовуються над головною послідовністю праворуч, а відповідним білим карликам – у нижньому лівому куті, під головною послідовністю.
Фізично подвійними або кратними називаються системи зір, які під дією сил взаємного тяжіння обертаються навколо спільного центра мас. Кратні системи налічують від двох до десяти компонентів. У Галактиці близько половини зір об'єднані в кратні системи.
Вигляд в телескопі
Коли одна із зір у тісній подвійній системі значно збільшує свої розміри (розширюється), її речовина починає вільно перетікати на другий компонент, утворюючи навколо неї так званий акреційний диск. Газ із внутрішньої частини диска осідає на поверхню компактної «сусідки» ущораз більшій кількості збільшуючи її масу і температуру. У підсумку за характерний час від кількох до сотень років, температура й щільність її поверхневого шару збільшується до таких великих значень, що зіткнення швидких протонів розпочинають термоядерну реакцію синтезу гелію.