Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Систематика найпростіших. Тип апікомплексні

Тип Апікомплексні – Apicomplexa Паразитичні організми тварин і людини. Назва походить від будови апікального комплексу, розташованого на передньому кінці тіла, що сприяє прониканню паразита в організм живителя. До складу комплексу входять: коноїд (органоїд форми зрізаного
СИСТЕМАТИКА НАЙПРОСТІШИХ : 1. Тип Sarcomastigophora – Саркомастигофори 2. Тип Тип Апікомплексні – Apicomplexa  Паразитичні організми тварин і людини. Назва походить В одному або кількох місцях пелікула переривається мікропорами (ультрацито-стомами), через які здійснюється Тип складається з класів: Perkinsea i Sporozoea, основним з яких є споровики. Підклас Грегарини – Gregarinia  Паразити кишківника, статевих органів і порожнини тіла Цитоплазма розділена на ектоплазму і ендоплазму, що відрізняються своєю зернистістю. Дейтомерит, що Цикл розмноження включає стадії: спорозоїта, гамонта, сизигію (об’єднання двох особин в одній Підклас Кокцидії – Coccidia Внутрішньоклітинні паразити хребетних тварин і людини. Потрапивши в Наступний розвиток відбувається за межею тіла живителя. Всередині ооцисти ядро ділиться двічі До кокцидій, які зумовлюють важкі захворювання хребетних тварин і людини, відноситься токсоплазма
Слайды презентации

Слайд 2 Тип Апікомплексні – Apicomplexa Паразитичні організми тварин і

Тип Апікомплексні – Apicomplexa Паразитичні організми тварин і людини. Назва походить

людини. Назва походить від будови апікального комплексу, розташованого на

передньому кінці тіла, що сприяє прониканню паразита в організм живителя. До складу комплексу входять: коноїд (органоїд форми зрізаного конуса, що складається із спірально закручених фібрил); мікротрубочки (спрямовані від переднього полюса до заднього, виконують опорно-рухову функцію та надають клітині сталої форми); роптрії (пляшкоподібні органоїди) і мікронеми (ниткоподібні органоїди, що містять ферменти лізису мембран клітин живителя).

Слайд 4 В одному або кількох місцях пелікула переривається мікропорами

В одному або кількох місцях пелікула переривається мікропорами (ультрацито-стомами), через які

(ультрацито-стомами), через які здійснюється піноцитоз. Цикл розвитку складається із

послідовного чергування статевого та нестатевого розмноження (метагенез) із зиготичною редукцією. Інвазійна стадія – спорозоїти, що перебувають у захисній оболонці – ооцисті. Остання вкривається додатковими оболонками, утворюючи цисту. В організмі живителя спорозоїти виходять з оболонок спороцисти і спори, проникають всередину клітин, де живляться, ростуть (стадія трофозоїта) і розмножуються.

Слайд 5
Тип складається з класів: Perkinsea i Sporozoea, основним

Тип складається з класів: Perkinsea i Sporozoea, основним з яких є

з яких є споровики. Він нараховує кілька підкласів: Gregarinia

– Грегарини, Coccidia – Кокцидії, Piroplasmia – Піроплазми.

Слайд 6 Підклас Грегарини – Gregarinia Паразити кишківника, статевих органів

Підклас Грегарини – Gregarinia Паразити кишківника, статевих органів і порожнини тіла

і порожнини тіла безхребетних (членистоногих, кільчастих червів та голкошкірих).

Грегарини, які паразитують у кишківнику, є найбільшими із споровиків (до 16 мм), а їх тіло є розчленованим на епімерит (орган кріплення), протомерит і дейтомерит. Залишаючись одноклітинними вони є тричленистими організмами (Cephalina). Грегарини, які паразитують у внутрішніх порожнинах та статевих органах, як правило, не мають розчленування тіла (Acephalina).

Слайд 8 Цитоплазма розділена на ектоплазму і ендоплазму, що відрізняються

Цитоплазма розділена на ектоплазму і ендоплазму, що відрізняються своєю зернистістю. Дейтомерит,

своєю зернистістю. Дейтомерит, що містить ядро, відмежований від протомериту

ектоплазмою. Зовнішній шар ектоплазми містить слизистий шар та пелікулу, яка на периферії тіла утворює поздовжні гребені. Коливання (ундуляція) таких гребенів є одним із механізмів руху грегарин разом з іншими принципами (реактивний рух внаслідок виділення слизу або скорочення міонем, що містяться в ектоплазмі). Продукт запасання – глікоген, який використовується як джерело енергії у безкисневому середовищі. Живлення сапрофітне. Травна і скоротлива вакуолі відсутні.

Слайд 9 Цикл розмноження включає стадії: спорозоїта, гамонта, сизигію (об’єднання

Цикл розмноження включає стадії: спорозоїта, гамонта, сизигію (об’єднання двох особин в

двох особин в одній оболонці), формування і копуляцію гамет,

зиготи (ооцисти) та редукційного поділу з утворенням восьми спорозоїтів

.


Слайд 10 Підклас Кокцидії – Coccidia Внутрішньоклітинні паразити хребетних тварин і

Підклас Кокцидії – Coccidia Внутрішньоклітинні паразити хребетних тварин і людини. Потрапивши

людини. Потрапивши в організмі живителя разом з ооцистою, спорозоїти

проникають у клітини епітелію кишківника, де ростуть, живляться сапрофітно та розмножуються нестатевим шляхом – шизогонією. Клітини (мерозоїти), що утворилися при цьому, проникають в інші епітеліальні клітини і дають початок наступним поколінням шизонтів. Починаючи з 3-го покоління, мерозоїти формують мікро- і макрогамети. Після запліднення зигота перетворюється в ооцисту, потрапляє у просвіт кишківника і виводиться назовні.

Слайд 11 Наступний розвиток відбувається за межею тіла живителя. Всередині

Наступний розвиток відбувається за межею тіла живителя. Всередині ооцисти ядро ділиться

ооцисти ядро ділиться двічі (мейотичний поділ). При цьому утворюється

чотири спороцисти з власною оболонкою. Всередині кожної після мітотичного поділу ядра формується по два спорозоїти. На цій стадії ооциста стає інвазійною. Кокцидії – паразити із вузькою видовою специфічністю щодо живителя. Кокцидіози зумовлюють загальне пригнічення розвитку, виснаження організму та високий летальний ефект серед молоді (кролів – 85%, ягнят – 90%, курчат – 100%). При цьому спостерігається зниження продуктивності тварин.

Слайд 12 До кокцидій, які зумовлюють важкі захворювання хребетних тварин

До кокцидій, які зумовлюють важкі захворювання хребетних тварин і людини, відноситься

і людини, відноситься токсоплазма – Toxoplasma gondii. Життєвий цикл

токсоплазми проходить зі зміною двох живителів – проміжного (гризуни, копитні, людина) та основного (котячі). Уражаються насамперед клітини мозку, а також лімфатичні вузли, м’язи, органи зору. В організмі основного живителя зазнає статевого розмноження (оогамія) у клітинах кишкового епітелію. Ооцисти з фекаліями виводяться назовні.

  • Имя файла: sistematika-nayprostіshih-tip-apіkompleksnі.pptx
  • Количество просмотров: 110
  • Количество скачиваний: 0