Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Природний газ

Приро́дний газ  — суміш газів, що утворилася в надрах землі при анаеробному розкладанні органічних речовин. Як правило, це суміш газоподібних вуглеводнів (метану, етану, пропану, бутану тощо), що утворюється в земній корі та широко використовується як високоекономічне паливо на електростанціях, у чорній та кольоровій металургії,
Мрічко Михайло 11-а класПриродний газ Приро́дний газ  — суміш газів, що утворилася в надрах землі при анаеробному розкладанні органічних речовин. Як Хімічний склад Основну частину природного газу складає метан (CH4) — до 98%. До складу природного Властивості природного газу Природний газ не має кольору і запаху. Щоб можна Фізичні властивості Орієнтовні фізичні характеристики:Густина: ρ = 0,7 кг/м³ (сухий газоподібний) або Отруйні властивості природного газу Природний газ створює удушаючу дію на організм людини. Видобуток природного газу Природний газ знаходиться в землі на глибині від 1000 Застосування Природний газ широко використовується в хімічній промисловості як вихідна сировина . Вибухова сила природного газу Вибух газу в житловому будинку Дніпропетровська 2007[ред. • ред. код]Вибух
Слайды презентации

Слайд 2 Приро́дний газ  — суміш газів, що утворилася в надрах землі

Приро́дний газ  — суміш газів, що утворилася в надрах землі при анаеробному розкладанні органічних речовин.

при анаеробному розкладанні органічних речовин. Як правило, це суміш газоподібних вуглеводнів

(метану, етану, пропану, бутану тощо), що утворюється в земній корі та широко використовується як високоекономічне паливо на електростанціях, у чорній та кольоровій металургії, цементній та скляній промисловості, у процесі виробництва будматеріалів та для комунально-побутових потреб, а також як сировина для отримання багатьох органічних сполук.
Природний газ є корисною копалиною. Часто є побічним газом при видобутку нафти. Природний газ у пластових умовах (умовах залягання в земних надрах) знаходиться в газоподібному стані у вигляді окремих скупчень (газові поклади) або у вигляді газової шапки нафтогазових родовищ — це вільний газ, або в розчиненому стані в нафті або воді (у пластових умовах), а в стандартних умовах (0,101325 МПа і 20 °C) — тільки в газоподібному стані. Також природний газ може знаходитися у вигляді газогідратів.


Слайд 3 Хімічний склад
Основну частину природного газу складає метан (CH4) — до 98%.

Хімічний склад Основну частину природного газу складає метан (CH4) — до 98%. До складу

До складу природного газу можуть також входити більш важкі вуглеводні:
етан (C2H6),
пропан (C3H8),
Бутан

(сполука) (C4H10)
— гомологи метану, а також інші невуглеводні речовини:
водень (H2),
сірководень (H2S),
диоксид вуглецю (CO2),
азот (N2),
гелій (Не2).
Приклад компонентного складу природного газу, що відпускається населенню, може бути таким: метан (96-97,6%), етан (1,24-1,88%), пропан (0,30-0,57%),ізо-бутан (0,04-0,083%), н-бутан (0,04-0,09%), пентани (0,018-0,032%), гексани та вищі (0,001-0,004%), азот (0,7-0,82%), диоксид вуглецю (0,05-0,021%), кисень (0,007-0,008%).


Слайд 4 Властивості природного газу
Природний газ не має кольору і

Властивості природного газу Природний газ не має кольору і запаху. Щоб

запаху. Щоб можна було визначити витік по запаху, до

нього перед подачею споживачам додають одорант — речовину з різким специфічним запахом. Як одорант може використовуватись етилмеркаптан — C2H5SH або суміш природних меркаптанів — СПМ (C2H3P). У магістральних газопроводах транспортується неодоризований газ, оскільки одорант належить до агресивних речовин, що спричиняють корозію стінок труб.
Фізико-хімічні властивості, параметри які характеризують газ (газоконденсат) за умов пластових тисків і температури:
густина,
в'язкість,
вологовміст,
розчинність,
зворотна конденсація,
критична температура і тиск,
об'ємний коефіцієнт,
коефіцієнт стисливості та ін.


Слайд 5 Фізичні властивості
Орієнтовні фізичні характеристики:
Густина: ρ = 0,7 кг/м³

Фізичні властивості Орієнтовні фізичні характеристики:Густина: ρ = 0,7 кг/м³ (сухий газоподібний)

(сухий газоподібний) або 400 кг/м³ рідкий
Температура займання: t =

650 °C
Теплота згоряння: 16 — 34 МДж/м³ (для газоподібного)
Октанове число при використанні на двигунах згоряння: 120 — 130


Слайд 6 Отруйні властивості природного газу
Природний газ створює удушаючу дію

Отруйні властивості природного газу Природний газ створює удушаючу дію на організм

на організм людини. В атмосферному повітрі населених пунктів, у

повітрі робочої зони і у воді водоймищ санітарно-побутового водокористування встановлюються гранично допустимі концентрації шкідливих речовин, які затверджуються Міністерством охорони здоров'я України.
Із газових компонентів природних і нафтових газів особливо токсичним є сірководень, його запах відчувається при вмісті в повітрі 0,0014-0,0023 мг/л. Сірководень — отрута, що викликає параліч органів дихання й серця. Концентрація сірководню 0,06 мг/л викликає головний біль. При концентраціях 1 мг/л і вище настають гостре отруєння і смерть.

Слайд 7 Видобуток природного газу
Природний газ знаходиться в землі на

Видобуток природного газу Природний газ знаходиться в землі на глибині від

глибині від 1000 метрів до декількох кілометрів. Над глибокою

шпарою недалеко від міста Новий Уренгой отриманий приплив газу з глибини більш 6000 метрів. У надрах газ знаходиться в мікроскопічних порожнечах, названих порами. Пори з'єднані між собою мікроскопічними каналами — тріщинами, по цих каналах газ надходить з пір з високим тиском у пори з нижчим тиском доти, поки не виявиться в шпарі. Газ добувають з надр землі за допомогою свердловин. Шпари намагаються розмістити рівномірно по всій території родовища. Це робиться для рівномірного падіння пластового тиску в покладі. Інакше можливі переструми газу між областями родовища, а так само передчасне обводнювання покладу .
Газ виходить з надр внаслідок того, що в шарі перебуває під тиском, що значно перевищує атмосферний. Таким чином, рушійною силою є різниця тисків у шарі і системі збору.


Слайд 8 Застосування
Природний газ широко використовується в хімічній промисловості як

Застосування Природний газ широко використовується в хімічній промисловості як вихідна сировина

вихідна сировина . Також використовується як пальне, для опалення житлових

будинків, паливо для машин, електростанцій і ін. Сьогодні із понад 50 млн тонн водню, що виробляється у світі, половина отримується шляхом конверсії водяної пари із природним газом. Використання водню, як палива, є основою водневої енергетики.
КОЕФІЦІЄНТ НЕРІВНОМІРНОСТІ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ — відношення середньої фактичної витрати газу за певний період (сезон, добу, годину) до середньої витрати за більший відповідний період (відповідно рік, місяць, доба).
Україна відноситься до енергодефіцитних країн, яка задовільняє свої потреби в енергетичних ресурсах за рахунок власного виробництва менше ніж на 50 % (у тому числі по споживанню імпортованого природного газу на душу населення займає перше місце в світі).


  • Имя файла: prirodniy-gaz.pptx
  • Количество просмотров: 100
  • Количество скачиваний: 0