Мета проектуДізнатись як утворився торф і кам’яне вугілляДізнатись більше про торф і вугілляРозглянути зображення вугілляРозглянути зображення торфуПоповнити свій біологічний словник
Слайд 5
Як утворився торф Вихідним матеріалом при утворенні торфу
є мохи, чагарники, трав'янисті і деревні рослини, розвиток яких
визначається переважно умовами живлення - атмосферного чи ґрунтового. Сутність біохімічних перетворень полягає в руйнуванні мінливих фрагментів рослин і синтезі нових, більш стійких у даних умовах.
У торфоутворенні беруть участь водорості найпростіші, дріжджові і цвілі. Ефективність процесу торфоутворення низька. Акумулюється сменше 20% маси відмерлої рослинності у видгляді торфу. Середня швидкість нагромадження торфу складає близько 1 мм на рік.
Слайд 6
Розділення торф’яних родовищ Торф'яні родовища по земній кулі розподілені
нерівномірно відповідно до кліматичних і грунтово-ботанічних зон. Світові запаси
торфу оцінюються в 285 млрд. т. В Азії їх зосереджено близько 50 %, у Європі - 31 %, у Північній Америці -- 11 %, а 8 % в інших частинах світу.
Слайд 7
Походження торфу Походження торфу пов'язано з накопиченням залишків відмерлої
рослинності
Слайд 8
Вугілля Вугілля створювалося в різні періоди розвитку Землі. Найтривалішим
періодом, коли створювалось вугілля, вважається Пенсільванський період, який почався
приблизно 250 000 000 років тому і продовжувався близько 35 000 000 років. Решта частини вугілля сформувалася в період від одного до ста мільйонів років тому.
Слайд 10
Як утворилося вугілля Вугілля розташовується в земній корі у
вигляді пластів завдовжки до декількох кілометрів і завтовшки до
трьох метрів між скельними породами. Вугілля є залишками якнайдавніших дерев і рослин, які росли в болотистих джунглях в теплому вологому кліматі сотні мільйонів років тому.
Слайд 11
Як утворилося вугілля У таких болотах переважали швидкорослі очерети
і папороті гігантських розмірів. З часом вони відмирали і
падали в болото. Це рятувало їх від гниття. Бактерії переробляли деякі частини дерев, перетворюючи їх на газ, який випаровувався. Залишалася чорна маса, що складається в основному з вуглецю. Надалі вона перетворювалася на пласт вугілля.