Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Бій під КРУТАМИ

Битва під Кру́тами  — битва 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на пів-нічний схід від Києва: бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією
Бій під КРУТАМИ Битва під Кру́тами  — битва 16 (29) січня На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Пам'ятна монета номіналом у 2 гривні, присвячена Битві під Крутами. Володимир Винниченко у своїй книзі «Відродження нації»:     «…Це Звернення до « До українського студентства»: («Нова Рада» з 11 січня 1918 р.)«Прийшов Треба за всяку ціну спинити той похід, який може «За волю України. Полеглим синам в борні під Крутами»  — київський плакат 1918 року Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у Сотник Андрій Омельченко Володимир Шульгин Лука Дмитренко Микола Лизогуб Олександр Попович Андріїв Урочисте перепоховання студентів у Києві 19 березня 1918 року Січень 1991 року. Перший патріотичний мітинг у Крутах Символічна могила і дерев'яний хрест крутян на Аскольдовій могилі у Києві Меморіал Героїв Крут у селищі Крути  — урочисте відкриття «Пам'яті тридцяти»
Слайды презентации

Слайд 2


Слайд 3 Битва під Кру́тами  —

Битва під Кру́тами  — битва 16 (29) січня 1918

битва 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції

поблизу селища Крути за 130 кілометрів на пів-нічний схід від Києва: бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми національ-но свідомими київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У пере-бігу військових дій битва вирішального значення не мала, та у свідомості багатьох особливого значення набула завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут.

Слайд 4 На похороні у Києві

На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло

біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які

загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш. Десятиліттями історія битви або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці битви встановлено пам'ятник i у 80-ті роковини битви монетним двором випущено в обіг пам'ятну гривню.

Слайд 5 Пам'ятна монета номіналом у 2 гривні,
присвячена Битві

Пам'ятна монета номіналом у 2 гривні, присвячена Битві під Крутами.

під Крутами.


Слайд 6 Володимир Винниченко у своїй книзі
«Відродження нації»:

Володимир Винниченко у своїй книзі «Відродження нації»:   «…Це була

«…Це була війна впливом… Наш вплив

був менший. Він був уже остільки малий, що ми з великими труднощами могли складати якісь невеличкі більш-менш дисципліновані частини й висилати їх проти більшовиків. Більшовики, правда, теж не мали великих дисциплінованих частин, але їхня перевага була в тому, що всі наші широкі маси солдатства не ставили їм ніякого опору або навіть переходили на їхній бік, що майже все робітництво кожного міста ставало за ними; що в селах сільська біднота явно була більшовицька; що, словом, величезна більшість самого українського населення була проти нас.
Єдиною активною мілітарною нашою силою була наша інтелігентна молодь і частина національно-свідомого робітництва, яке гаряче стояло за українську державність, розуміючи за нами ту державність так само, як і ми її розуміли»…

Слайд 8 Звернення до « До українського студентства»: («Нова Рада» з

Звернення до « До українського студентства»: («Нова Рада» з 11 січня

11 січня 1918 р.)
«Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як

чорна гайворонь, обсіла нашу Україну російсько-«большевицька» грабіжницька орда, котра майже щодня робила у нас нові захвати, і Україна, одрізана звідусіль, може врешті опинитись в дуже скрутному стані. В цей час Українська фракція центру Університету св. Володимира кличе студентів-українців усіх вищих шкіл негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти напасників, які хочуть придушити все, що здобуто нами довгою, тяжкою героїчною працею.

Слайд 9 Треба за всяку ціну спинити

Треба за всяку ціну спинити той похід, який може

той похід, який може призвести Україну до страшної руїни

і довговічного занепаду. Хай кожен студент-українець пам'ятає, що в цей час злочинно бути байдужим… Сміливо ж, дорогі товариші, довбаймо нашу скелю і йдімо віддати, може, останню послугу тій великій будові, яку ми ж самі будували  — Українській державі! Записуйтесь до «Куреня Січових Стрільців», який формується з студентів Університету св. Володимира та Українського Народного Університету, звідки, мабуть, ми будемо розподілені серед декотрих українських військових частин, для піднесення культурно-національної свідомості та відваги…"


Слайд 11 «За волю України. Полеглим синам в борні під

«За волю України. Полеглим синам в борні під Крутами»  — київський плакат 1918 року

Крутами»  — київський плакат 1918 року


Слайд 12 Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності

патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Вже

в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 27 вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. На церемонії виступив Михайло Грушевський, який назвав цей вчинок київської молоді героїчним. Протягом десятиліть існували різні суперечливі трактування перебігу подій і кількості загиблих  — від декількох до декількох сотень. Наприклад Павло Тичина присвятив свій вірш «Пам'яті тридцяти», хоча до нашого часу збереглися тільки імена тих, хто був похований на Аскольдовій могилі:

Слайд 13 Сотник Андрій Омельченко
Володимир Шульгин
Лука Дмитренко
Микола

Сотник Андрій Омельченко Володимир Шульгин Лука Дмитренко Микола Лизогуб Олександр Попович

Лизогуб
Олександр Попович
Андріїв
Божко-Божинський
Ізидор Курик
Олександр Шерстюк


Головощук
Чижів
Кирик
Андрій Соколовський
Микола Корпан
М. Ганькевич
Євген Тарнавський
Гнаткевич
Григорій Піпський

Слайд 14 Урочисте перепоховання студентів
у Києві 19 березня 1918

Урочисте перепоховання студентів у Києві 19 березня 1918 року

року


Слайд 15 Січень 1991 року. Перший патріотичний мітинг у Крутах

Січень 1991 року. Перший патріотичний мітинг у Крутах

Слайд 16 Символічна могила і дерев'яний хрест крутян на Аскольдовій могилі

Символічна могила і дерев'яний хрест крутян на Аскольдовій могилі у Києві

у Києві


Слайд 17 Меморіал Героїв Крут у селищі Крути  — урочисте

Меморіал Героїв Крут у селищі Крути  — урочисте відкриття

відкриття


  • Имя файла: bіy-pіd-krutami.pptx
  • Количество просмотров: 171
  • Количество скачиваний: 0