Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Визначення понять: суспільство, держава, право

1.СУСПІЛЬСТВО-це організована сукупність людей, об'єднаних характерними для них відносинами на певному етапі історичного розвитку. Суспільство — також соціальна самодостатня система, заснована на взаємовідносинах людей в процесі реалізації особистих потреб.
ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ: «СУСПІЛЬСТВО», «ДЕРЖАВА», «ПРАВО».ПІДГОТУВАЛА: Дашинська Діана.ІБАб-1-17. 1.СУСПІЛЬСТВО-це організована сукупність людей, об'єднаних характерними для них відносинами на певному етапі ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВАПерші уявлення про суспільство, як систему співжиття людей формувались з ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВАНа відміну від мислителів античності філософи середньовіччя запримітили різницю між 2.ДЕРЖАВА -асоціація, що міститься на окремій території, об’єднує усіх членів суспільства. відносини ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА, ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ РІЗНІ ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА, ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ РІЗНІ 3. ПРАВО - це обумовлена природою людини і суспільства система регулювання суспільних
Слайды презентации

Слайд 2 1.СУСПІЛЬСТВО-
це організована сукупність людей, об'єднаних характерними для них

1.СУСПІЛЬСТВО-це організована сукупність людей, об'єднаних характерними для них відносинами на певному

відносинами на певному етапі історичного розвитку. Суспільство — також

соціальна самодостатня система, заснована на взаємовідносинах людей в процесі реалізації особистих потреб.

Слайд 3 ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВА
Перші уявлення про суспільство, як систему

ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВАПерші уявлення про суспільство, як систему співжиття людей формувались

співжиття людей формувались з найдавніших часів розвитку інтелектуальної культури

людства. Великий внесок у визначення суспільства внесли стародавні мислителі, китайський філософ Конфуцій, античні мислителі Платон та Арістотель, їхні учні й послідовники. У теоретично-філософській уяві стародавніх мислителів суспільство у буквальному розумінні цього слова ототожнювалося з державою. Арістотель вбачав людину, як політичну, або державну істоту.

Слайд 4 ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВА
На відміну від мислителів античності філософи

ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВАНа відміну від мислителів античності філософи середньовіччя запримітили різницю

середньовіччя запримітили різницю між соціумом і державою, але приховували

це в релігійних містифікаціях. Нікколо Макіавеллі був одним з перших, хто визначив державу, як одну із складових соціуму, ширшого і фундаментальнішого утворення. Мислителі пізнього середньовіччя в дослідженні суспільства продовжували приділяти велику увагу державі, її підрозділам і структурам. Перші уявлення про суспільство та його дослідження, як специфічного утворення і форми людського співжиття були несміливими і непослідовними. Про головний об'єкт — соціум як цілісну систему — соціальна філософія могла сказати надзвичайно мало. Багато авторів новітньої історії, навіть не спробували більш-менш серйозним чином прояснити собі природу елементарних явищ соціального, не кажучи вже про його внутрішню природу і сутність.

Слайд 5 2.ДЕРЖАВА -
асоціація, що міститься на окремій території, об’єднує

2.ДЕРЖАВА -асоціація, що міститься на окремій території, об’єднує усіх членів суспільства.

усіх членів суспільства.
відносини політичної влади – сукупність зв’язків

між громадянами і органами держави;
адміністративні органи влади та правові норми, що визначають їх функціонування.

Слайд 6 ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА,

ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА, ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ

ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ РІЗНІ ТЕОРІЇ ПОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВИ:
1. Неісторична теорія.

Її висунув Аристотель, стверджуючи, що держава є природним продуктом розвитку людських спільнот.
2. Теологічна теорія. Охоплює аналогічні за змістом традиційні концепції християнської культури, за якими державна влада виникла з волі надприродного чинника — Бога. Особливого змісту божественне походження держави і влади набуло в теорії Ф. Аквінського. Усяка влада від Бога, стверджував він. Держава є необхідність, її мета — "загальне благо". Існує "природний закон", закладений Богом у серця людей. Цей "божественний закон" вищий від "природного". Тому церква — вище держави. Її закони не повинні порушувати правителі.
3. Патріархальна теорія. Її фундатором був англійський філософ Роберт Філмер (XIII ст.). На його думку, держава виникла в процесі механічного об'єднання родів у племена, племен у ширші цілісні утворення, аж до держав (при збереженні принципу патріархальної, заступницької влади). Отже, держава є розширеною формою патріархальної влади, що здійснюється від імені всіх і для загального блага.



Слайд 7 ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА,

ДЕРЖАВА ВИНИКЛА НА ПЕВНІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА. ПОЛІТИЧНА, ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ

ПРАВОВА ЛІТЕРАТУРА ПОДАЄ РІЗНІ ТЕОРІЇ ПОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВИ:
4. Теорія суспільного

договору. У XVII і XVIII століттях, в монархічно-абсолютистську добу в Європі виникли різні теорії суспільного договору походження держави. Розквіту договірна теорія набула в період розвитку капіталістичних відносин. Її обстоювали англійські філософи Т. Гоббс і Дж. Локк та французький філософ Ж. -Ж. Руссо. Щоправда, такі погляди висував ще давньогрецький філософ Епікур. Сутність означеної теорії у тому, що держава виникає не з волі Бога, а створюється добровільно суспільним договором суверенних громадян з правителем за законами людського розуму.
5. Теорія підкорення (конфліктно-насильницька). Її фундатором є польсько-австрійський соціолог Л. Гумплович. Ґрунтуючись на концепції соціального дарвінізму (перенесення на суспільство сформульованого Ч. Дарвіном закону боротьби видів за існування і виживання), він вважає, що виникнення держави є результатом завоювання організованішими і сильнішими групами людей гірше організованих і слабших спільнот. Тобто держава стає формою панування переможців над переможеними, сильніших над слабшими.
6. Класова теорія. Її основоположниками є К. Маркс і Ф. Енгельс. Вони стверджували, що виникнення держави — це природно-історичний, об'єктивний процес. Держава започатковується на пізній фазі общинно-племінного ладу і розвивається впродовж тривалого історичного періоду.

  • Имя файла: viznachennya-ponyat-suspіlstvo-derzhava-pravo.pptx
  • Количество просмотров: 104
  • Количество скачиваний: 0