Загальна характеристикаСовоподібні— ряд птахів, до якого відносяться нічні хижі птахи. Вони мають великі очі, у більшості — бінокулярний зір. У них також добре розвинений слух. Як і в інших хижих, у сов гачкоподібно загнутий дзьоб та
Слайд 2
Загальна характеристика Совоподібні— ряд птахів, до якого відносяться нічні
хижі птахи. Вони мають великі очі, у більшості —
бінокулярний зір. У них також добре розвинений слух. Як і в інших хижих, у сов гачкоподібно загнутий дзьоб та гострі кігті на ногах. Це нагніздні птахи. Пір'я у сов дуже м'яке, тому літають вони безшумно. Ряд нараховує біля 200 сучасних видів, поширених на всіх континентах, за винятком Антарктиди та деяких ізольованих островів. В Україні живе близько 13 видів совоподібних. Найпоширеніші — сова сіра, сова болотяна, сова вухата та сич хатній. Найбільша сова в Україні — пугач — стала рідкісною і занесена до Червоної книги України. Сови — осілі або кочові птахи. Вони дуже корисні і потребують охорони.
Слайд 3
Зовнішній вигляд Органи чуття сови заслуговують особливої уваги. Очі
надзвичайно великі і настільки опуклі, що утворюють півкулі; краї
рогової оболонки ока незвичайно подовжені. Зовнішній отвір вуха буває оточений складкою шкіри, яка може бути підведеною і опущеною; внаслідок цього утворюється широка вушна раковина. В порівнянні з денними хижаками сови загалом птахи не великі, а швидше середні. Самці у сов, як правило, легші. Особливо це помітно серед совових. Так, самці сови сірої рідко важать більше 500 грамів, тоді як самиці часто досягають 650—700 грамів. Середня вага самців сови бородатої — 750 грамів, самиць —1150. Примітно, що розміри дорослих сов стабільніші, ніж їхня вага. Остання в несприятливі періоди життя може різко знижуватися. Птахи, що втратили навіть до сорока відсотків ваги, при нормалізації умов існування швидко її відновлюють.
Слайд 4
розмноження Звичайно сова мало трудиться над своїм гніздом і
часто кладе яйця прямо без жодної підстилки. Яйця їх,
в числі 2 — 10, білого кольору і кулястої форми. МІСЦЕ ГНІЗДУВАННЯ Одні сови гніздяться в дуплах, інші в тріщинах скель або отворах стін, інші влаштовуються в земляних норах ссавці або на землі чи в гніздах інших птахів.
Слайд 5
Розповсюдження Ряд нараховує біля 200 сучасних видів, поширених на
всіх континентах, за винятком Антарктиди та деяких ізольованих островів.
Справжнє місцеперебування сов — ліси, але вони живуть також і в степах, пустелях, населених місцевостях і містах.
Слайд 6
В Україні живе близько 13 видів совоподібних. Найбільша
сова — пугач — стала рідкісною тому занесена до
Червоної книги України. Сови — осілі або кочові птахи. Вони дуже корисні і потребують охорони.