Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Моллюски

Содержание

Молюски  ( м’якотілі ) – один із видів безхребетних. Тіло у більшості молюсків вкрите раковиною. На черевній стороні м’язистий виріст — нога (орган руху ) . Мешкають в морях (більшість) , прісних водоймах та на суші.
МолюскиВиконала учениця 8 класу ЗОШ 1-3 ст. №5  м.Ковеля Хіняєва Олена Молюски  ( м’якотілі ) – один із видів безхребетних. Тіло у більшості Жемчужини Найбільшим молюском, якого коли-небудь виловлювали, став представник безхребетних , який важив 340 Найбільшим у світі двостулковим молюском є тридакна гігантська . Діаметр її раковини Найбільший у світі молюск- велитенський кальмар якого звуть Architeuthis dux, завдовжки 18 Порожні раковини молюсків були знайдені в пустелі Наска , яка , як Було знайдено молюск, який під час пошкодження може випромінювати певні світлові сигнали. Молюски конуси , що належать сімейству Conidae , надзвичайно красиві і дуже Не тільки деякі рослини можуть здійснювати фотосинтез. Морський слизень Elysia chlorotica , Біля берегів Ісландії знайдено саму  довгоживучу істоту на Землі. Нею виявився молюск. Життя молюсків повністю залежить від середовища, в якій вони мешкають. По-перше, вони Найстаріший спійманий людиною молюск, за оцінками вчених мав вік в районі 405 Молюск — хижак рапана прибув в Чорне море в 1947 році з Голожаберні молюски налічують близько 3000 видів, красиві і отруйні мешканці морів, характеризуються Найкрасивіша, але смертоносна морська оса в Австралії — сама отруйна медуза всього Шум моря в сувенірних раковинах молюсків — це шум навколишнього вас середовища, Восьминоги — дуже розумні молюски , вони здатні розрізняти форми різних геометричних Дякую за увагу
Слайды презентации

Слайд 2 Молюски  ( м’якотілі ) – один із видів

Молюски  ( м’якотілі ) – один із видів безхребетних. Тіло у

безхребетних. Тіло у більшості молюсків вкрите раковиною. На черевній

стороні м’язистий виріст — нога (орган руху ) . Мешкають в морях (більшість) , прісних водоймах та на суші. Багато молюсків – є їжею для риб , птахів і ссавців ; деякі вживаються в їжу людиною ; Об’єкт аквакультури ( устриці , мідії , кальмари , гребінці та ін.) Раковини використовуються для виготовлення виробів , з жемчужин добувають перли. Ряд наземних молюсків пошкоджує культурні рослини , деякі псують підводні частини судів і гідротехнічних споруд (наприклад,  корабельний черв’як ) .

Слайд 3 Жемчужини

Жемчужини

Слайд 4 Найбільшим молюском, якого коли-небудь виловлювали, став представник безхребетних

Найбільшим молюском, якого коли-небудь виловлювали, став представник безхребетних , який важив

, який важив 340 кілограм і був спійманий на

берегах Японії.
Основою харчування молюсків є планктон, який вони відфільтровують з води.
За один сезон устриця може відкласти близько мільйона яєць. Але тільки декілька з них зможуть стати дорослими молюсками.

Слайд 5 Найбільшим у світі двостулковим молюском є тридакна гігантська

Найбільшим у світі двостулковим молюском є тридакна гігантська . Діаметр її

. Діаметр її раковини може досягати двох метрів ,

а вага 250 кілограмів. Мешкає цей гігант в тропічних водах і може спокійно селитися на глибинах до ста метрів. Також широко поширена серед любителів акваріумів. Останнім часом тридакну практично винищили , однак залишається надія , що це диво природи виживе на глибинах, де її важче дістати.

Слайд 6 Найбільший у світі молюск- велитенський кальмар якого звуть

Найбільший у світі молюск- велитенський кальмар якого звуть Architeuthis dux, завдовжки

Architeuthis dux, завдовжки 18 метрів. Виловили цього представника безхребетних

в 1880 році в Новій Зеландії. Перші згадки про них датовані 1555 роком. Кальмарів у той час називали і спрутами , і морськими зміями , і взагалі люди довгий час відмовлялися вірити в їх існування . Сфотографувати вперше Architeuthis dux змогли вчені Японії в 2007 році.

Слайд 7 Порожні раковини молюсків були знайдені в пустелі Наска

Порожні раковини молюсків були знайдені в пустелі Наска , яка ,

, яка , як відомо , раніше була вкрита

суцільним лісом.

Слайд 8 Було знайдено молюск, який під час пошкодження може

Було знайдено молюск, який під час пошкодження може випромінювати певні світлові

випромінювати певні світлові сигнали. Його відкрили іспанські та кубинські

дослідники , які працювали на острові з метою вивчення підводної фауни Макаронезії.

Слайд 9 Молюски конуси , що належать сімейству Conidae ,

Молюски конуси , що належать сімейству Conidae , надзвичайно красиві і

надзвичайно красиві і дуже часто зустрічаються в колекціях. Але

вони дуже отруйні і є хижаками за своєю природою. Під час полювання на рибу , вони загарпунюють її сильно збільшеним зубом , через який вприскують сильну отруту в тіло жертви. Деякі конуси настільки отруйні , що їм під силу навіть убити людину. Це відбувається тоді , коли люди збирають раковини на мілководді або березі.

Слайд 11 Не тільки деякі рослини можуть здійснювати фотосинтез. Морський

Не тільки деякі рослини можуть здійснювати фотосинтез. Морський слизень Elysia chlorotica

слизень Elysia chlorotica , який живе тільки за рахунок

глюкози , отримує його з хлоропластів водоростей Vaucheria litorea . Цей молюск домагається цього , асимілюючи хлоропласти прямо в клітини свого травного тракту , а після цього процесу починається фотосинтез : геном кодує білки , які необхідні хлоропластам , а натомість він отримує синтезируемую глюкозу. Морські зірки можуть харчуватися без заковтування їжі. Наприклад , при зустрічі з двостулковим молюском , вона захоплює його і вивертає нижній шлунок назовні. Той у свою чергу припадає в раковину , обволікаючи самі м’які частини молюска , і згодом їх перетравлює . Потім морська зірка втягує в себе отриманий розчин. Щоб захистити себе від ворогів восьминіг може підлаштовуватися під навколишнє середовище, тобто зливатися з грунтом або навколишньою текстурою, наприклад водоростями.

Слайд 13 Біля берегів Ісландії знайдено саму  довгоживучу істоту на

Біля берегів Ісландії знайдено саму  довгоживучу істоту на Землі. Нею виявився

Землі. Нею виявився молюск. Вчені підрахували кількість кілець на

його раковині і з’ясували, що вік істоти складає 405-410 років. В устриці, молюска класу черевоногих, близько 25 000 зyбів. У гігантського кальмара довжина тіла — до 18 м. А очі розміром з футбольний м’яч.

Слайд 14 Життя молюсків повністю залежить від середовища, в якій

Життя молюсків повністю залежить від середовища, в якій вони мешкають. По-перше,

вони мешкають. По-перше, вони холоднокровні, а по-друге, пересуваються дуже

повільно. Молюски, які мешкають в зоні припливу і відпливу, знаходяться в ще більш скрутному становищі — вони відчувають на собі не тільки перепади температур. Їх місце існування змінюється з водною на наземно-повітряну двічі на день. Головне завдання молюска — не дати температурі свого тіла підвищитися вище +37-38 ° С. Вище цього порога молюски відчувають тепловий шок, впадають в кому, а потім гинуть. Молюски можуть підтримувати температуру свого тіла, не даючи їй досягти летального порога вище +38 ° С. Причому це відбувалося, навіть коли температура повітря підвищувалася до +42 ° С. За словами вчених, молюски досягали такого ефекту завдяки зміні форми раковини. У спекотні дні літа у всіх молюсків висота мушлі збільшувалася. Наприклад, при співвідношенні висоти і діаметра мушлі 0,2 температура молюсків наближалася до критичних +38 ° С. А при збільшенні цього співвідношення до 0,6 (за рахунок зростання раковини у висоту) температура тіла помітно знижувалася, до 35,5 ° С.

Слайд 15 Найстаріший спійманий людиною молюск, за оцінками вчених мав

Найстаріший спійманий людиною молюск, за оцінками вчених мав вік в районі

вік в районі 405 років.
Вік молюсків можна визначити за

кількістю кілець на стулці раковини. Кожне кільце відрізняється від попереднього за рахунок особливостей їжі споживаної в цей період, стану екології, температури і кількості кисню у воді.
Основним видом їжі молюсків є планктон , який вони фільтрують з води.

Слайд 16 Молюск — хижак рапана прибув в Чорне море

Молюск — хижак рапана прибув в Чорне море в 1947 році

в 1947 році з Японського моря на днищах перекинутих

звідти радянських торпедних катерів і до теперішнього часу з’їв майже всіх устриць, мідій і морських гребінців. Так сильно розплодитись рапана змогла тому, що внаслідок невисокої солоності води в морі відсутні її природні вороги — морські зірки.
Символ @, який ми іменуємо «собачка» , корейці називають «веселим равликом».

Слайд 17 Голожаберні молюски налічують близько 3000 видів, красиві і

Голожаберні молюски налічують близько 3000 видів, красиві і отруйні мешканці морів,

отруйні мешканці морів, характеризуються повною відсутністю панцира . Однак

зовнішній вигляд оманливий. Голожаберні молюски дуже отруйні, від одного дотику до них може зійти шкіра з руки. Ще однією особливістю цих істот, є наявність статевих органів на хвості і на голові. Розміром ці молюски бувають від 6 міліметрів до 31 сантиметрів. Харчуються голожаберні молюски водоростями, анемонами і навіть іншими молюсками. Своїм красивим забарвленням вони зобов’язані тому що вживають в їжу.

Слайд 18 Найкрасивіша, але смертоносна морська оса в Австралії —

Найкрасивіша, але смертоносна морська оса в Австралії — сама отруйна медуза

сама отруйна медуза всього світу. Недалеко від узбережжя Квінсленд

з 1880 року від її отрути загинуло 66 осіб.

Слайд 19 Шум моря в сувенірних раковинах молюсків — це

Шум моря в сувенірних раковинах молюсків — це шум навколишнього вас

шум навколишнього вас середовища, яка резонує з порожнинами раковини.

Цього ефекту можна домогтися без панцира молюска , приклавши до вуха зігнуту долоню або кухоль.
Моллюскі неймовірно сильні. Якби людина володіла такою ж силою, то п’ятдесяти кілограмова людина могла б спокійно поднятся вгору по сходах з вантажем в пів-тонни.

Слайд 20 Восьминоги — дуже розумні молюски , вони здатні

Восьминоги — дуже розумні молюски , вони здатні розрізняти форми різних

розрізняти форми різних геометричних фігур, звикають до людей і

навіть іноді стають ручними. Ці молюски вельми охайні, завжди дбають про чистоту в своїх оселях, змиваючи весь бруд струменем води, яку самі випускають, а відходи складають зовні в «купки».

  • Имя файла: mollyuski.pptx
  • Количество просмотров: 172
  • Количество скачиваний: 1