Мета
Розвивати пізнавальний інтерес до природного
середовища; виховувати бажання охороняти природне середовище та формувати вміння знаходити в різних джерелах необхідну інформацію про рослин-мандрівників
Слайд 3
Проблемні питання
Яким чином рослини здатні мандрувати?
Скільки існує видів рослин мандрівників?
Слайд 4
Існує безліч рослин мандрівників навіть
можна сказати що всі рослини які існують на землі
всі вони є мандрівниками. Рослина як і людина не може проживати на одному місті вона мандрує в пошуках нового місця (домівки). Поширюються людьми та вітром а також на шерсті тварин.
КУКУРУДЗА
Кукурудза найдавніша хлібна рослина Землі, найбільша із зернових. 1954 у Мехіко під час
археологічних розкопок на глибині 70 метрів знайшли незвичайну знахідку — шар окам'янілого пилка дикої кукурудзи. За допомогою радіоактивного вуглецю визначили вік знахідки — 60000 років. Отже, батьківщиною сучасної кукурудзи є Мексика. У мексиканській долині Ріо-Гранде витягли понад 750 качанів кукурудзи, які знаходилися на різній глибині: чим глибше залягав шар, тим менші за розміром були качани кукурудзи, а у верхніх шарах — вони нагадували сучасні. Учені зробили висновок, що людина стала вирощувати кукурудзу приблизно 10000 років тому.
Слайд 7
Велика знахідка
На
території Перу археологи знайшли викопні качани кукурудзи, датовані п'ятим тисячоліттям до нашої
ери. На стоянках древньої людини знайдено також велику кількість фігурок богів і богинь з качанами кукурудзи в руках і на головних уборах: жителі обидвох Америк поклонялись кукурудзі як священній рослині.Культура обробітку її була високою, про що свідчить велика кількість сортів, які там вирощували. Наприклад, у древніх майя були сорти: «кукурудза-стара», яка достигала за 5–6 місяців, «кукурудза-дівчинка», яка достигала за 3 місяці, і справжня скороспілка — сорт з красивою назвою «пісня когута»: його прибирали через два місяці після появи паростків.
Слайд 8
Після другої подорожі Колумба вона з'явилася в Іспанії, потім в Італії, відтіля
рушила на Схід. В 1511 році якийсь П'єтро Матьєре видав в Севільї книжку
«De Orbo Novo» («Новий світ»), в якій з'явився перший опис кукурудзи. Перше зображення кукурудзи в друкованому виданні було в 1542 році — в Травнику Л. Фукса. На територію колишнього Радянського Cоюзу, найраніше завезли кукурудзу до сучасних Молдови і Грузії — в кінці сімнадцятого і початку вісімнадцятого століть.
Сучасна кукурудза створена руками людини за роки селекції; в неї дуже мало спільного з дикими особинами, від яких вона походить (станом на 1981 рік прямий предок так і не знайдений).
Слайд 10
Як ВИРОЩУЮТЬ?
Кукурудза
- одна з найпоширеніших культур у світовому рослинництві, займає
третє місце після пшениці і рису
Посівна площа постійно зростає і в 1994-1996 pp. вона становила 138 млн. га.
Найбільше кукурудзу вирощують США - майже 30 млн. га, Китай - 26 млн. га, Бразилія - 13 млн. га, Мексика -7,7 млн. га, Індія - 6 млн. га. В Європі посівна площа становить 11,5 млн. га, в Румунії - понад 3 млн. га, Франції - 1,7 млн. га, Угорщині 1,0 млн. га. У світі в 1993-1995 pp. збирали 513 млн. т зерна кукурудзи, що становить 26,9% від світового виробництва зерна. За рахунок створення ранньостиглих гібридів, зона вирощування кукурудзи розширюється на північ. Найбільше зерна кукурудзи виробляють у США і Китаї