Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Промисловість світу

ЕнергетикаЕнергетика, або паливно-енергетичний комплекс (ПЕК), — це складна міжгалузева система, яка видобуває паливо та виробляє електроенергію, а також транспортує, розподіляє її. Енергетика — основа сучасного господарства. Рівень споживання електроенергії є важливим показником економічного потенціалу та рівня
Промисловість світу ЕнергетикаЕнергетика, або паливно-енергетичний комплекс (ПЕК), — це складна міжгалузева система, яка видобуває Етапи ПЕКуПерший, вугільний етап, тривав упродовж XIX і першої половини XX ст., ЕлектроенергетикаЕ л е к т р о е н е р г МеталургіяЦя галузь охоплює чорну та кольорову металургію, які є основним виробником конструкційних Залежність підприємств чорної металургії від сировинної бази поступово зменшується. Крім того, збільшується Кольорова металургіяКольорова металургія сформувалась у країнах, які мають значні запаси руд різних МашинобудуванняМашинобудування. Це провідна галузь промисловості за загальною вартістю продукції, що виробляється, і Хімічна промисловістьХімічна промисловість. Основною сировиною, що використовується в хімічній промисловості, є коксівне Лісова і деревообробна промисловість Ця галузь охоплює лісозаготівлю, лісопиляння та обробку деревини. Легка промисловістьПровідною галуззю легкої промисловості є текстильна. Основні райони виробництва тканин зосереджено Харчова промисловістьДо неї належать галузі, які виробляють продукти харчування, тютюнові, лікеро-горілчані вироби,
Слайды презентации

Слайд 2 Енергетика
Енергетика, або паливно-енергетичний комплекс (ПЕК), — це складна

ЕнергетикаЕнергетика, або паливно-енергетичний комплекс (ПЕК), — це складна міжгалузева система, яка

міжгалузева система, яка видобуває паливо та виробляє електроенергію, а

також транспортує, розподіляє її. Енергетика — основа сучасного господарства. Рівень споживання електроенергії є важливим показником економічного потенціалу та рівня розвитку країни. Світове виробництво та споживання енергоресурсів (нафти, газу, вугілля, урану, рушійної сили води, енергії Сонця, вітру) поступово зростають. Найбільші енергоспоживачі: США — 26 % світового енергоспоживання, Китай - 10%, Росія - 1%, Японія,ФРH - 4%, Україна, Велика Британія, Італія, Франція — по 2%.За останні два століття світова енергетика пройшла у своєму розвитку два головних етапні нині наблизилася до третього.


Слайд 3 Етапи ПЕКу
Перший, вугільний етап, тривав упродовж XIX і

Етапи ПЕКуПерший, вугільний етап, тривав упродовж XIX і першої половини XX

першої половини XX ст., коли переважало вугільне паливо.
Другий,

нафтогазовий етап, розпочався в другій половині XX ст. і продовжується нині, що зумовлено багатьма перевагами нафти й газу як ефективніших енергоносіїв порівняно з твердим паливом.
Третій етап — це поступовий перехід від використання переважно вичерпних мінеральних ресурсів до енергетичного палива, що ґрунтується на відновлюваних і невичерпних ресурсах, або до альтернативних джерел енергії (енергії Сонця, геотермальної енергії Землі, енергії морів і океанів, вітру, біоенергії, енергії термоядерних реакцій). Це пояснюється погіршенням гірничо-геологічних умов видобування палива і загостренням проблеми енерго
забезпечення людства на початку XXI ст.


Слайд 4 Електроенергетика
Е л е к т р о е

ЕлектроенергетикаЕ л е к т р о е н е р

н е р г е т и к а

— галузь, яка визначає НТП. Основну частину електроенергії виробляють великі електростанції: теплові — 65 %, гідравлічні — 15 % атомні — 15%. У їх розміщенні простежуються певні тенденції: зміщення в райони, що найбільш забезпечені енергоресурсами; у країнах, які імпортують енергоносії, — тяжіння до приморських районів з орієнтацією на нафтопереробні заводи або вугільні термінали; зниження рівня територіальної концентрації в економічних районах. Найбільші потужності АЕС зосереджено у США, Франції, Японії, Росії, Німеччині, Канаді, Бельгії, Великій Британії, Україні, Швеції.

Слайд 5 Металургія
Ця галузь охоплює чорну та кольорову металургію, які

МеталургіяЦя галузь охоплює чорну та кольорову металургію, які є основним виробником

є основним виробником конструкційних матеріалів. Чорна металургія виробляє чавун,

сталь і прокат, використовуючи як основну сировину залізну руду, а як паливо — високоякісне вугілля. Найбільші запаси залізної руди сконцентровано в Росії, Бразилії, Китаї, США, Канаді, Австралії. Чорні метали виробляють в 67 країнах світу, 80 % загального обсягу випуску сталі дають розвинуті країни. Швидкими темпами розвивається чорна металургія в Бразилії, Індії, Південній Кореї, Туреччині.

Слайд 6 Залежність підприємств чорної металургії від сировинної бази поступово

Залежність підприємств чорної металургії від сировинної бази поступово зменшується. Крім того,

зменшується. Крім того, збільшується рівень використання вторинних ресурсів —

металобрухту, у розміщенні підприємства чорної металургії тяжіють до місцевих сировини і палива: до залізорудних (Франція, Швеція, Україна, Росія) або до вугільних (Німеччина, Росія, Польща) басейнів. Проте останнім часом їх нерідко споруджують поблизу довізної сировини в портах і припортових районах (Японія, Франція, США) або, орієнтуючись на споживача, будують невеликі переробні заводи (США, Італія, Іспанія). Територіальна структура підприємств чорної металургії в світі має свої особливості: це не окремі металургійні центри, а цілі металургійні райони. Наприклад, у США — Клівленд—Детройт, Чиказький район, у ФРН — Рейнсько-Вестфальський район, у Великій Британії — Південний Уельс.

Слайд 7 Кольорова металургія
Кольорова металургія сформувалась у країнах, які мають

Кольорова металургіяКольорова металургія сформувалась у країнах, які мають значні запаси руд

значні запаси руд різних кольорових металів: Росії, СІЛА, Китаї,

Канаді, Австралії, ШАР. Основну сировину для виробництва алюмінію — боксити — видобувають в Австралії, Гвінеї, Бразилії, Ямайці, Китаї, Індії. Провідними країнами зі світової виплавки алюмінію є Китай (14%), Росія (13,5%), США (11 %), Канада(10,7%), Австралія (7,4 %), Бразилія (5 %), Норвегія (4,4 %). Поклади свинцево-цинкових руд ще є в багатьох країнах світу. На них багаті надра США, Канади, Австралії, Іспанії, Німеччини, Мексики, Перу. Видобування і виробництво олова сконцентровано переважно в країнах Азії, Африки і Латинської Америки. Більшість промислово розвинутих країн бідні на руди кольорових металів. Основними чинниками розміщення підприємств кольорової металургії є: сировинний, транспортний, енергетичний, орієнтація на споживача.

Слайд 8 Машинобудування
Машинобудування. Це провідна галузь промисловості за загальною вартістю

МашинобудуванняМашинобудування. Це провідна галузь промисловості за загальною вартістю продукції, що виробляється,

продукції, що виробляється, і за кількістю зайнятого у виробництві

населення. Машинобудівний комплекс охоплює машинобудування та металообробку. Він ґрунтується на значних між- і внутрішньогалузевих зв'язках і характеризується складністю структури. На машинобудування припадають 37 % вартості світового промислового виробництва. У світі сформувалися 4 великих ареали машинобудування : Північноамериканський, де основну роль відіграють США, Західноєвропейський, де лідирують Німеччина, Велика Британія, Італія, Франція,Східноазіатський та Південно-Східноазіатський (Японія), Східноєвропейський (машинобудівний комплекс Росії). Досить високого рівня досягло машинобудування в таких країнах Європи, як Швеція, Нідерланди, Бельгія, Швейцарія, Іспанія, Чехія, Польща, Азії — Південна Корея, Сінгапур, Індія, Туреччина, Латинської Америки — Бразилія, Аргентина, Мексика.

Слайд 9 Хімічна промисловість
Хімічна промисловість. Основною сировиною, що використовується в

Хімічна промисловістьХімічна промисловість. Основною сировиною, що використовується в хімічній промисловості, є

хімічній промисловості, є коксівне вугілля, газ, нафта, солі. Продукцію

галузі — кислоти, мінеральні добрива, фарби, лаки, отрутохімікати, штучні волокна, синтетичний каучук, пластмаси — використовують у технологічних процесах багатьох галузей господарства. Хімічна промисловість виробляє фототовари, фармацевтичні вироби, побутові хімікати. Найбільшими виробниками хімічної продукції у світі є США (близько 20% світового виробництва), Японія, Росія, Німеччина (по 10%), Китай, Велика Британія, Франція, Італія, Україна. Значного розвитку галузь набула в Бразилії, Індії, Південній КореїОсновні принципи розміщення підприємств хімічної промисловості такі: тяжіння до місцевої сировини (США, Росія), довізної сировини (наприклад, нафтохімічні підприємства Японії, Італії, Нідерландів, що розташовані в портах), нафто- і газопроводів (США, Росія).

Слайд 10 Лісова і деревообробна промисловість
Ця галузь охоплює лісозаготівлю,

Лісова і деревообробна промисловість Ця галузь охоплює лісозаготівлю, лісопиляння та обробку

лісопиляння та обробку деревини. Основними виробниками пиломатеріалів у світі

є США, Канада, Японія, Швеція, Німеччина, Фінляндія; фанери — Південна Корея, Японія; картону та паперу — США, Японія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Канада. Понад 50 % світового виробництва целюлози припадають на США і Канаду, а також Швецію, Японію, Росію, Фінляндію, Китай, Бразилію. Підприємства цієї галузі тяжіють до сировини, джерел водопостачання і споживача.

Слайд 11 Легка промисловість
Провідною галуззю легкої промисловості є текстильна. Основні

Легка промисловістьПровідною галуззю легкої промисловості є текстильна. Основні райони виробництва тканин

райони виробництва тканин зосереджено в Китаї, Росії, США, Індії

(перше місце у світі за випуском бавовняних тканин), Японії (світовий лідер за випуском шовкових тканин), Німеччині. Підприємства легкої промисловості тяжіють до споживача, сировини і трудових ресурсів. Нині у легкій промисловості світу розрізняють виробництва, які випускають дешеву продукцію, що виробляється низько кваліфікованою робочою силою, і виробництва, які потребують застосування складних технологій, дорогої сировини, висококваліфікованих кадрів.

  • Имя файла: promislovіst-svіtu.pptx
  • Количество просмотров: 116
  • Количество скачиваний: 0