FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Степан Рудницький (1877-1937)- учений, який є засновником української національної школи фізичної географії, успішно здійснював дослідження із соціально- економічної, а також історичної географії. Своїми працями він дав поштовх розвиткові політичної географії України.
Д.П. Журавський (1810-1856) - географ і економіст, який ш;е XIX ст. склав економіко-географічну характеристику майбутньої столиці укра їнської держави - м. Київ. Його перу належить ціла низка глибоких наукових досліджень. Однак найвизначніша його праця - тритомний «Статистичний опис Київської губернії», який сучасники назвали «одним з найдорогоцінніших надбань» вітчизняної науки XIX ст.
К.Г. Воблий (1876-1947) - українськоий економіст і географ, саме він заснував кафедру економічної географії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Як перший завідувач цієї кафедри він керував найрізноманітнішими дослідженнями з географії промисловості України, міграції населення, внутрішньої і зовнішньої торгівлі тощо. Розробив наукову схему економічного районування України, врахувавши економічні, природні та історичні чинники. У 1919 р. опублікував підручник «Економічна географія Укра їни», який витримав шість видань. У 1928-1930 pp. перебував на посаді віце-президента Академії наук України
Серед наших сучасників відомим економістом і економгеографом є академік НАН України М.М. Паламарчук (1916-2000). Його науково- дослідницька діяльність присвячена в основному проблемам територіальної організації народного господарства України. Він висунув нині загальновизнане положення про те, що певні галузі сільського господарства і відповідні галузі промисловості утворюють виробничо- територіальні комплекси.