Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Поняття і система кримінального права

Поняття кримінального права як самостійної галузі праваКримінальне право виникає разом з виникненням права в цілому на відповідному етапі розвитку суспільства. Його основним завданням є боротьба з вчинками членів суспільства, які суперечать загальноприйнятим нормам та стандартам, визнаним
Поняття і система кримінального праваПідготувала студентка групи Пб-22 Коваль Олена Поняття кримінального права як самостійної галузі праваКримінальне право виникає разом з виникненням Зародження кримінального права як наукиВсі пам'ятки - Закони дванадцяти таблиць, Закони Хамурагіпі, Джерела кримінального права УкраїниСпецифічними для кримінального права є і його джерела. Якщо Поняття кримінально-правових відносин та їх видиКримінально-правові відносини - це специфічний вид суспільних Наука кримінального праваНаука кримінального права - це система наукових положень і поглядів Принципи кримінального праваПринципи кримінального права - це фундаментальні ідеї, які лежать в Конституційні принципи(загальноправові)♦ принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову (ст. Галузеві (спеціальні ) принципи принцип нормативного визначення кола злочинних діянь. Цей принцип Завдання кримінального праваЗавдання кримінального права полягає в охороні найважливіших суспільних відносин від
Слайды презентации

Слайд 2 Поняття кримінального права як самостійної галузі права
Кримінальне право

Поняття кримінального права як самостійної галузі праваКримінальне право виникає разом з

виникає разом з виникненням права в цілому на відповідному

етапі розвитку суспільства. Його основним завданням є боротьба з вчинками членів суспільства, які суперечать загальноприйнятим нормам та стандартам, визнаним у конкретній спільності людей на відповідному етапі соціального розвитку.

Кримінальному праву, як галузі системи права, притаманні ті самі ознаки, якими характеризуються інші галузі системи права і право в цілому як елемент культури суспільства. Разом з тим воно має і власну, специфічну насиченість, яка визначається характером завдань, що стоять перед цією галуззю права.

Кримінальне право належить до публічних галузей системи права.

Слайд 3 Зародження кримінального права як науки
Всі пам'ятки - Закони

Зародження кримінального права як наукиВсі пам'ятки - Закони дванадцяти таблиць, Закони

дванадцяти таблиць, Закони Хамурагіпі, Закони Ману та ін.- містили

в собі кримінально-правові норми.

Не випадає з цього загального ряду і найдавніша пам'ятка права східних слов'ян - «Руська правда». Перша її стаття містить саме кримінально-правову норму: «Убьет муж(ь) мужа, мьстить брату брата, или сынови отца, любо отцю сына, или братучаду, любо сестрину сынови; аще не будеть кто мьстя, то 40 гривен за голову; аще будет русин, любо гридин, любо купчина, любо ябет-ник, любо мечник, аще изъгои бедеть, любо Словении, то 40 гривен положити за нь».

Як самостійна галузь права в системі права кримінальне право починає виділятись у Європі в XII ст. Саме в цей період у Булонському університеті вивчаються римське та канонічне кримінальне право.

Слайд 4 Джерела кримінального права України
Специфічними для кримінального права є

Джерела кримінального права УкраїниСпецифічними для кримінального права є і його джерела.

і його джерела. Якщо в інших галузях системи права

їх коло досить широке, то в кримінальному праві воно обмежене.

Джерелами кримінального права виступають:

1. Конституція України як концептуальна база всього законодавства України, в т. ч. і кримінального законодавства. (Див. Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.96 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» та № 1 від 19.01.2001 «Про стан здійснення правосуддя в 2000 р. та заходи щодо його вдосконалення з метою реалізації положень Конституції України»).

2. Кримінальний Кодекс України - основний систематизований законодавчий акт, який об'єднує всю сукупність кримінально-правових норм.

3. Укладені та ратифіковані Україною міжнародні договори, що містять кримінально-правові норми, які імплементовані в національне кримінальне законодавство. (Див. Закон України від 10 грудня 199 І р. «Про дію міжнародних договорів на території України»).

4. Рішення Конституційного Суду України у випадку визнання ним неконституційності кримінально-правових законів (ст. 152 Конституції України).

.

Слайд 5 Поняття кримінально-правових відносин та їх види
Кримінально-правові відносини -

Поняття кримінально-правових відносин та їх видиКримінально-правові відносини - це специфічний вид

це специфічний вид суспільних відносин які виникають у зв'язку

із вчиненням особою найтяжчого виду правопорушень - злочинів.

За змістом кримінально-правовові правовідносини можуть бути диференційовані на два основних види:

охоронні кримінально-правові відносини які становлять переважну більшість, оскільки саме для охорони найважливіших цінностей суспільства покликана дана галузь права;

заохочувальні кримінально-правові відносини які покликані регулювати позитивну поведінку громадян в екстремальних ситуаціях, що примикають до сфери кримінально-правового регулювання - необхідна оборона, крайня необхідність, затримання злочинця та ін.

Слайд 6 Наука кримінального права
Наука кримінального права - це система

Наука кримінального праваНаука кримінального права - це система наукових положень і

наукових положень і поглядів щодо підстав і меж кримінальної

відповідальності, а також: напрямів використання можливостей кримінального права в боротьбі зі злочинністю.
Наука кримінального права розробляє наукові рекомендації щодо удосконалення кримінального законодавства, правозастосовної практики, має своїм завданням вивчення зарубіжного досвіду законотворення у цій галузі та застосування на практиці.
Науці кримінального права належить важлива роль у науковому тлумаченні чинного кримінального законодавства. Велику увагу наука кримінального права приділяє вивченню й узагальненню слідчо-судової практики, виявленню типових помилок, а також прогалин та протиріч у чинному законодавстві. До складу Консультативної ради при Верховному Суді України входить багато вчених - фахівців у галузі кримінального права.

Слайд 7 Принципи кримінального права
Принципи кримінального права - це фундаментальні

Принципи кримінального праваПринципи кримінального права - це фундаментальні ідеї, які лежать

ідеї, які лежать в основі побудови кримінального права, визначають

його систему та методи реалізації.
Важливість принципів важко переоцінити - вони визначають «обличчя» кримінального права, рівень демократизму суспільства, забезпечують вирішення завдань, які стоять перед цією галуззю законодавства.
Всі принципи, які лежать в основі чинного кримінального права, можуть бути поділені на:

конституційні (загальноправові);

галузеві (спеціальні).

Слайд 8 Конституційні принципи(загальноправові)
♦ принцип поділу державної влади на законодавчу,

Конституційні принципи(загальноправові)♦ принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову

виконавчу та судову (ст. 6);

♦ принцип верховенства права (ст.

8);

♦ принцип справедливості права (ст. 19);

♦ принцип рівності громадян перед законом (ст. 24);

♦ принцип забезпечення гідності особи (ст. 28);

♦ принцип законності (статті 29, 61, 62, 124);

♦ принцип гуманізму.

Слайд 9 Галузеві (спеціальні ) принципи
принцип нормативного визначення кола

Галузеві (спеціальні ) принципи принцип нормативного визначення кола злочинних діянь. Цей

злочинних діянь. Цей принцип має чи не основоположне значення,

оскільки визначає і систему кримінального законодавства, і обсяги кримінального регулювання, і межі кримінальної репресії, і підстави кримінальної відповідальності. Він практично скасував притаманний десятиріччями радянському кримінальному праву принцип аналогії кримінального закону, за «допомогою» якого тисячі людей були репресовані в часи тоталітаризму. Принцип походить від латинського nullum crimen sine lege - немає злочину без вказівки на те в законі;

принцип відповідальності за власні діяння передбачає можливість притягнення до кримінальної відповідальності виключно за діяння, які вчинені безпосередньо винним. Це випливає зі змісту ст. 2 КК України, яка встановлює, що «1. Підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом»;принцип відповідальності при наявності вини також випливає зі змісту ст. 2 КК України. «2. Особа вважається не винною у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду»;

принцип сукупності відповідальності знаходить свій прояв у притягненні до відповідальності за всі злочинні діяння, які вчинені особою і за які до цього вона до відповідальності не притягалась (статті 70, 71 КК);

принцип відповідності покарання тяжкості злочину — ідеалізований принцип кримінального законодавства, який полягає в необхідності співвідношення злочину і призначеного за нього покарання. Цей принцип зафіксовано в ст. 65 ч. 1 п. З КК, яка визначає необхідність призначення покарання з урахуванням ступеня тяжкості вчиненого злочину. У реальній практичній діяльності цей принцип, на жаль, ще діє недосконало;

принцип економії кримінальної репресії визначає співвідношення кола діянь, які визнані в суспільстві злочинами, і загального рівня економічного та культурного розвитку суспільства.

  • Имя файла: ponyattya-і-sistema-krimіnalnogo-prava.pptx
  • Количество просмотров: 125
  • Количество скачиваний: 0