Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Держава в Давньому Римі

Заснування РимуЧас заснування міста Рима, яке історична традиція пов'язує з іменами легендарних Ромула і Рема і відносить до 753 році до н.е., характеризується процесами розкладання первіснообщинного ладу у племен, що
Держава в Давньому Римі.Підготувала студентка 1 –го курсуПопович Галина Заснування РимуЧас заснування міста Рима, яке Розвиток скотарства і землеробства спричинило за собою майнову диференціацію і поява приватної Все вільне населення Риму - і члени римських родів, і плебеї - В Римі поєднувалися аристократичні і демократичні риси, при суттєвому переважання перших, що Число сенаторів неодноразово змінювалось:спочатку — 100за часів ранньої республіки (до 88 до н. S.P.Q.R. — абревіатура латинської фрази «Senatus Populusque Romanus» («Сенат і громадяни Риму»), яку Римське правоДжерела правових принципів і практики Основними розділами права Стародавнього Риму, зібраними в кодексах Юстініана та Феодосія, були
Слайды презентации

Слайд 2 Заснування Риму
Час

Заснування РимуЧас заснування міста Рима, яке історична традиція

заснування міста Рима, яке історична традиція пов'язує з іменами

легендарних Ромула і Рема і відносить до 753 році до н.е., характеризується процесами розкладання первіснообщинного ладу у племен, що влаштувалися біля річки Тібр. Об'єднання шляхом воїн трьох племен (подібне афінському сінойкізму) древніх латин, Сабіна та етрусків призвело до утворення в Римі громади (civitas). Члени найстаріших римських пологів називалися патриціями.


Слайд 3 Розвиток скотарства і землеробства спричинило за собою майнову

Розвиток скотарства і землеробства спричинило за собою майнову диференціацію і поява

диференціацію і поява приватної власності. Виникає й патріархальне рабство,

джерелами якого стають переважно воїни, а разом з тим і зачатки класового розподілу суспільства.
З майновою диференціацією соціальна структура громади ускладнюється. У пологах виділяються окремі багаті аристократичні родини. До них переходять кращі земельні ділянки, які вважаються ще колективною власністю громади. Вони отримують і велику частку військової здобичі. Разом з тим з'являється і відокремлена соціальна група клієнтів із збіднілих общинників, прийнятих до складу пологів прибульців, і, іноді, відпущених на волю рабів. Будучи особисто вільними, але обмеженими в правах, вони знаходилися під заступництвом патронів з патриціїв, за що, у свою чергу, повинні були надавати їм майнові та особисті послуги.


Слайд 4 Все вільне населення Риму - і члени римських

Все вільне населення Риму - і члени римських родів, і плебеї

родів, і плебеї - було розділено на майнові розряди.

У основу поділу було покладено розмір земельного наділу, яким володів чоловік (пізніше, з появою в IV ст. до н.е. грошей, була введена грошова оцінка майна); що володіє повним наділом входили в перший розряд, трьома четвертими від наділу - у другий і т. д. Крім того, з першого розряду була виділена особлива група громадян - вершники, а безземельні - пролетарі відокремлюватися в окремий, шостий розряд.


Слайд 5 В Римі поєднувалися аристократичні і демократичні риси, при

В Римі поєднувалися аристократичні і демократичні риси, при суттєвому переважання перших,

суттєвому переважання перших, що забезпечували привілейоване становище знатної багатої

верхівки рабовласників. Це відбилося в повноваженнях та взаємовідносини вищих державних органів. Ними були народні збори, сенат та магістратури. Хоча народні збори вважалися органами влади римського народу і були уособленням властивою полісом демократії, не вони переважно керували державою. Це робили сенат і магістрати - органи реальної влади нобілітету.


Слайд 6

СенатСена́т (лат. senatus, від senex —

Сенат
Сена́т (лат. senatus, від senex —

старий, рада старійшин) — один з найвищих державних органів в Стародавньому Римі.
Виник з ради старійшин патриціанських родів в кінці царської епохи (біля VI століття до н. е.);
Зі встановленням республіки сенат, разом з магістратами і народними зібраннями (коміціями) став істотним елементом суспільного життя. До складу сенату довічно входили колишні магістрати — таким чином, тут концентрувалися політичні сили і державний досвід Риму.
Члени сенату ділилися на ранги відповідно до раніше займаних посад (консули,претори,еділи, трибуни,квестори). Під час дискусій сенатори отримували право голосу відповідно до цих рангів. На чолі сенату стояв найбільш заслужений, перший з сенаторів — принцепс (princeps senatus).
В період республіки в ході станової боротьби плебеїв з патриціями (V—III вв. до н. е.) влада сенату була дещо обмежена на користь коміцій (народних зібрань).


Слайд 7 Число сенаторів неодноразово змінювалось:
спочатку — 100
за часів ранньої республіки

Число сенаторів неодноразово змінювалось:спочатку — 100за часів ранньої республіки (до 88 до

(до 88 до н. е.) — 300
з часів Сулли — 600
при

Цезарі — 900
з часів Августа — знову 600
в період пізньої античності (домінату) — 2000.
Спочатку в Сенат входили тільки члени споконвічних римських родів(патриції), але з I століття до н. е. це право отримали і італіки, а за часів Імперії — навіть знатні провінціали.


Слайд 8 S.P.Q.R. — абревіатура латинської фрази «Senatus Populusque Romanus» («Сенат

S.P.Q.R. — абревіатура латинської фрази «Senatus Populusque Romanus» («Сенат і громадяни Риму»),

і громадяни Риму»), яку зображали на штандартах римських легіонів,

і яка використовувалася в Римській республіці і Римської імперії. Було замінено на християнський символ лабарум Костянтином Великим

В даний час використовується в гербі міста Рим, також зображена на багатьох міських будівлях і люках. У період Рісорджіменто дана абревіатура стала використовуватися в символіці відродженого Італійської держави; її можна зустріти на італійських плакатах Першої світової війни.

Слайд 9 Римське право
Джерела

Римське правоДжерела правових принципів і практики давніх римлян

правових принципів і практики давніх римлян беруть початок від

Законів Дванадцяти таблиць (449 р. до н. е.) та Кодифікації Юстиніана (530 р.). Римське право, що збереглося в Зведеннях Юстініана, продовжувало діяти у Візантійській імперії та сформувало основу для подібних кодифікацій в Західній Європі. У найширшому своєму сенсі римське право використовувалося майже в усій Європі до кінця XVII ст.


Слайд 10 Основними розділами права Стародавнього Риму, зібраними в кодексах

Основними розділами права Стародавнього Риму, зібраними в кодексах Юстініана та Феодосія,

Юстініана та Феодосія, були Ius Civile, Ius Gentium, та

Ius Naturale. Ius Civile (цивільне право") було збіркою цивільних законів, суб'єктами його були громадяни Риму. Судочинством поміж римськими громадянами завідували міські претори (лат. Praetores Urbani). Ius Gentium («право народів») являло собою сукупність законів, суб'єктами яких виступали іноземці та їх відносини з римськими громадянами. Судову владу тут представляли претори іноземні (лат. Praetores Peregrini). Ius Naturale («природнє право») містило в собі природні закони, тобто такі, що вважалися спільними для усього буття.


  • Имя файла: derzhava-v-davnomu-rimі.pptx
  • Количество просмотров: 156
  • Количество скачиваний: 0