Слайд 3
Господрство давніх слов’ян Основним заняттям східних слов'ян було землероство.
Ще слов’яни розводили свиней, корів, овець, кіз, коней.
Слайд 4
Поселення давніх слов’ян Слов'янські поселення будувалися біля річок і
струмків, також перевага віддавалася селищах в безпечних районах (наприклад,
в оточенні великого бору) а в районах, де була реальною загроза вторгнення ворогів або диких тварин, будувалися «окольніци» (будівництво будинків навколо головної площі, а саме поселення, як правило, обносилось частоколом). У поселеннях другого типу, також, робилися ворота, які закривалися на ніч (в тому числі і для захисту домашньої худоби від нападу хижаків вночі). Такі поселення з легкістю могли відбитися від зграї розбійників, але в разі серйозного вторгнення жителям доводилося йти в більш укріплені міста.
Слайд 5
Вірування давніх слов’ян Слов'яни поклонялися силам природи. Західнослов'янські племена
будували на честь своїх божеств багаті храми, які обслуговувалися
жерцями. У більшості племен, які не будували храми, поклоніння богам проходило в «священних гаях». Крім основних божеств були незначні духи природи - річок, лісів, полів і вдома .Вона поклонялися таким богам як Сварог, Дажбог, Хорс, Стрибог, Перун та Велес.
Слайд 14
Військова справа давніх слов'ян На війну слов'яни йшли зазвичай
пішими, в кольчузі, голову покривав шолом, у лівого стегна
знаходився важкий щит, за спиною - лук і сагайдак зі стрілами, просоченими отрутою; крім того, вони були озброєні двосічним мечем, сокирою, списом і сокирами. З плином часу слов'яни ввели у військову практику і кінноту. Особиста дружина князя у всіх слов'ян була кінної.