FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Другою проблемою, яка розробляється Блоком є проблема історичного спостереження. Для нього минуле – це певна заданість, яку не можна змінити і сприйняття цього минулого безпосередньо не можливо. Тому історик пропонує і методи за допомогою яких найбільш якісно можна аналізувати історичні джерела, а також методи їх більш широкого аналізу.
що означає у нього та інших послідовників школи «Анналів» як умонастрій, так і масові психологічні установки й колективні уявлення. Ментальна сфера, на думку Февра, об’єднує всіх представників певної цивілізації та певної епохи. Ментальність – це сфера неусвідомленого, тож джерелами її вивчення мають бути всі результати людської діяльності: не тільки писані тексти, але й знаряддя праці, символічні ритуали, вірування й таке інше.
переконання в тому, що основною формою вивчення (і написання) історії повинна бути історія «тотальна»
Розуміння суспільства як цілісністості (як взаємодію всіх трьох складових його елементів – економічної структури, соціальної організації, культури)
Введення поняття ментальність
Робер Мандрул
П’єр Шону
Ферна́н Броде́ль (24 серпня 1902 – 27 листопада 1985) – французький історик, представник школи Анналів, один із основоположників світ-системного аналізу. Після Другої світової війни активно працює в редакції журналу «Аннали», після смерті Марка Блока очолив кафедру історії в Колеж де Франс (1949).
Після смерті Люсьєна Февра в 1956 році Бродель очолив секцію VI (соціальні і економічні науки) Практичної школи вищих досліджень, а також став головним редактором журналу «Аннали», ставши беззаперечним лідером школи «Анналів» і вчителем практично всіх її подальших представників.
Він виводив історичний процес із сукупності структур дійсності (під структурами Бродель зрозумів географію, клімат, біосферу, родючість грунтів – те, що тисячоліттями мало змінюється). Для нього структури – це і духовний склад особистості, звичаї, менталітет і т. ін. Саме структури повсякденності дають можливість, на його думку дати конкретно-історичний зріз життя цивілізації.
Погляди вченого
Жак Ле Гофф
Еманюель Ле Руа Ладюрі
П’єр Нора
Моральні установки, системи цінностей, вірування і звичаї в різні історичні періоди дають цінний матеріал для історика, який реконструює картину минулого, враховуючи, що людину іншої доби, іншої культури потрібно «розшифрувати».
Б. Г. Могильницький так визначив внесок представників школи «Анналів»: