здібності, естетичні
смаки, мовлення і
мислення учнів
;
сприяти формуванню
високоморальної особистості;
виховувати інтерес до
народних традицій , повагу до
рідного слова.
FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
сприяти формуванню
високоморальної особистості;
виховувати інтерес до
народних традицій , повагу до
рідного слова.
Третій день
Дорога Лесю! Ви - моя улюбена письменниця! Найбільше з ваших віршів мені подобається" Вже сонечко в море сіда..." Пишу я вам,люба Лесенько, з проханнячком. Завжди мені хотілося зробити, щось приємне для своєї бабусі-героїні,так ось я й подумала,чи не могли б ви мені, Лесенько, допомогти з написанням вірша для неї? Моїй бабусі вже виповнилось 85 років. Вона ще жіночка у "самому розквіті сил"! Та на своєму віку зазнала вона багато злиднів. Коли їй виповнилося 7 рочків, почався страшний голод. У своєму маленькому віці за лихих обставин вона вже наглядала за молодшими братами й працювала в полі. Бабуся була в сім’ї одна дівчинка з одинадцяти братів, з яких один пішов із життя. У ті страшні часи їсти було майже нічого. За кожне насіннячко люди були готові майже на все. У родині моєї бабусі єдиним їстівним продуктом на той час була лобода,з якої випікали прісні хлібці та варили суп. У 1934 році страшний, дворічний Голодомор закінчився.
Все почало нібито налагоджуватись, але 22 червня 1941 року розпочалась Велика Вітчизняна Війна. Тоді бабусі вже було 14 років. Їх родина переїхала з Росії на Україну, до селища Веселе, де й залишилася жити назавжди. Не дивлячись на усі складні обставини її життя,бабуся виросла чуйною та доброю людиною. Вона завжди всміхається й з усіма привітна та відверта. На жаль ось, уже півроку як її не стало,та я завжди буду пам’ятати про неї й, мабуть, у майбутньому, ще багато разів розповім своїм дітям, яка в них була пра-прабабуся-герой!
З повагою до Вас Кравченко Анастасія, 7-А клас
«Його біографія, мабуть, ще краща за його
твори, але які гарні й твори!“
Лев Толстой.
Свій лист, що «долине скрізь віки», я хотів би написати великому українському філософу, геніальному поетові Григорію Сковороді.
Шановний Григорію Савичу! Я щиро захоплююсь Вашим життям, сповненим самопожертвою заради бажання допомогти, наставити на путь істинний своїх ближніх. Бо мені відомо, як боліло Вам зубожіння своєї нації, як Ви самі прагнули свободи особистої і свободи для свого народу. Адже не може невільна людина бути щасливою.
«Що є свобода? Добро в ній якеє?
Кажуть, неначе воно золотеє?
Нi ж бо, не злотне: зрiвняши все злото.
Проти свободи воно — лиш болото.
О, якби в дурні мені не пошитись,
Щоб без свободи не міг я лишитись.
Слава навіки буде з тобою,
Вольності отче, Богдане-герою!»
У цих рядках вірша «DE LIBERTATE» Вами розкрито волелюбну душу українського народу, що понад усе цінує свободу, бо хоче мати змогу вільно розвиватись, дбайливо зберігаючи і примножуючи надбання своїх пращурів.
Ведучи аскетичний спосіб життя, Ви зуміли бути щасливим: завжди веселим, сильним, рухливим, з усього задоволеним, до всіх добрим, усім готовим послужити. Поважали і любили добрих людей без різниці їх стану. Саме цьому Ви навчали у своїх віршах і байках. Деякі вислови з котрих настільки полюбились читачам, що стали афоризмами, утворивши своєрідну «книгу мудрості». Мій улюблений, мабуть, цей: «Розум завжди любить до чогось братися, і коли він не матиме хорошого, то звертатиметься до поганого». І ці прості слова були правдивими як двісті п’ятдесят років тому, так і зараз.
Я дізнався про Вас, як про ідейну, чесну та чисту людину. І вважаю, що Ваше ставлення до життя, національна свідомість і високі моральні якості – то є приклад, гідний наслідування!
Фатов Андрій, 7-А
Привіт, любий друже, Томе!
Як твої справи?Ти давно не писав мені, тож я занепокоїлася й вирішила написати тобі. У мене все гаразд, я навчаюся (вже у 6-Б класі) у своїй школі. Предметів стало більше, вчитися тепер цікавіше, хоч і набагато важче. До речі, наш договір писати одне-одному рідною мовою залишається актуальним. Дуже цікаво, що ти пишеш мені англійською, це добре допомагає мені вчити граматику. Я сподіваюсь, ти теж, дорогий друже, чекаєш з нетерпінням моїх листів українською. Вивчив віршики Т. Г. Шевченка, що я написала тобі минулого разу ? Томе, для тебе я виберу цікавий вірш Лесі Українки (це відома українська письменниця), тож тобі сподобається, зможеш почитати його своїм друзям.
Томе, розкажи мені, будь ласка, чи товаришуєш ти зі своїми друзями Беккі Тетчер та Геккельберрі Фіном.? Я знаю, що ти - добрий друг та товариш і завжди прийдеш на допомогу друзям, якщо вони цього потребують. Знаєш, у нашому класі є один хлопчик, що дуже нагадує мені тебе. Його звуть Вітя. Він бешкетник, але добрий хлопець і ніколи не обманює своїх батьків. Навіть випадок, коли Вітя розбив вікно, не став виключенням. Вітя не побоявся зізнатися, хоча й знав, що йому буде непереливки. Тож, Томе, і ти люби та поважай свою тітку Поллі, не обманюй її, навіть коли в чомусь винний. Вона любить тебе, й саме через це іноді буває з тобою сувора. До речі, як здоров`я тітоньки??
Зараз у нас дуже сніжна цієї зими. Ми з подругами часто катаємося на санчатах з гірки. А як розважаєшся ти зі своїми друзями? Які у вас улюблені сезонні розваги?
До побачення, Томе!
З нетерпінням чекатиму листа від тебе!
Твоя подружка, Вероніка.
0сь який яскравий день!
Все сіяє, як ніколи.
Вийду я скоріш із дому
Й помандрую швидше в школу.
Я побачу, як усюди
грають діти у дворі.
І пташки уже співають,
І квітки усі виводять
Гарні, радісні пісні.
Коваль Дарина
Який чудовий день сьогодні,
Все сяє весело навкруг.
Плетуть собі вінки дівчата,
Побігли хлопці всі на луг.
Усе цвіте, буяє рясно,
І сонце гріє всіх довкруг.
І
Сібілєва Вікторія