Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Натуральні числа

1.Натуральні числа це числа які ми використовуємо при лічбі.2. Розряди об’єднуються у класи класів 3 одиниці тисячі і мільйони. Ми знаємо 10 цифр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0. Є числа і
залік 5 клас Карини Ваганової 1.Натуральні числа це числа які ми використовуємо при лічбі.2. Розряди об’єднуються у 5. Координатний промінь - це промінь, який має початок відліку і продовження 10. Подвійна не рівність - це коли є числові вирази і буквені Сполучний закон :  добуток не зміниться, якщо будь-яку групу множників, що 3)    Якщо всі сторони різної довжини, то його називають різностороннім.Трикутник називається гострокутним, якщо у 19. Піднести число а до степеня н означає знайти добуток н множників 20. Прямокутний паралелепіпед — це геометрична фігура, яка має шість граней, кожна 25. Порівняння дробів з однаковими знаменниками наприклад 2/9+6/9 = 8/9 тобто знаменник 27. При додаванні чи відніманні дробів кома повинні бути під комою. 32. Відсотки можна представити у вигляді звичайного або десяткового дробу, тому знайти 32. Щоб знайти число за його відсотками, потрібно відому частину числа помножити Середня швидкість – це сума швидкостей поділена на їх кількістьДля двох швидкостей
Слайды презентации

Слайд 2
1.Натуральні числа це числа які ми використовуємо при

1.Натуральні числа це числа які ми використовуємо при лічбі.2. Розряди об’єднуються

лічбі.
2. Розряди об’єднуються у класи класів 3 одиниці тисячі

і мільйони. Ми знаємо 10 цифр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0. Є числа і є цифри . Число состоїть із цифр. Розряд це місце цифри у числі.
3.Пряма- це лінія яка немає ні початку ні кінця. Промінь - це лінія яка має початок але немає кінця. Відрізок – це лінія яка має початок і кінець.
4. Якщо на відрізку позначити точку , то довжина відрізку буде дорівнювати сумі на скільки частин буде поділений він.

Слайд 3 5. Координатний промінь - це промінь, який має

5. Координатний промінь - це промінь, який має початок відліку і

початок відліку і продовження відліку, що позначається стрілкою і

Х зверху неї, а також має одиничні відрізки. Має відрізки ,які називаються одиничні відрізки. Величина цих відрізків може бути різною але головне щоб вони були однакові за розміром.
6. Координати точки – це та точка що може бути як цифрою так і буквою і знаходиться на координатному промені до нуля і після нуля теж .
7. Числовий вираз – це запис, який складається з чисел, знаків і дужок, а також має сенс, називається числовим виразом .
8. Числова рівність – це два числові вирази  а і b, сполучені знаком «=» (дорівнює) називають числовою рівністю і позначають через а = b.
9. Числова нерівність – це  твердження про те, що два математичні об'єкти є різними, тобто не дорівнюють один одному.


Слайд 4 10. Подвійна не рівність - це коли є

10. Подвійна не рівність - це коли є числові вирази і

числові вирази і буквені вирази і два знаки не

рівності і ще можуть бути скобки і необов’язково повинні бути арифметичні дії .

11. Кутом називають геометричну фігуру утворену двома променями з спільного початку. Кути бувають гострі це від 0 до 89 градусів, тупі це від 91 до 179 градусів , розгорнуті це 180 градусів , прямі це 90 градусів . Бісектриса це лінія яка ділить кут на дві рівні частини .

12.Буквиний вираз це вираз в якому е букви , числа, арифметичні дії і можуть бути дужки .
13. Вони відрізняються тим що в буквеному виразі е і букви і цифри а в цифровому лише цифри .

14. Е дії множення *, ділення /, додавання + і віднімання - .
Переставний закон: добуток не зміниться від зміни місць множників. а+в=в+а а*в=в*а
Розподільний закон відносно додавання: щоб помножити суму на число, можна помножити на це число кожний доданок і утворені добутки додати. (а+в)*с=а*с+в*с

Слайд 5 Сполучний закон :  добуток не зміниться, якщо

Сполучний закон :  добуток не зміниться, якщо будь-яку групу множників,

будь-яку групу множників, що стоять поруч, замінити їх добутком. a

• b • c = a • ( b • c ) ( а + в ) + с = а + ( в + с )

15. Прямокутник це геометрична фігура у якої є чотири сторони і у нього всі кути 90 градусів . Має протилежні однакові сторони. А у квадрата всі сторони однакові. Щоб знайти площу прямокутника треба довжину помножити на ширину тобто a на b. А у квадрата сторону на сторону тобто а на а. Периметр у прямокутника можна знайти трема способами. 1)a +a +b +b 2) a*2 + b*2. (a + b) *2. А у квадрата також 3 способи a + a + a +a . 2) a*4 3) (a + a)* 2

16.Трикутником називається фігура, що складається з трьох точок, які не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, що попарно з'єднують ці точки. У трикутника кути можуть бути тупі , прямі , гострі .

17. 1)    Якщо дві сторони трикутника рівні, то його називають рівнобедреним.


2)    Якщо всі сторони рівні, то його називають рівностороннім.


Слайд 6 3)    Якщо всі сторони різної довжини, то його називають

3)    Якщо всі сторони різної довжини, то його називають різностороннім.Трикутник називається гострокутним, якщо

різностороннім.
Трикутник називається гострокутним, якщо у нього всі кути гострі  Трикутник

називається прямокутним, якщо у нього є прямий кут , Трикутник називається тупокутним, якщо у нього є тупий кут .
18.Рівняння - це рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами. Невідомі числа в рівнянні називають змінними. Змінні найчастіше позначають буквами x,y,z, хоч можна позначити їх і іншими буквами. 
Число, яке задовольняє рівняння, називається його коренем .
Розв'язати рівняння - це означає знайти всі його розв'язки або показати, що їх не існує.  Завжди правильні такі основні властивості рівнянь:
1. У будь-якій частині рівняння можна звести подібні доданки або розкрити дужки.
2. Будь-який член рівняння можна перенести з однієї частини рівняння в іншу, змінивши його знак на протилежний.
3. Обидві частини рівняння можна помножити або поділити на одне й те саме число, відмінне від нуля. 



Слайд 7 19. Піднести число а до степеня н означає

19. Піднести число а до степеня н означає знайти добуток н

знайти добуток н множників , кожен з яких дорівнює

а

Добуток декількох однакових натуральних чисел називають степенем цього числа. Якщо маємо добуток n множників, кожний із яких дорівнює а, то такий вираз називається а в степені n. а — основа степеня, n – показник степеня.
Добуток двох однакових натуральних чисел називають квадратом цього числа. Наприклад, квадрат числа а — це добуток числа а на число а. Квадрат числа а читають як а в квадраті.
Добуток трьох однакових натуральних чисел називають кубом цього числа. Наприклад, куб числа а – це добуток трьох чисел, кожне з яких дорівнює а. Куб числа а читають як а в кубі.
Зверніть увагу! Будь-яка степінь одиниці дорівнює одиниці.


Слайд 8 20. Прямокутний паралелепіпед — це геометрична фігура, яка

20. Прямокутний паралелепіпед — це геометрична фігура, яка має шість граней,

має шість граней, кожна з яких – прямокутник. Прямокутний

паралелепіпед має дванадцять ребер, вісім вершин. Протилежні грані паралелепіпеда утворюють рівні прямокутники. Прямокутний паралелепіпед має три виміри: висоту, довжину, ширину. Сума площ граней прямокутного паралелепіпеда є площею його поверхні. Прямокутний паралелепіпед, у якого висота, довжина і ширина рівні, називається кубом. У куба всі ребра рівні.
Куб має також 6 граней , 12 ребер і 8 вершин.
21. Щоб знайти об’єм прямокутного паралелепіпеда, треба помножити його виміри: довжину, ширину, висоту, тобто (а на в на с).В кубі теж саме (а на а на а). Одиниця вимірювання сантиметр в кубі
22. Звичайний дріб має риску дробу що позначає ділення а/в , а чисельник в знаменник.
23.Правильні дроби – це дроби в яких чисельник менший за знаменник , а не правильні дроби – це дроби в яких знаменник менший за чисельник. В мішаних числах є ціла частина і дробова. Якщо є 2 цілих і 7/9 , виходить що 2 це ціле а 7/9 дріб.
24. Щоб знайти дріб від числа, треба дане число поділити на знаменник дробу і одержаний результат помножити на його чисельник. Щоб знайти число за його дробом, треба дане число поділити на чисельник дробу і одержаний результат помножити на його знаменник.

Слайд 9 25. Порівняння дробів з однаковими знаменниками наприклад 2/9+6/9

25. Порівняння дробів з однаковими знаменниками наприклад 2/9+6/9 = 8/9 тобто

= 8/9 тобто знаменник залишився. Із двох дробів з

однаковими знаменниками більший той, чисельник якого більший. Із двох дробів з однаковими чисельниками менший той, знаменник якого більший. Правильний дріб менший за одиницю. Дріб, у якого чисельник дорівнює знаменнику, дорівнює одиниці. Дріб, у якого чисельник більший від знаменника, більший від одиниці. Неправильний дріб більший, ніж пра­вильний. При додаванні чи відніманні дробів головне правило відніманні чи додаванні в стопчик кома повина бути під комою.
26. Нехай маємо число 352. Після одиниць поставимо кому і допишемо, наприклад, цифру 7.
Цифра 7 означатиме десяті частини одиниці, тобто сім десятих. Одержане число записують так: 352,7. Кому ставлять для того, щоб відокремити цілу частину від дробової (читають: «352 цілих 7 десятих»).
Якщо в числі на другому місці після коми стоїть цифра, то вона означає число сотих. У числі 352,71 сім десятих і одна сота, або 71 сота. Це число читають   так:   «352   цілих   71   сота»,   тобто   так,   як   у   записі   зі   знаменником: 352,71 = 352 71/10025. При додаванні чи відніманні


Слайд 10 27. При додаванні чи відніманні дробів кома повинні

27. При додаванні чи відніманні дробів кома повинні бути під комою.

бути під комою.

28. Спочатку множимо не звертаючи

на кому а потім відділяємо стільки цифр скільки в першому і другому разом після коми. Якщо множити на 10 то кома перенесеться на 1 цифру в право (переноситься на стільки нулів 10 1 нуль 100 2 нулі так далі.) якщо ж множити на 0,1 то кома переноситься в ліво на 1 ( На стільки переноситься скільки цифр після коми, 0,01 на дві 0,001 на три ).

29. Якщо ми ділимо десятковий дріб то треба щоб від’ємник був цілим а не десятковим дробом . Переносимо кому на стільки цифр скільки після коми і там і там. Якщо ділити на 10 кома переноситься ліворуч на 1 цифру ( 10 1 нуль 100 2 нулі і так далі). Якщо ж ділити на 0,1 то праворуч переноситься кома( тобто 0,1 на одну 0,01 на дві,і так далі)

30. Відсотком (процентом) називається одна сота частина. І позначаємо його так (%)

15% 0,15 15
100






Слайд 11 32. Відсотки можна представити у вигляді звичайного або

32. Відсотки можна представити у вигляді звичайного або десяткового дробу, тому

десяткового дробу, тому знайти відсоток від числа можна різними

способами, по-різному записати розв'язок.
Приклад:
Знайдемо 18%від300.
I спосіб. Виконаємо дії.
  
Спочатку знайдемо 1% від числа 300.
300:100=3
Отримане число помножимо на число відсотків.
3⋅18=54
Отже: 18%від300=54.
 
  
II спосіб. Уявімо відсотки у вигляді звичайного дробу.
18%від300або18100від300буде18⋅30031001=18⋅31=541=54.
 
  
III спосіб. Уявімо відсотки у вигляді десяткового дробу.
18%від300або0,18⋅300=54.
Щоб знайти відсоток від числа, потрібно:
1) виразити відсотки звичайним чи десятковим дробом; 2) помножити дане число на цей дріб.

Слайд 12 32. Щоб знайти число за його відсотками, потрібно

32. Щоб знайти число за його відсотками, потрібно відому частину числа

відому частину числа помножити на сто і розділити на

число відсотків. Знайти число за його відсотками можна й іншим способом: задану частину числа поділити на десятковий дріб, що відповідає кількості відсотків. Щоб знайти, скільки відсотків перше число становить від другого, потрібно поділити перше число на друге, частку помножити на 100 і дописати знак відсотків .

33. Середнє арифметичне = сума чисел поділена на
кількість чисел



для двох чисел 6 і 4
 середнє арифметичне дорівнює =

10 : 2 = 5


  • Имя файла: naturalnі-chisla.pptx
  • Количество просмотров: 100
  • Количество скачиваний: 0