Слайд 2
Лідер гурту Андрій Кузьменко
Народився 17 серпня 1968 року
в Самборі Львівської області. Опісля його родина переїхала у м. Новояворівськ, де
він і почав свій творчий шлях. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза. Мати була вчителькою музики, Андрій закінчив музичну школу (клас фортепіано). Закінчив факультет стоматології, йому було це не цікаво, однак довчився на прохання батьків.
Займався спортом, кандидат у майстри спорту з біатлону.
13 вересня 1997 року дружина Світлана народила доньку, яку назвали Марією-Барбарою — на честь польської акторки Барбари Брильської, кумира дитинства Андрія Кузьменка (за його словами, дружина також дуже подібна на Барбару Брильську)
Слайд 3
Історія життя Андрія надалі була тісно пов'язана з
групою «Скрябін». 2000 року став ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка»,
який проіснував до 2002 року.2000 року Кузьма посварився з Ростиславом Домішевським (Рой, Ростик). Промайнула чутка про розпад «Скрябіна». Після того Андрій почав набирати обертів у популярності, а Рой почав займатися переважно адміністративними справами гурту. Стосунки між ними охололи.2002 року з ініціативи Андрія (як він сам сказав у 2005 році на каналі М1), Ростик був вигнаний з гурту, через рік гурт покинув Шура (Сергій Гера). «Я повиганяв усіх тих нероб» — скаже Кузьма.Приблизно з 2003 року Кузьменко працював ведучим програм «Шанс» і «Шиканемо» разом зі співачкою Наталею Могилевською. З того часу Андрій бере усі важелі керування проектом «Скрябін» на себе, починає творити зовсім іншу музику, ніж досі. Очевидними стали зміни у його поглядах та ідеях — це стає помітним у його словах на інтерв'ю.]2004 року під час Помаранчевої революції Кузьма агітував за Віктора Януковича: по контракту з «Інтером» Кузьменко був зобов'язаний брати участь у всіх акціях телеканалу] Через це мав багато звинувачень, у тому числі від Ростика, Шури, а такожАндрія Підлужного. За словами Кузьми, провладні сили пригрозили йому тоді, що він матиме проблеми після виборів, якщо не підтримає Януковича. Водночас Віктор Ющенко для нього вже тоді був «абсолютно непозитивним героєм». Музикант назвав цей інцидент досвідом і травмою, після якої його вже «ніхто в житті не перекупить», і що він отримав тоді багато ворогів — «процентів 50 країни».У 2006 році Кузьменко проявив себе як письменник після видання власної книги-автобіографії «Я, Побєда і Берлін», яка кілька разів перевидавалась.2009 року створив гурт «Пающіє труси», допоміг здобути популярність гурту «Дзідзьо». Того року був членом журі літературної премії «Книга року Бі-Бі-Сі».
Слайд 4
Наприкінці січня 2014 року записав пісню, присвячену подіям Євромайдану
зауваживши, що він підтримує людей на Майдані, але не
опозицію.Протягом 2014 року допомагав військовим та пораненим у зоні АТО на сході України.
У жовтні 2014-го запустив власне інтернет-радіо під назвою «S.R.A.K.A.—Своє Радіо Андрія КузьменкА», у якому, грала музика, яку він слухав в машині. Це ж радіо на честь дня нарождення А.Кузьменка 17 серпня 2015 року встановило світовий рекорд 65 годин в ефірі! На ефір були запрошені всі відомі музиканти, котрі знали Кузьму.
Слайд 5
Радіоведучі радіо Юлія Карпова та Дмитрій Єгоров.
Слайд 6
2 лютого 2015 року близько 8:20 (за твердженням
концертного техніка гурту «Скрябін» Ю. Лисяка це сталося близько 7:00[)
загинув у автокатастрофі біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Того ж дня прес-служба департаменту Державної автомобільної інспекції МВС України повідомила, що, за попередніми даними, на 86 км траси Кривий Ріг — Кіровоград відбулося зіткнення позашляховика Toyota, за кермом якого перебував співак, і молоковоза ГАЗ-53 Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці. Кузьменко повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт. Очевидець повідомив, що бачив, як на великій швидкості у місці закруглення дороги джип музиканта виїхав на зустрічну смугу і врізався у бік цистерни. Очевидець зауважив, що на трасі була ожеледь і що автомобілі намагалися роз'їхатися. У фатальній ДТП постраждали також дві жінки — пасажирки автівки Кузьменка та молоковоза відповідно; їх доправили до криворізьких лікарень № 2 та № 9]. Водій молоковоза протягом усього часу слідчих дій перебував на місці ДТП.
Слайд 7
Вшанування пам”яті
На місці загибелі
Кузьми встановлений меморіальний знак.
1 жовтня 2015 року у Луцьку був відкритий
пам'ятник Андрію Кузьменку.
16 жовтня 2015 року міська рада міста Волноваха прийняла рішення про перейменування вулиці Жовтневої на вулицю Кузьми Скрябіна.
Орден «За заслуги» І ступеня (посмертно) (29 жовтня 2015) — за значний особистий внесок у розвиток національної культури, збагачення вітчизняного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність
13 жовтня 2015 року електронна петиція про присвоєння лідеру гурту "Скрябін" Андрію Кузьменку звання народного артиста України спрямована на розгляд Адміністрації Президента України
Президент України Петро Порошенко підтримав нагородження лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка орденом "За заслуги" 1 ступеня (посмертно).
Слайд 9
Створення гурту
Гурт виник у 1989 року у містечку
Новояворівськ, Львівської області. На той час, учасниками гурту були
– Андрій Кузьменко(Кузьма), Сергій Гера(Шура), Ростислав Домішевський(Ростик), Олександр Скрябін, а також Ігор Яцишин. Назва “Скрябін” з”явилася 6 липня 1989 року, коли Зайковський збирався надіслати перший знятий кліп “Чуєш біль”. Адже саме в той момент із ними на студії не було саме Скряби. Учасники гурту вирішили назвати гурт його призвіщем. Тому що це слово їм сподобалось: коротке, трохи екзотичне, легко запам”ятовується. Та ще й з іменем збіглося, бо був ще, щоправда російський композитор Олександр Скрябін.
Слайд 10
3 місце. “Червона Рута”
У 1991 році “Скрябін” у
трохи зміненому складі вперше виступив на великій сцені із
назвоною “Андрій Кілл”. Вирушив гурт до Запоріжжя на другий фестиваль “Червона Рута”, зігравши три пісні, де пісня “На даху” зайняла третє місце в жанрі поп, що й дотепер залишається страшною загадкою для учасників гурту, оскільки її було виконано дуже низьким, фальшивим вокалом
Згодом гурт підписав контракт зі “Студією Лева” на 13 років. Саме там було записано альбом “Мова Риб”
Слайд 11
Перший успіх
Альбом “Птахи”був першою роботою, що принесла гуртові
популярність по всій Україні. Згодом з”явився альбом “Казка”, який
записували півроку. 30 травня 1996 року відбувся конкурс “Території”А”, що називався “Територія-Данс”, у якому Скрябін змагався з гуртами “Green Grey” та “Аква Віта”. Скрябін переміг з рахунком 4:1. Також на “Таврійський іграх-96” Скрябін одержав почесне звання “Найкращий поп-гурт року”, де одержали нагороду – круїзну путівку і Кузьма відправився в Туреччину. Незабаром після цього Кузьма із Шурою та Ростиком почали працювати. Був знятий кліп “Той прикрий світ ”, що виявився надзвичайно вдалим і відразу потрапив на вершину хіт-парада “Території”А”.
Слайд 12
1997-2000
13 січня 1997 року в “Параді хіт-парадів” у
Києві “Train”посів 6-те місце,”Мудрий, бо німий” 17-те.У травні цього
ж року, було записано кілька концертних версій старих пісень- “Operator”,”Танець пінгвіна”,”Холодний смак”. З 2-го по 27-е березня 1998 року відбувся “зелений”тур по Україні разом із Юлією Лорд. Було записано спільну пісню “Брудна, як ангел”.
Слайд 13
2000-2003
Влітку 2000-го був записаний альбом “Стриптиз”. Після цього
у 2002 році був виданий альбом “Озимі люди”. Саме
цього року Ростик покинув гурт і почав працювати з Юлією Лорд, а згодом перейшов на телебачення. Вже у 2003 році був випущений альбом “Натура”. Шура не брав участі у записі альбому і згодом стало відомо, що він полишає гурт та грає в “Другій Ріці”. Почав збиратися новий склад “Скрябіна”, а саме – Кузьма, Олександр Мельник, Олексій Зволинський(Зваля), Володимир Паршенко(Івнінг) та Олександр Стрілковський.
Слайд 14
Помаранчева революція
Під час Помаранчевої революції учасники Скрябіна підтримували
різні політичні сили. Тож, Ростик та Шура публічно осудили
вчинок Кузьми. Цитата Домішевського: “Кузьменко поставив під приціли автоматів тисячі людей, які стоять зараз на Майдані.” До них приєднався і Підлужний, який працював із Кузьмою з 1990-х років. В історії гурту “Скрябін” почалася нова ера.
Слайд 15
Нова ера в історії гурту
Кузьма почав творити кардинально
іншу музику, ніж старий склад гурту. І вже 14
квітня 2005 року вийшов альбом “Танго”. Новий альбом гурту Скрябін «Про любов?» було видано 22 листопада 2007 року. На пісні «Хлопці Олігархи», «Шмата» і «Мумітроль» було знято кліпи (останній був офіційно заборонений на телебаченні за аморальний зміст пісні). В січні 2008 року Олена Розумна покинула гурт з метою створити власний проект.
Новий альбом гурту під назвою «Моя еволюція» вийшов у грудні 2009 року. Було знято кліпи на композиції «Тепла зима», «Кинули», «Випускний», «Пусти мене» і «Квінти». На підтримку альбому було організовано концертний тур містами України. У квітні 2012 року вийшов новий альбом «Радіо любов», до якого увійшли 10 композицій. Також було випущено обмежене спеціальне видання альбому, до яйого увійшли ще 7 бонус-треків, а також відзняті відео на пісні «Говорили і курили», «Місця щасливих людей» та «Мам». Тоді ж виходить сольний проект Кузьми під назвою «Злий репер Зеник», який поширювався безкоштовно через Інтернет.
5 липня 2013 року, в Києві в Зеленому Театрі відбулась прем'єра нового альбому гурту Скрябін під назвою «Добряк».
В підтримку платівки з простою назвою «25» весною 2014 відбудеться турне по стадіонах та залах України. В рамках туру 4 квітня в київському клубі Stereo Plaza заплановано велике концертне шоу. Цього вечора також заплановано представити нову книгу Андрія Кузьменка — «Я, Паштєт і армія».
Слайд 16
2 лютого 2015 року, Андрій Кузьменко загинув у автокатастрофі поблизу
села Лозуватка, Криворізького району, Дніпропетровської області. 4 лютого 2015 року відбулась церемонія прощання з Андрієм
Кузьменко „Скрябіним“ у Преображенській церкві у Львові. Поховали Андрія 5 лютого на Брюховицькому цвинтарі поблизу Львова.
20 травня в Києві відбувся концерт-триб'ют, присвячений пам'яті соліста гурту „Скрябін“ Андрія „Кузьми“ Кузьменко. Послухати концерт і вшанувати пам'ять кумира прийшло більше десяти тисяч чоловік. Палац спорту, в якому відбувся концерт, був забитий вщент. Пісні гурту разом з музикантами „Скрябіна“ виконали відомі представники шоу-бізнесу України[5]. На місці загибелі А. Кузьменка було встановлено пам'ятник[.
Смерть лідера гурту Андрія Кузьменка
Слайд 17
Однак зараз продовжують співати старі хіти в новому
форматі: гурт Скрябін та друзі-колеги по сцені продовжують #ТеплийТур.
А саме Женя Толочний, Олексій Зволинський, Костянтин Сухоносов, Костянтин Глітін, Вадим Колісніченко та Ольга Лізгунова. Був створений концерт пам”яті, який зібрав надзвичайно велику кількість людей для вшанування пам”яті А.Кузьменка. Бо як говориться “людина жива доти, доки її пам”ятають в піснях”.
Слайд 18
В пам’ять Андрію Кузьменку.
Він був веселим і талановитим
Любив
він Україну! Патріот!
Усе його життя пройшло на сцені,
Таким, як
є, приймав його народ.
Хіти писав та майстер свого діла,
Концерти за концертами на біс,
І слухала його вся Україна,
А дехто навіть і з піснями ріс
Ти в нашій пам'яті залишився навіки,
Пішов ти рано зі свого життя...
Ти зірка, що сіяє там на небі,
Сумують друзі, родичі, сім'я!