Різниця між потенціалом і імпульсом у тому, що імпульс
має спад, що не керується.У цифрових ЕОМ використовується двійкова система числення з цифрами 0 і 1, тому що в ЕОМ застосовуються електричні схеми з двома стійкими станами. Цифри 0 і 1 можуть відображатися додатними і від’ємними імпульсами, наявністю і відсутністю імпульсів, високим і низьким потенціалами, пакетами синусоїдальних колихань у протилежних фазах
(радіоімпульси) і таке інше. Не синусоїдальний сигнал прийнято називати відео-імпульсом.
Схеми ЕОМ поділяються на імпульсні, потенціальні і імпульсно-потенціальні – в залежності від того, який тип сигналів використовується у них для подання інформації, що обробляється. Службові і допоміжні сигнали при цьому можуть бути двох типів. В цифровій інтегральній мікроелектроніки як правило застосовують потенціальні системи елементів. Це визначається тим, що для формування і генерації імпульсів треба електронні схеми з конденсаторами і котушками індуктивності, а при інтегральної технології виробництво мікросхем з конденсаторами і котушками індуктивності складає певні труднощі.
По призначенню схеми ЕОМ поділяються на логічні, що обробляють інформацію, запам’ятовуючі, що зберігають інформацію, і допоміжні, що обслуговують їх роботу.
По принципу роботи цифрові схеми поділяються на комбінаційні і схеми зі пам’яттю. Логічні схеми – відносяться до комбінаційних, а запам’ятовуючі – до послідовних.