популяцій у часі.
У різних видів біотичний потенціал — здатність
до збільшення чисельності за певний проміжок часу — може істотно відрізнятися: у великих ссавців чисельність може зростати за рік лише в 1,05–1,1 разу, у дрібних комах (рачків, дафній) чисельність за рік може зрости в 1010–1030 разів. А в бактерій і одноклітинних водоростей чисельність зростає ще більше.
Мікроорганізми (мікроби) — це назва групи живих організмів, які занадто малі для того,
щоб їх можна було побачити неозброєним оком (їхній характерний розмір — менше 0,1 мм).
До складу мікроорганізмів входять як прокаріоти: бактерії, археї, так і еукаріоти: деякі гриби,протисти, або найпростіші. Ці організми вивчає наука мікробіологія.
Мікроби мають властивість розмножуватися при потраплянні в живильне середовище, причому з одного мікроорганізму, за певних умов, виростає одна колонія, у якій може бути багато тисяч мікробів. Таку колонію добре видно неозброєним оком. Процес росту колонії мікроорганізмів називають інкубацією.
За ідеальних умов чисельність мікроорганізмів буде зростати в геометричній прогресії, і графік зміни чисельності являтиме собою експоненту. Ріст чисельності в геометричній прогресії називають експонентним ростом. Експонентний ріст спостерігається протягом коротких проміжків часу, після чого швидкість росту чисельності знижується. У лабораторних умовах експонентний ріст можна спостерігати в популяціях дріжджів, водорості хлорели, бактерій на початкових стадіях росту.
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ