Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Ряд Горобцеподібні

Содержание

Характеристика ряду Ряд Горобцеподібні – найчисельніший ряд птахів (понад 5000 видів) Більшість горобцеподібних є малими птахами (за винятком родини Воронових). Вони поширені по всій земній кулі, крім Антарктиди. Види мають найрізноманітніші місця проживання – ліс ,
Ряд Горобцеподібні Характеристика ряду Ряд Горобцеподібні – найчисельніший ряд птахів (понад 5000 видів) Більшість В Україні зустрічається 130–135 видів горобцеподібних Горобцеподібні — нагніздні птахи, поширені по всій земній кулі (крім Антарктики). Живляться Ряд Горобцеподібні налічує майже 5 тис. видів, що об’єднані в 55 родин. Родина Воронові Воронові (Corvidae) — широко поширена родина птахів ряду горобцеподібних (Passeriformes), що КрукСойка Родина Жайворонкові Довжина тіла 11—23 см, маса 15—70 г. Забарвлення у більшості Родина ЛастівковіЛастівкові (Hirundinidae) — родина співочих горобцеподібних птахів. Поширені по всій земній В'юркові Довжина тіла від 8 до 25 см, маса від 7 до Родина Синицеві Синицеві (Paridae) − родина птахів ряду Горобцеподібні (Passeriformes). Широко поширені Представники              Синиця блакитна Синиця чорна Синиця чубата Родина Довгохвостосиницеві Це дрібні за розміром птахи 9—14 см у довжину, включаючи Родина Вівсянкові Вівсянкові (Emberizidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних (Passeriformes), що нараховує близько Представники Родина Підкоришникові   Підкоришникові (Certhiidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних. Дрібні птахи, Родина Мухоловкові Мухоло́вкові (Muscicapidae) — велика родина горобцеподібних птахів, поширена виключно в Старому Мухоловка Родина Кропив’янковіКропив'янкові або Славкові (Sylviidae) — велика родина птахів ряду Горобцеподібних. Разом з Представники Очеретянка лучна Очеретянка чагарникова Вівчарик весняний Вівчарик-ковалик Дякую за увагу))
Слайды презентации

Слайд 2 Характеристика ряду
Ряд Горобцеподібні – найчисельніший ряд птахів (понад

Характеристика ряду Ряд Горобцеподібні – найчисельніший ряд птахів (понад 5000 видів)

5000 видів) Більшість горобцеподібних є малими птахами (за винятком

родини Воронових). Вони поширені по всій земній кулі, крім Антарктиди. Види мають найрізноманітніші місця проживання – ліс , тундра, скелі, пустелі, поля, степи, міста або села. Проте, більшість горобцеподібних так чи інакше пов’язана з деревною рослинністю. Є серед них великі, наприклад ворона, і одні з найменших птахів, масою всього по 5-8 грамів, жителі ялинових і ялицевих крон – корольки.

Слайд 3 В Україні зустрічається 130–135 видів горобцеподібних

В Україні зустрічається 130–135 видів горобцеподібних

Слайд 4 Горобцеподібні — нагніздні птахи, поширені по всій земній

Горобцеподібні — нагніздні птахи, поширені по всій земній кулі (крім Антарктики).

кулі (крім Антарктики). Живляться різноманітною їжею: частинами рослин, безхребетними

тваринами, яйцями та пташенятями інших птахів. Багато представників — мігруючі птахи (ластівки, солов'ї, вівчарики), але серед них є також кочові (синиці, сойки, деякі дрозди) та осілі (хатній горобець). Горобцеподібні відіграють важливу роль у природі та житті людини. Комахоїдні види регулюють численність шкідників культурних рослин. Проте зерноїдні види можуть завдавати шкоди посівам. Самців багатьох видів люди цінують за красивий мелодійний спів (наприклад, соловейко, дрізд співочий, щиглик).

Слайд 5 Ряд Горобцеподібні налічує майже 5 тис. видів, що

Ряд Горобцеподібні налічує майже 5 тис. видів, що об’єднані в 55

об’єднані в 55 родин. На території України найчисельніші представники

таких родин, як Воронові, Шпакові, Ластівкові, Синицеві, Жайворонкові, Омелюхові, Дроздові, Ткачикові, Плискові.

Слайд 6 Родина Воронові
Воронові (Corvidae) — широко поширена родина птахів ряду

Родина Воронові Воронові (Corvidae) — широко поширена родина птахів ряду горобцеподібних (Passeriformes),

горобцеподібних (Passeriformes), що включає таких птахів як ворони, граки,

галки, горіхівки, круки, сороки і сойки. Родина складається з 115 видів птахів (26 родів), представлених на всіх континентах крім Антарктиди. Це зазвичай великі птахи у порівнянні з іншими горобцеподібними, більшість мають помітну зовнішню схожість. У багатьох представників родини оперення чорне, але є і яскраво забарвлені види. Харчуються переважно комахами, частково зернами. У крупних північних видів значне місце займає полювання за яйцями і пташенятами інших птахів, пошук падалі й збір різноманітних інших типів їжі.

Слайд 7 Крук
Сойка

КрукСойка

Слайд 8 Родина Жайворонкові
Довжина тіла 11—23 см, маса 15—70 г.

Родина Жайворонкові Довжина тіла 11—23 см, маса 15—70 г. Забарвлення у

Забарвлення у більшості маскувальне, буровато-сіре з численною строкатістю, подібне

у обох статей. Поширені переважно в Африці, також в Євразії, Новому Світі, Австралії. Більшість моногами, гніздяться окремими парами. Гніздову територію самці позначають співом. Пісні у більшості — голосні та дзвінкі трелі.

Слайд 9 Родина Ластівкові
Ластівкові (Hirundinidae) — родина співочих горобцеподібних птахів. Поширені

Родина ЛастівковіЛастівкові (Hirundinidae) — родина співочих горобцеподібних птахів. Поширені по всій

по всій земній кулі, крім Антарктиди, Арктики і Нової

Зеландії. Для ластівкових характерна здатність здобувати їжу в повітрі, вони в змозі ловити комах на льоту. У всіх ластівкових струнке, обтічне тіло і довгі вузькі крила. Гніздяться на скелях, будівлях тощо, деякі у норах, дуплах. Гнізда роблять з землі, скріплюючи їх слиною. У кладці 3—7 яєць; насиджують 13—20 діб. Нагніздні птахи.

Слайд 10 В'юркові
Довжина тіла від 8 до 25 см, маса

В'юркові Довжина тіла від 8 до 25 см, маса від 7

від 7 до 100 г. У забарвленні переважають досить

яскраві кольори — жовті, зелені, червоні Зустрічаються в , Америці, Африці Гніздяться окремими парами або розсіяними групами. Більшість добре співають (самці), голоси мелодійні; пісня використовується для приваблювання самок та охорони гніздової території

Слайд 11 Родина Синицеві
Синицеві (Paridae) − родина птахів ряду Горобцеподібні

Родина Синицеві Синицеві (Paridae) − родина птахів ряду Горобцеподібні (Passeriformes). Широко

(Passeriformes). Широко поширені в Євразії та на прилеглих островах,

в Африці та невеликою кількістю видів представлені в Північній Америці. Родина об'єднує птахів, подібних як за зовнішнім виглядом, так і за способом життя. Сюди належать дрібні птахи: довжина тіла у них 100−170 мм, вага − 7−23 г. Крила порівняно короткі та тупі. Оперення густе та м'яке. Синиці роблять закриті гнізда, які розміщують їх зазвичай у дуплах дерев, рідше − між гілками та сучками гнізд хижих птахів, у норах, щілинах скель та інших укриттях. У кладці 4−6 до 14−16 яєць.

Слайд 12 Представники
Синиця блакитна

Представники       Синиця блакитна

Слайд 13 Синиця чорна

Синиця чорна

Слайд 14 Синиця чубата

Синиця чубата

Слайд 15 Родина Довгохвостосиницеві
Це дрібні за розміром птахи 9—14 см

Родина Довгохвостосиницеві Це дрібні за розміром птахи 9—14 см у довжину,

у довжину, включаючи довгий хвіст та вагою 4,4—9 г.

Їхнє забарвлення зазвичай блідо сіре або коричневе Усі представники — лісові птахи, які віддають перевагу узліссю та підліску. Моногами. Пари можуть мати так званих помічників, які (одного або більше), які допомагають парі вигодовувати пташенят. Гніздо зазвичай кулеподібної форми, ззовні замасковане павутинням, лишайниками, а всередині вистелене пір'ям. Птахи цієї родини більшу частину року тримаються зграйками по 6—12 особин.

Слайд 16 Родина Вівсянкові
Вівсянкові (Emberizidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних (Passeriformes),

Родина Вівсянкові Вівсянкові (Emberizidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних (Passeriformes), що нараховує

що нараховує близько 560 видів, поширених у Старому та

Новому Світі. Більшість птахів родини забарвлені відносно не яскраво. Населяють відкриті ландшафти — степи, лісостепи, тундри, в лісових ландшафтах оселяються на узліссі, вирубках, відкритих галявинах. Гнізда чашеподібної форми розташовують зазвичай на землі, рідше на кущах або в розщілинах скель. Кладка складається з 3—7 яєць з крапками на зеленуватому або блакитному фоні або (рідше) однотонні. Насиджування 8—14 днів. Основа живлення — різноманітне насіння, а влітку також комахи (ними вигодовують пташенят)

Слайд 17 Представники

Представники

Слайд 20 Родина Підкоришникові Підкоришникові (Certhiidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних.

Родина Підкоришникові  Підкоришникові (Certhiidae) — родина птахів ряду Горобцеподібних. Дрібні птахи,

Дрібні птахи, що ведуть деревно-чагарниковий спосіб життя.
Довжина тіла 10—16

см, маса від 8 до 30 г. Забарвлені в сірувато-бурі, коричневі з білими крапками. Осілі або кочуючи птахи. Гнізда будують в укриттях: у дуплах, у порожнинах за відсталою корою (підкоришники).



Слайд 21 Родина Мухоловкові
Мухоло́вкові (Muscicapidae) — велика родина горобцеподібних птахів, поширена

Родина Мухоловкові Мухоло́вкові (Muscicapidae) — велика родина горобцеподібних птахів, поширена виключно в

виключно в Старому Світі. Представники переважно є невеликими комахоїдними

птахами, більшість з яких полюють в польоті. Середніх та невеликих розмірів птахи. Населяють різноманітні типи хвойних, мішаних хвойно-листяних і листяних лісів на рівнинах, у передгір'ї і горах, савани, зарості кущів, сади, парки. Деякі види можуть гніздитись в населених пунктах і навіть у відкритих ландшафтах.

Слайд 22 Мухоловка

Мухоловка

Слайд 23 Родина Кропив’янкові
Кропив'янкові або Славкові (Sylviidae) — велика родина птахів

Родина Кропив’янковіКропив'янкові або Славкові (Sylviidae) — велика родина птахів ряду Горобцеподібних. Разом

ряду Горобцеподібних. Разом з Дроздовими є найбільшою родиною ряду.

Довжина тіла від 7 до 28 см. Забарвлення неяскраве, з переважанням бурих, сірих, зеленувато-оливкових та рудуватих тонів, зрідка з пестринами, нижній бік тіла зазвичай світліший спини; у ряда тропічних форм забарвлення яскраве. У деяких виражений статевий диморфізм: самці забарвлені більш яскраво та контрастно, ніж самки.

Слайд 24 Представники
Очеретянка лучна

Представники Очеретянка лучна

Слайд 25 Очеретянка чагарникова

Очеретянка чагарникова

Слайд 26 Вівчарик весняний

Вівчарик весняний

Слайд 27 Вівчарик-ковалик

Вівчарик-ковалик

  • Имя файла: ryad-gorobtsepodіbnі.pptx
  • Количество просмотров: 122
  • Количество скачиваний: 0