спільний дім, який завжди хочеться бачити затишним, але сьогодні
йому загрожує серйозна небезпека, а винні в його бідах ми, люди. Людина завжди вважав, що планета, на якій він живе, – надійна, безмежна і безмірно щедра, але про те, що він своєю діяльністю може викликати забруднення літосфери, навіть не міг уявити.Сьогодні ми все частіше задаємо собі питання про те, як забезпечити безпеку Землі і самим собі. Особливо це простежується останні десятиліття, коли реально завдану шкоду стає все більш очевидним.
Здавалося раніше, що Земля буде існувати в незмінному вигляді ще не одне тисячоліття, але останнім часом перед людством постала така серйозна проблема, як забруднення літосфери. Гнітюче враження справляють були колись родючими землі, які на сьогоднішній день виснажені і непридатні для землеробства.
Забруднення літосфери призвело до того, що частина грунтів ніколи не буде вже використана в сільському господарстві, так як вона повністю втратила продуктивність. Сьогодні такі землі займають майже 1% поверхні суші.
Наш час заслужено назвуть «сміттєвої цивілізацією». Якщо раніше нащадкам у спадок на багато століть залишали замки або в гіршому випадку зруйновані фортеці, то від нас спадкоємці отримають гори побутових відходів, які повсюдно накопичилися в передмістях. Викликано це бездумної діяльністю людини, його прагненням отримати прибуток будь-якою ціною.
Чинники, що викликають забруднення літосфери, – це, в першу чергу, промислові і сільськогосподарські відходи, безконтрольне будівництво, величезних масштабів гірські розробки. Людство безповоротно знищує те, що є для нього джерелом існування. Великі корпорації, не церемонячись, зливають в землю радіоактивні речовини, окису металів і отрутохімікати. Про те, що забруднення літосфери може викликати екологічну катастрофу, від якої нікому не врятуватися, їх мало цікавить. Наслідки повсюдно вже зараз спалахують у різних куточках Землі.