Слайд 3
Клімат
Оскільки Аргентина має велику протяжність з півночі на
південь, вона лежить у трьох кліматичних поясах: тропічному, субтропічному іпомірному. Середньорічні температури
коливаються від +24 °C на півночі до +5 °C на півдні. Клімат країни формується переважно під впливом морських повітряних мас з Атлантичного океану. Проте більше ніж половина території лежить у зоні недостатнього зволоження, що пов'язано з розташуванням гірських систем, які затримують вологі вітри. На більшій частині території країни клімат помірний.
На північному сході — клімат субтропічний, вологий, зима м'яка. У Буенос-Айресі літні місяці дуже спекотні, і більшість жителів відразу післяРіздва виїжджають відпочивати. У січні і лютому місто пустіє. Взимку для європейців погода дуже приємна, температура знижується, але не набагато.
Клімат рівнинної частини на півночі — тропічний, з вологим жарким літом і теплою сухою зимою (середня температура січня +30°, липня +20°, опадів до 900 мм), в центральних районах — субтропічний (середня температура січня +23°, липня +9°, опадів близько 1000 мм). На півдні країни (у Патагонії) набагато холодніше і більшу частину року йдуть дощі — клімат помірний, напівпустельний (середня температура січня +12, +22°, липня +2, +5°, опадів 100—250 мм). У Андах — на півночі переважають високогірні, пустельні клімати, в південних районах помірно холодні.
Слайд 4
Рослиний світ Аргентини
Розташування Аргентини в трьох кліматичних поясах
створює умови для росту на її території різноманітної рослинності:
від тропічних лісів на півночі до напівпустель у Патагонії і Пуна-де-Атакама. Ліси займають близько 1/5 частини території країни. У Гран-Чако, на червоноземнихґрунтах, сухе рідколісся з цінним, багатим на танін деревом квебрахо; в Пампі, на родючих чорноземних ґрунтах — лучно-степова рослинність; у Патагонії, на бурих ґрунтах — напівпустелі. Зволожені схили гір на півночі вкриті тропічними лісами, на півдні — мішаними.
Слайд 5
Твариний світ Аргентини
Тваринний світ Аргентини не такий багатий
і різноманітний, як в інших країнах Південної Америки, але
він має чимало ендемічних видів. До них належать пампаський олень, пампаська кішка, магеллановий собака. Вони мешкають в Андах, їх передгір'ях і в малонаселених областях Патагонії.
З хижих звірів зустрічаються: на півночі країни — ягуар, реліктовий очковий ведмідь, пума (Чако і напівпустелі Патагонії).
На відкритих просторах багато броненосців і гризунів (віскаша, мара, туко-туко та інші). На берегах водоймищ мешкають нутрії і видри.
В Андах мешкають ендемічні тварини, серед них: два види лам — вікунья і гуанако, але нині вони зустрічаються рідко, і маленькі гризуни чинчильї (шиншили), які через своє м'яке сріблясте хутро майже повністю винищені.
У країні багато птахів: південноамериканський страус-нанду, теру-теру, різні види папуг та інші. У лісах зустрічається колібрі. На півдні Аргентини зустрічаються пінгвіни.
На болотах і озерах безліч водоплавних птахів з яскравим забарвленням. На берегах водоймищ зустрічаються фламінго і чапля. У саванах і лісах багато змій і ящірок.
Для охорони рослинного і тваринного світу створені національні парки (Лос-Гласьярес, Науель-Уапі, Ланін, Лос-Алерсес та інші).
Слайд 6
пампаський олень
пампаська кішка
Слайд 8
Столиця Аргентини
Буенос-Айрес (Buenos Aires), столиця Аргентини, головний економічний, політичний
і культурний центр країни. Розташований на затоці Ла-плата (при
впаданні в неї р. Ріачуело), на правом бережу, в добре захищеній бухті, в 275 км. від океану. Середня температура липня 10°С, січня 24°С; опадів 987 мм в рік. Би. — одне з найбільших міст Південної Америки. 3447 тис. жителів (1968). Утворює самостійну адміністративну одиницю — Федеральний столичний округ . До складу Великого Б., окрім Федерального округу, входять 18 передмість. Площа Великого Б. 3646 км. 2 , населення 8 млн. чіл. (1968) — населення Аргентини і половина її міського населення
Слайд 9
Релігія
Католицька церква в Аргентині має особливе юридичне положення
і підтримку держави.
76,5% аргентинців вважають себе католиками, 9% сповідують євангелізм, 11,3%
вважають себе агностиками або атеїстами, 1,2% є свідками Єгови, 0,9% мормонами, 1,2% сповідують інші релігії
Слайд 10
Грошова одиниця
Грошовою одиницею Аргентини є песо.
Слайд 11
Державна мова
Іспанська мова, а точніше її місцевий діалект
(ісп. rioplatense), є єдиною мовою, яка використовується в органах державного
управління та діловодства, у державних закладах освіти, науки, культури, зв'язку тощо, хоча законодавчо її статус як державної мови жодним чином не закріплено. Місцеве значення мають мови кечуа, гуарані, мапудунґун, а також валлійска, які мають статус офіційних в окремих провінціях
Слайд 12
Сільське господарство
Рослинництво
У структурі посівних площ Аргентини провідне місце
займають посіви зернових культур, серед яких головні пшениця (16-е місце у
світі]) і кукурудза (8-е місце у світі). Вирощують також ячмінь (20-е місце у світі), є посіви гречки і зернобобових.
Важливе місце в структурі посівів займають технічні культури, передусім, посіви бавовни (13-е місце у світі), соняшнику (3-є місце у світі), сої (2-е місце у світі), сорго (5-е місце у світі) на півночі вирощують чай (8-е місце у світі), у центральних районах — цукрові буряки, є посіви льону-довгунця (10-е місце у світі), цукрової тростини (9-е місце у світі). В Аргентині добре розвинене садівництво (за збором лимонів — 3-є місце у світі, винограду — 2-е місце у Південній Америці, слива — 14-е місце у світі,абрикоси — 24-е місце у світі, яблуко — 11-е місце у світі), на півночі — виноградарство (5-е місце у світі за виробництвом вина), у приміських зонах великих міст —овочівництво (8-е місце у світі за виробництвом часнику, 4-е за виробництвом артишоку, 21-е за виробництвом цибулі, 29-е за виробництвом томатів).
Слайд 13
Тваринництво
В структурі тваринництва провідною галуззю є вирощування великої
рогатої худоби, переважає м'ясна спеціалізація. Скотарство сконцентроване на північному
сході Аргентини. Друга галузь — це вівчарство, має м'ясо-вовняний напрямок спеціалізації і розвивається в північно-західних, західних та південних районах країни. Місцеве значення має птахівництво і свинарство, розвивається також конярство, на узбережжі відносно добре розвивається риболовля (22-е місце у світі) і здійснюється формування рибного та рибоконсервного комплексу.
Слайд 14
Транспорт[ред. • ред. код]
Залізничний вокзал Росаріо
Основний транспорт — автомобільний, морський, залізничний.
Аргентина має більше 600
тисяч км асфальтованих шляхів у межах міст і 37
тисяч км поза їх межами. У країні налічується більше 8 млн автомобілів[25].
Істотну роль відіграє водний транспорт — більша частина імпорту потрапляє в Аргентину водним шляхом. У країні функціонують 7 великих і 30 дрібних портів.Одним з найбільших портів Латинської Америки залишається Буенос-Айрес, через який здійснюється 4/5 всіх океанських перевезень. Великі морські порти: Росаріо, Ла-Плата. Естуарій Ла-Плата і ріки Парана, Уругвай і Парагвай, що впадають у нього, утворюють систему судноплавних шляхів протяжністю близько 11 000 км[26].
Всі провінції Аргентини пов'язані мережею залізниць, загальна протяжність яких становить 31,9 тис. км[27], ще 10 тис. км не використовуються. 1990 року залізниці було приватизовано, після чого вони використовуються майже виключно для вантажних перевезень.
Внутрішні і міжнародні повітряні перевезення здійснюються переважно державною авіакомпанією «Aerolíneas argentinas»[28]. Основний центр повітряного сполучення — столиця країни[29].