Слайд 2
Гру́зія - держава у Східній Європі на південно-східному
узбережжі Чорного моря. Має спільні кордони з такими країнами:
Росія, Туреччина, Вірменія, Азербайджан. Грузія є членом Ради Європи, Євроконтролю, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, і Організації за демократію та економічний розвиток.
Столиця і найбільше місто — Тбілісі. Грузія займає територію 69,700 кв. км, а її населення складає майже 5 млн. осіб. Грузія є унітарною, напівпрезидентською республікою, з урядом, обраним за принципом представницької демократії.
Слайд 4
ПРИРОДА
Територія Грузії характеризується надзвичайною різноманітністю природи. Приналежність Грузії
до рухомого альпійського поясу земної кори зумовила на невеликій
площі різку зміну інтенсивних неотектонічних височин та низин. Цими рухами створено контрастний рельєф країни і зрештою її різноманітні ландшафти з безліччю типів клімату, гідрології, ґрунтового покриву, рослинності і тваринного світу. Істотну роль у формуванні такого різноманіття природи відіграє також прикордонне положення на рубежі напіввологого Середземномор'я, аридної безстічної Арало-каспійської западини і континентальних Передньозіатських нагір'їв.
Берегова лінія Чорного моря (308 км) відрізняється рівними рисами. Описуючи плавну дугу, берег позбавлений значних заток і півостровів.
Близько 87% території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу, 13% — низини і рівнини (Колхідська та Алазанська низини, Картлійська низовина). Найвищі точки Грузії — гора Шхара (5068 м) та гора Казбеґі (5033 м). Крайній південь Грузії зайнятий Південно-Грузинським вулканічним нагір'ям.
Слайд 5
На заході країни клімат субтропічний, на сході —
перехідний від субтропічного до помірного. Середні температури січня від
+3 (Колхіда) до −2 (Іверійськая западина), серпня від +23 С до +26 С. У Західній Грузії, зверненій до Чорного моря, випадає від 1000 до 2800 мм. (у горах) опадів на рік, в Східній Грузії 300–600 мм.
У західних районах, біля Чорного моря, літо — вологе і тепле, клімат субтропічний. У східних районах Грузії клімат формується під впливом континентальної повітряної маси. На рівнинах літо більш тривале та спекотне. Погода в горах мінлива. Раптові похолодання супроводжуються сильними снігопадами, зливами, градом і фенами (сильними вітрами, що дують з гір в долини)
Слайд 6
ІСТОРІЯ
Незалежна республіка 1918–1921, в 1921 році в результаті
Тифліській операції в республіці була встановлена радянська влада. Входила
разом з Вірменією й Азербайджаном в Закавказьку республіку в 1922–1936.
В серпні-вересні 1924 року в республіці відбулось антирадянське, так зване «Серпневе повстання», але воно було придушене силами Червоної армії та ЧК.
Починаючи з 1980-х почався підйом національного руху за незалежність; абхази вимагали відділення від Грузії, почалися безладдя на етнічному ґрунті в 1989. У вересні 1989 Грузія оголосила про політичний і економічний суверенітет. У 1990 Південна Осетія оголосила себе незалежною, що не було прийнято. Правляча Комуністична партія Грузії заявила про вихід із КПРС і про свою автономію. У 1991 Грузія оголосила себе незалежною. У 1992 увійшла до складу ООН, була прийнята в члени Конференції по безпеці і співробітництву в Європі. Колишній міністр закордонних справ СРСР Едуард Шеварнадзе став тимчасовим президентом. В Абхазії продовжуються воєнні дії між грузинськими й абхазькими військами. Продовжуються безладдя в Південній Осетії.
Слайд 7
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОДІЛ
Грузія на регіональному рівні складається з двох
автономних республік, дев'яти регіонів та двох міст державного підпорядкування
— Тбілісі та Поті. На середньому рівні: 69 районів, на найнижчому рівні: 55 міст, 50 селищ, 842 громад та 165 сіл.
Столицею Грузії є Тбілісі. За офіційними даними (2008) в місті проживає 1 106 500 осіб. Однак через великий дисбаланс доходів в провінціях та столиці, спостерігається значна міграція сільського населення в Тбілісі, за неофіційними підрахунками в місті проживає понад 2 млн мешканців.
Слайд 8
НАСЕЛЕННЯ ТА МОВА
На 1 січня 2009 року чисельність
населення становить 4385,4 тисячі осіб, з яких етнічних грузинів
83,8%, азербайджанців 6,5%, вірмен 5,7%, росіян 1,5%, інших 2,5% (2007). Грузинська мова поширена серед 71% населення, російською мовою розмовляють 9%, вірменською 7%, азербайджанською 6%, іншими 7%.