Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Словаччина

Содержание

ЗМІСТГеографіяМапа СловаччиниСвятковы та неробочі дніФотогалереяПисьменники СловаччиниСтолиця – БратиславаСпортСловацько-українські звязкиЗагальне.
СловаччинаПрапор СловаччиниГерб Словаччини. ЗМІСТГеографіяМапа СловаччиниСвятковы та неробочі дніФотогалереяПисьменники СловаччиниСтолиця – БратиславаСпортСловацько-українські звязкиЗагальне. ГеографіяСловаччина розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат розташована у центрі Східної Європи Мапа Словаччини.Мапа Словаччини Св’яткові та неробочі дні1 січня – Новий рік, День виникнення Словацької Республіки. Фотогалерея. Табліц заснував в Пресбурзі «Товариство чесько-словацької літератури і мови» з метою видавати Грасалковичів з канцелярією президента Музеї1)Словацький національний музей2)Словацька національна галерея3)Братиславський міський музей 4)Музей СпортНайпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футболНайпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футбол, гандболНайпопулярнішими видами Словацько-українські зв'язки Мають давні традиції. Українці і словаки межують між собою на ЗАГАЛЬНЕАвіатранспорт. У Братиславі розташовується міжнародний аеропорт. Внутрішніх авіарейсів в Словаччині немає. Автомобільний транспорт. Протяжність ЗАГАЛЬНЕОфіційна мова – словацька. Багато хто розуміє угорську, німецьку і англійські мови. Релігія. Велика ДЯКУЄМО  ЗА  УВАГУ
Слайды презентации

Слайд 2
ЗМІСТ

Географія
Мапа Словаччини
Святковы та неробочі дні
Фотогалерея
Письменники Словаччини
Столиця – Братислава
Спорт
Словацько-українські

ЗМІСТГеографіяМапа СловаччиниСвятковы та неробочі дніФотогалереяПисьменники СловаччиниСтолиця – БратиславаСпортСловацько-українські звязкиЗагальне.

звязки
Загальне
.


Слайд 3 Географія
Словаччина розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат розташована

ГеографіяСловаччина розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат розташована у центрі Східної

у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі

середнього Дунаю розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею на півночі і Угорщиною розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею на півночі і Угорщиною на півдні, Чехією розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею на півночі і Угорщиною на півдні, Чехією (Моравією розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею на півночі і Угорщиною на півдні, Чехією (Моравією) на заході і Україною розташована у центрі Східної Європи в південно-західній частині Карпат, у сточищі середнього Дунаю, між Польщею на півночі і Угорщиною на півдні, Чехією (Моравією) на заході і Україною (Закарпаттям) на сході.
Площа Словаччини складає 49 035 км². За цим показником вона посідає 127 місце серед країн світу. Територія держави витягнута з заходу на схід на 428,8 км і з півночі на південь на 77,6 км
крайній північний пункт — Бабя гора, село Оравська Полгора (49°37′ північної широти, 19°28′ східної довготи)
крайній південний пункт — Патінце (47°44′ північної широти, 18°17′ східної довготи)
крайній західний пункт — Загорська Вес (48°23′ північної широти, 16°50′ східної довготи)
крайній східний пункт — Нова Седлиця (49°05′ північної широти, 22°34′ східної довготи)
Довжина кордону становить 1 652,6 км, причому найдовший кордон з Угорщиною (654,8 км), з Польщею (541,1 км), з Чеською республікою (251,8 км), з Австрією (107,1 км), а найкоротший з Україною (97,8 км).

Словаччина

.


Слайд 4 Мапа Словаччини
.
Мапа Словаччини

Мапа Словаччини.Мапа Словаччини

Слайд 5 Св’яткові та неробочі дні
1 січня – Новий рік,

Св’яткові та неробочі дні1 січня – Новий рік, День виникнення Словацької

День виникнення Словацької Республіки. 6 січня – Православне Різдво,

26 січня – Хрещення, березень-квітень – Великдень, 1 травня – Свято праці, 8 травня – День звільнення від фашизму, 5 липня – День слов’янських проповідників Кирила і Мефодія, 29 серпня – роковини Словацького національного повстання 1944 р. 1 вересня – День Конституції Словацької Республіки, 1 листопада – День Всіх Святих, 25 і 26 грудня – Різдво.

.

.


Слайд 6 Фотогалерея
.

Фотогалерея.

Слайд 7 Табліц заснував в Пресбурзі «Товариство чесько-словацької літератури і

Табліц заснував в Пресбурзі «Товариство чесько-словацької літератури і мови» з метою

мови» з метою видавати на зрозумілій народу чеській мові

простонародні і шкільні книги. Заснування цього товариства була причиною якщо не процвітання словацької літератури, то появи в пресбурзькому ліцеї кафедри словацької мови, для чого товариство зібрало великий капітал. Зайняти кафедру запрошений був Юрай Палкович. Товариство скоро розпалося, але кафедра продовжувала існувати. Молодь мала можливість слухати історію свого народу на рідній мові.
1812 Табліц був одним із засновників нового «Літературного товариства Гірських Міст» (нім. Bergstädte). Результат - відкриття кафедри словацької мови і в Банській Штьявниці. Це товариство також розпалося.

Письменники Словаччини

Богуслав Табліц

.


Слайд 8 Грасалковичів з канцелярією президента
Музеї
1)Словацький національний музей
2)Словацька національна

Грасалковичів з канцелярією президента Музеї1)Словацький національний музей2)Словацька національна галерея3)Братиславський міський музей

галерея
3)Братиславський міський музей
4)Музей транспорту
5)Фармацевтичний музей
Тощо

Храми
1)Собор св. Мартина- місце

коронацій угорських королів
2)Костел францисканців з монастирем з 13 ст.
3)Костел кларисок з 14 ст.
4)Єзуїтський костел найсвятішого спасителя
5)Костел св. Кирила і Мефодія (редемпдористи)
Тощо

Столиця - Братислава

Замки та палаци
1)Братиславський замок (словац. Bratislavský hrad)
2)Дєвінська фортеця- замок (словац. Devínsky hrad)
3)Грасалковичів або Президентський палац
4)Мірбахів палац
Тощо

Братиславський замок

.


Слайд 9 Спорт
Найпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футболНайпопулярнішими видами спорту

СпортНайпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футболНайпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футбол, гандболНайпопулярнішими

в Словаччині є футбол, гандболНайпопулярнішими видами спорту в Словаччині є футбол, гандбол, тенісНайпопулярнішими видами

спорту в Словаччині є футбол, гандбол, теніс,баскетбол, волейбол, боротьба, боротьба, легка атлетика, бокс, слаломний каякінг,велоспорт, боротьба, легка атлетика, бокс, слаломний каякінг,велоспорт та інші. Серед зимових видів спорту популярний хокей, боротьба, легка атлетика, бокс, слаломний каякінг,велоспорт та інші. Серед зимових видів спорту популярний хокей та лижний спорт, боротьба, легка атлетика, бокс, слаломний каякінг,велоспорт та інші. Серед зимових видів спорту популярний хокей та лижний спорт, передусім біатлон.

Збірна Словаччини з футболуЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАРЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболуЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболу та вийти у плей-оф. Словацький футбольний союзЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболу та вийти у плей-оф. Словацький футбольний союз організовує змагання в Цоргонь лізі та інших лігах, і здійснює контроль над футболом в Словаччині, в тому числі управління національними збірними. Останнім часом дедалі більше словацьких футболістів виступає в лігах за кордоном.

Участю держави в Олімпійських іграхУчастю держави в Олімпійських іграх опікується Словацький олімпійський комітет. Словацькі спортсмени здобували медалі передусім у слаломному каякінгу, боротьбі, стрілецьких дисциплінахУчастю держави в Олімпійських іграх опікується Словацький олімпійський комітет. Словацькі спортсмени здобували медалі передусім у слаломному каякінгу, боротьбі, стрілецьких дисциплінах, біатлоні.

Міхал Мартікан, один з найуспішніших словацьких спортсменів

.


Слайд 10 Словацько-українські зв'язки
Мають давні традиції. Українці і словаки межують

Словацько-українські зв'язки Мають давні традиції. Українці і словаки межують між собою

між собою на довжині бл. 200 км на території ПряшівщиниМають

давні традиції. Українці і словаки межують між собою на довжині бл. 200 км на території Пряшівщини, центр якої ПряшівМають давні традиції. Українці і словаки межують між собою на довжині бл. 200 км на території Пряшівщини, центр якої Пряшів став осередком української культуриМають давні традиції. Українці і словаки межують між собою на довжині бл. 200 км на території Пряшівщини, центр якої Пряшів став осередком української культури в Словаччині. За деякими джерелами, словаки — найближчі «генетичні родичі» українців: обидва народи мали подібну соц. структуру, побут, мову і нар. творчість, врешті, їх єднала до 1918 спільна недоля угор. поневолення. Попри це, їхні взаємини були скорше принагідні й обмежені Закарпаттям та, в малій мірі, Галичиною.

Даниїл Крман

Карл XII

Через С. здавна проходили важливі торг. шляхи, які зв'язували Україну з Зах. та Півд. Європою. Уже з середньовіччя на Україну їздили словацькі мандрівні торгівці і ремісники. Значна частина провідного духовенства Закарпаття, з якого пізніше виходили єп. чи проф. богословських шкіл, вчилася у 18. в. у Трнавській богословській семінарії. У Трнаві були надруковані і перші кн. для закарп. українців: «Катехизис» (1698), «Буквар» (1699) та «Краткоє припадков моральних собраніє» (1727).

Цікавий опис своєї подорожі на Україну зробив словак Даниїл Крман, який у 1708 — 09 на доручення семигородського кн. відвідав тут швед. короля Карла XII та зустрічався з І. Мазепою та зустрічався з І. Мазепою. Під час своїх подорожей на С. побував Г. Сковорода.

.


Слайд 11 ЗАГАЛЬНЕ
Авіатранспорт. У Братиславі розташовується міжнародний аеропорт. Внутрішніх авіарейсів в

ЗАГАЛЬНЕАвіатранспорт. У Братиславі розташовується міжнародний аеропорт. Внутрішніх авіарейсів в Словаччині немає. Автомобільний

Словаччині немає.
Автомобільний транспорт. Протяжність автодоріг – 17,9 тис. км.

У Словаччині можна орендувати автомобіль або скористатися послугами численних рейсових автобусів, чиї маршрути пролягають у всі країни, що граничать з республікою.

Залізничний транспорт. Довжина залізниць — 3,6 тис. км.

Водний транспорт. Судноплавство Дунаємю, порти: Братислава і Комарно.

Соціально-політичний пристрій. У країні діє Конституція, прийнята в 1992 р. Глава держави – президент, що обирається парламентом таємним голосуванням строком на п’ять років. Єдиний конституційно-законодавчий і законодавчий орган – Національна рада (однопалатний парламент).

Населення – 5,3 млн. осіб; близько 87 % – словаки, а також угорці, чехи, українці, німці, поляки, євреї, досить велика етнічна група циганів.

.


Слайд 12 ЗАГАЛЬНЕ
Офіційна мова – словацька. Багато хто розуміє угорську, німецьку

ЗАГАЛЬНЕОфіційна мова – словацька. Багато хто розуміє угорську, німецьку і англійські мови.

і англійські мови.
Релігія. Велика частина віруючих – католики. У

країні активно діють Римсько-католицька церква (60 % віруючих), словацька євангельська церква (6 % віруючих), реформаторська (1,6 % віруючих), православна церква (0,7 % віруючих).

Кухня. Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м’ясі і молочних продуктах. Стиль кухні міняється залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, приготовані з муки, зокрема галушки. Популярні спиртні напої: словацьке пиво, вино. Широко вживають мінеральні води.

Економіка. Словаччина – індустріально-аграрна країна. Є чорна і кольорова металургія, машинобудування, нафтопереробна, нафтохімічна, хімічна, лісова, деревообробна, текстильна, харчова промисловість. Споруджено каскад ГЭС на річці Ваги. Головні промислові центри: Братислава і Кошіце. У сільському господарстві переважає землеробство (зернові, цукровий буряк і ін.). Розвинуте садівництво та виноградарство. В тваринництві – м’ясо-молочне скотарство.

.


  • Имя файла: slovachchina.pptx
  • Количество просмотров: 153
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая утёнок тим