FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Словаччина
.
.
.
Письменники Словаччини
Богуслав Табліц
.
Столиця - Братислава
Замки та палаци
1)Братиславський замок (словац. Bratislavský hrad)
2)Дєвінська фортеця- замок (словац. Devínsky hrad)
3)Грасалковичів або Президентський палац
4)Мірбахів палац
Тощо
Братиславський замок
.
Збірна Словаччини з футболуЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАРЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболуЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболу та вийти у плей-оф. Словацький футбольний союзЗбірна Словаччини з футболу ніколи не належала до ширшої еліти, однак в 2010 р. вперше пробилася кваліфікацією і взяла участь в Чемпіонаті світу з футболу у ПАР, де у груповому етапі змогла перемогти Збірну Італії з футболу та вийти у плей-оф. Словацький футбольний союз організовує змагання в Цоргонь лізі та інших лігах, і здійснює контроль над футболом в Словаччині, в тому числі управління національними збірними. Останнім часом дедалі більше словацьких футболістів виступає в лігах за кордоном.
Участю держави в Олімпійських іграхУчастю держави в Олімпійських іграх опікується Словацький олімпійський комітет. Словацькі спортсмени здобували медалі передусім у слаломному каякінгу, боротьбі, стрілецьких дисциплінахУчастю держави в Олімпійських іграх опікується Словацький олімпійський комітет. Словацькі спортсмени здобували медалі передусім у слаломному каякінгу, боротьбі, стрілецьких дисциплінах, біатлоні.
Міхал Мартікан, один з найуспішніших словацьких спортсменів
.
Даниїл Крман
Карл XII
Через С. здавна проходили важливі торг. шляхи, які зв'язували Україну з Зах. та Півд. Європою. Уже з середньовіччя на Україну їздили словацькі мандрівні торгівці і ремісники. Значна частина провідного духовенства Закарпаття, з якого пізніше виходили єп. чи проф. богословських шкіл, вчилася у 18. в. у Трнавській богословській семінарії. У Трнаві були надруковані і перші кн. для закарп. українців: «Катехизис» (1698), «Буквар» (1699) та «Краткоє припадков моральних собраніє» (1727).
Цікавий опис своєї подорожі на Україну зробив словак Даниїл Крман, який у 1708 — 09 на доручення семигородського кн. відвідав тут швед. короля Карла XII та зустрічався з І. Мазепою та зустрічався з І. Мазепою. Під час своїх подорожей на С. побував Г. Сковорода.
.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць — 3,6 тис. км.
Водний транспорт. Судноплавство Дунаємю, порти: Братислава і Комарно.
Соціально-політичний пристрій. У країні діє Конституція, прийнята в 1992 р. Глава держави – президент, що обирається парламентом таємним голосуванням строком на п’ять років. Єдиний конституційно-законодавчий і законодавчий орган – Національна рада (однопалатний парламент).
Населення – 5,3 млн. осіб; близько 87 % – словаки, а також угорці, чехи, українці, німці, поляки, євреї, досить велика етнічна група циганів.
.
Кухня. Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м’ясі і молочних продуктах. Стиль кухні міняється залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, приготовані з муки, зокрема галушки. Популярні спиртні напої: словацьке пиво, вино. Широко вживають мінеральні води.
Економіка. Словаччина – індустріально-аграрна країна. Є чорна і кольорова металургія, машинобудування, нафтопереробна, нафтохімічна, хімічна, лісова, деревообробна, текстильна, харчова промисловість. Споруджено каскад ГЭС на річці Ваги. Головні промислові центри: Братислава і Кошіце.
У сільському господарстві переважає землеробство (зернові, цукровий буряк і ін.). Розвинуте садівництво та виноградарство. В тваринництві – м’ясо-молочне скотарство.
.