Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Визначнi мiсця Росii

Ще в давні часи біля східної стіни Кремля з'явилася площа, де шуміла жвава торгівля. У XVI столітті вона називалася Троїцькою - по церкві св. Трійці, що стояла на місці собору Василя Блаженного. У середні століття тут
Визначні місця Росії Ще в давні часи біля східної стіни Кремля з'явилася площа, де шуміла Червона площа завжди була головною площею Москви. Після революції Червона площа зберегла - побудований в середині XVI століття за указом Івана Грозного на честь керівникам народного ополчення 1612 року, був споруджений на Червоній площі в 1818 Мавзолей був побудований на Червоній площі в січні 1924 року для Казанський собор - перший з відновлених в пострадянський час в Москві храмів. Воскресенські ворота з Іверської каплицею  Каплиця Іверської ікони Божої Матері у Воскресенських
Слайды презентации

Слайд 2 Ще в давні часи біля східної стіни Кремля

Ще в давні часи біля східної стіни Кремля з'явилася площа, де

з'явилася площа, де шуміла жвава торгівля. У XVI столітті

вона називалася Троїцькою - по церкві св. Трійці, що стояла на місці собору Василя Блаженного. У середні століття тут часто палахкотіли пожежі, тому було у площі й інша назва - «Пожежа».  З середини XVII століття її стали називати «Червоної», що в давньоруській мові означало «красива».

Красна площа!



Слайд 3 Червона площа завжди була головною площею Москви. Після

Червона площа завжди була головною площею Москви. Після революції Червона площа

революції Червона площа зберегла своє значення, ставши головною площею

нової держави. У Кремлівської стіни був побудований Мавзолей Леніна, який зробив площа ідейним центром червоної Москви.

Слайд 4 - побудований в середині XVI століття за указом

- побудований в середині XVI століття за указом Івана Грозного на

Івана Грозного на честь взяття Казанського ханства, частини колишньої

Золотої Орди. Престол центрального намету освячений в ім'я Покрова Богородиці , і собор повністю став називатися храмом Покрова Божої Матері , що на Рву . ( Маленька північно-східна церква Василя Блаженного , пізніше побудована на могилі шанованого в Москві юродивого , дала потім всьому храму інше, більш поширена назва - собор Василя Блаженного) .Храм Покрова Божої Матері на Червоній площі (Собор Василя Блаженного) Престол в честь Покрова Богородиці розміщений в центральному шатровом храмі , який об'єднує інші глави , як би збираючи їх навколо себе. Це символізує верховенство , заступництво і заступництво Божої Матері над всією Церквою Христовою і над Руською землею . Шатер в російській храмостроительстве символізує покров , яка з глибокої давнини зводилася над священним місцем у знак його богохранимої і святості.

Покровский собор


Слайд 5 керівникам народного ополчення 1612 року, був споруджений на

керівникам народного ополчення 1612 року, був споруджений на Червоній площі в

Червоній площі в 1818 році за проектом скульптора І.

Мартоса. На одному з барельєфів пам'ятника зображено, як за призовом Мініна нижегородські громадяни ведуть своїх синів для загального озброєння, а на іншому - втеча поляків з Кремля і переслідування їх російськими воїнами. На постаменті пам'ятника підпис: «Громадянину Мініну і князю Пожарському - Вдячна Росія». До 1936 року пам'ятник стояв у центрі Червоній площі, і Мінін символічно вказував Пожарському на зайнятий поляками московський Кремль, закликаючи до його звільнення. Після будівництва мавзолею пам'ятник виявився прямо навпроти нього, і заклично-войовничий жест Мініна ставав дуже двозначним, до того ж пам'ятник став заважати демонстраціям. У той час лунали заклики знищити його, але потім пам'ятник перенесли до собору Василя Блаженного.

Пам'ятник Мініну і Пожарському


Слайд 6 Мавзолей був побудований на Червоній площі в січні

Мавзолей був побудований на Червоній площі в січні 1924 року

1924 року для збереження тіла Леніна. Назва походить від

усипальниці карійського царя Мавсола , спорудженої в Галікарнасі в Малій Азії в IV столітті до н.е. Труну з тілом Леніна був привезений з Горок 23 січня і встановлений для прощання в Колонній залі Будинку Союзів. У ту ж ніч архітектор А.В. Щусєв отримав урядове завдання спроектувати і побудувати біля Кремлівської стіни тимчасовий мавзолей до похорону Леніна , які були призначені на 27 січня. Щусєв довго бродив по Червоній площі , і на світанку проект першого дерев'яного мавзолею був готовий - у формі невеликого куба ( символ вічності) висотою в три метри і на три метри в глибину. Тіло Леніна з відкритим обличчям було покладено в скляний саркофаг , повз якого по кілька годин на день проходили тисячі людей , турбуючи спокій померлого.

Мовзолей Леніна


Слайд 7 Казанський собор - перший з відновлених в пострадянський

Казанський собор - перший з відновлених в пострадянський час в Москві

час в Москві храмів. Він був побудований у другій

чверті XVII століття на честь Казанської ікони Божої Матері в подяку за позбавлення Росії від польсько- литовських загарбників в 1612 році і в пам'ять загиблих російських воїнів . Казанська ікона Божої Матері - одна з найбільш шанованих в Москві. Вона була знайдена в Казані 8 липня 1579 : за легендою , дев'ятирічна дівчинка Матрона тричі бачила у сні Пресвяту Богородицю , яка вказувала їй місце під руїнами будинку , де знаходився Її чудотворний образ. Дівчинка розповіла про це бачення місцевому священику Єрмолай , та ікона дійсно була знайдена у вказаному місці.

  • Имя файла: viznachni-mistsya-rosii.pptx
  • Количество просмотров: 115
  • Количество скачиваний: 0
Следующая - Гопак