Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Традиційна французька монархія в конституційному полі сучасної Франції

Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. La France, République Française) — держава на заході Європи, республіка, що межує на північному сході зБельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на
Традиційна французька монархія в конституційному полі сучасної ФранціїВиконала: студентка 2-А курсу Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. La France, République Française) — держава Державна символікаПрапор Франції синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій і Глава державиПрезидент Франції Франсуа Олланд (з 2012 р.)Глава держави — президент. Президент ІсторіяНазва «Франція» згадується з XI ст. Вона походить від латинського Regnum Francorum Наполеон Конституція Франції (фр. Constitution française) — основний закон Французької республіки.На сьогоднішній день Законодавча владаЗаконодавча влада здійснюється парламентом, який складається з двох палат: Національної асамблеї Франція — країна з великими демократичними традиціями й водночас зі складною палітрою
Слайды презентации

Слайд 2 Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. La France,

Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. La France, République Française) —

République Française) — держава на заході Європи, республіка, що

межує на північному сході зБельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на південному-сході з Італією та Монако на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.



Слайд 3 Державна символіка
Прапор Франції синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську

Державна символікаПрапор Франції синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій

владу, а синій і червоний - кольори кокарди національної

гвардії Парижа.

Єдиного і визнаного всіма герба зараз у Франції немає. З римських часів існує обов'язкова частина офіційного герба - лікторський пучок, який після паризької комуни був оточений лавровим вінком, орденом почесного легіону, гілками оливи і дуба. У двадцяті роки XX ст. герб був дещо змінений, і є одним із символів Франції. Французи ж вважають національним символом Маріану - символічний жіночий образ, який уособлює Францію. Крім того, існує Великий герб Франції, в якому об'єднані успадковані з далекого середньовіччя герби 56 французьких історичних провінцій і територій.


Слайд 4 Глава держави

Президент Франції Франсуа Олланд (з 2012 р.)
Глава

Глава державиПрезидент Франції Франсуа Олланд (з 2012 р.)Глава держави — президент.

держави — президент. Президент Франції обирається загальним прямим голосуванням

строком на 5 років (до 2002 року — 7 років). Президент обирається абсолютною більшістю голосів. Якщо цієї більшості не набрано в першому турі голосування, проводиться другий тур. На сьогоднішній день Президентом Французької республіки є Франсуа Олланд, обраний 22 квітня і 6 травня 2012 року.

Слайд 5 Історія

Назва «Франція» згадується з XI ст. Вона походить

ІсторіяНазва «Франція» згадується з XI ст. Вона походить від латинського Regnum

від латинського Regnum Francorum — «Королівство Франків». Французькі королі

IX–XIV ст. часто отримували прізвиська, які характеризували їхнє правління або особу. Наприклад: Людовик Благочестивий, Карл II Лисий, Роберт II Побожний, Людовик VI Товстий, Людовик VII Молодий, Людовик IX Святий, Філіп III Відважний, Філіп IV Красивий, Жан II Добрий.
У 1574 р. королем Франції став Генріх III. Його вбив фанатик-чернець у 1589 р., але перед смертю він встиг оголосити своїм наступником Генріха Наваррського (Генріха IV). Генріх IV бувпротестантом і не здобув визнання французів. У 1593 р. він відрікся від протестантської релігії і зі словами «Париж вартий меси» прийняв католицизм.
На початку XVII ст. країна потрапила під владу кардинала Рішельє, який домігся утворення абсолютної монархії і затвердив домінування Франції в Європі.




Слайд 6

Наполеон     (як визначна

Наполеон

(як визначна особа у історії та політиці Франції)


Наполеон Бонапарт

Прославившись завдяки ряду блискучих перемог за кордоном, Наполеон привласнив собі найвищу владу в 1799 році.
Почалася нескінченна серія воєн, внаслідок яких Франція домоглася контролю над значною частиною Європи. Закінчилося все катастрофічною кампанією проти Росії у 1812 році, яка призвела до повалення Бонапарта і висилки його на крихітний середземноморський острів Ельба.
Його повернення і тріумф тривали сто днів, до того як його війська були остаточно розбиті англійцями при Ватерлоо. Англійці заслали Бонапарта на південно-атлантичний острів Святої Олени, де він і помер у 1821 році.
Наполеона поважають у Франції як національного героя. Він опублікував Цивільний Кодекс Законів (Закон Наполеона), який покладено в основу системи законів сучасної Франції.


Слайд 8 Конституція Франції (фр. Constitution française) — основний закон

Конституція Франції (фр. Constitution française) — основний закон Французької республіки.На сьогоднішній

Французької республіки.
На сьогоднішній день у Франції діє Конституція 1958

року, прийнята з ініціативи Шарля де Голля. Ця конституція проголосила так звану П'яту республіку. Конституція П'ятої Республіки була розроблена молодими членами Державної Ради під керівництвом міністра юстиції Мішеля Дебре. За цією конституцією було затверджено пост Президента, що обирається прямим загальним голосуванням, а також Прем'єр-міністра, який очолює Уряд. Таким чином з конституцією 1958 року Франція еволюціонувала з парламентського режиму з посиленою президентською владою до режиму «напівпрезидентської» республіки.

Слайд 9 "Франція є неподільною, світською, демократичною і соціальною Республікою".

Так визначила основні принципи П'ятої республіки Конституція Франції 1958

р. Відповідно до цього документа у Франції діє республіканська форма правління, що має змішаний характер, оскільки їй притаманні риси президентської республіки (глава держави обирається без участі парламенту, уряд призначається ним же) і парламентарної республіки (уряд несе відповідальність перед нижньою палатою парламенту).
Головна риса Конституції 1958 р. – концентрація політичної влади в руках виконавчих органів. Зосередження влади в руках глави держави й уряду – один із проявів конституційно закріпленої авторитарної тенденції у французькому політичному режимі. Президент займає вершину ієрархії органів державної влади. Стаття б Конституції закріплює за ним обов'язок забезпечувати "своїм арбітражем нормальне функціонування державних органів, а також спадкоємність держави". У цій самій статті проголошується, що президент є "гарантом національної незалежності, територіальної цілісності, дотримання угод Співтовариства і договорів". Президент має широкі прерогативи в галузі законодавства. Він наділений правом законодавчої ініціативи. Стосовно парламенту президент має повноваження розпускати нижню палату.


Слайд 10 Законодавча влада
Законодавча влада здійснюється парламентом, який складається з

Законодавча владаЗаконодавча влада здійснюється парламентом, який складається з двох палат: Національної

двох палат: Національної асамблеї (нижня палата) і Сенату (верхня

палата).

Депутати Національної Асамблеї обираються за мажоритарною системою у 2 тури строком на 5 років. Національна Асамблея складається з 577 членів: 555 членів обираються шляхом прямого, загального і таємного голосування за мажоритарною системою в 555 одномандатних виборчих округах у метрополії і 22 члени — в заморських департаментах і територіях. Голова Національної Асамблеї — Бернар Аккуфйє (СПНР), обраний 26 червня 2007 року.
Сенат обирається колегією виборщиків, яка складається з депутатів обласних, генеральних, муніципальних рад, строком на 6 років з поновленням кожні 3 роки наполовину. Вибори проходять за пропорційною системою в департаментах, де обираються по 4 сенатори і більше за мажоритарною системою в департаментах, де обираються по 3 сенатори і менше. Сенатором може бути обраний громадянин віком від 30 років. Число сенаторів становить 346 чоловік. Сенатори, обрані в 1998 році і 2001 році строком на 9 років, завершують свої повноваження відповідно в 2007 році і 2010 році. Голова Сенату — Жерар Ларше (СПНР), обраний 1 жовтня 2008 року.

Логотип Національної Асамблеї Франції


Слайд 11 Франція — країна з великими демократичними традиціями й

Франція — країна з великими демократичними традиціями й водночас зі складною

водночас зі складною палітрою політичних сил. Франція — специфічна,

з погляду менталітету, країна. Де Голль якось напівжартома сказав: "Як можна управляти державою, де є близько 400 сортів сиру, а кожен француз сам по собі політична партія.

Висновок:


  • Имя файла: traditsіyna-frantsuzka-monarhіya-v-konstitutsіynomu-polі-suchasnoї-frantsії.pptx
  • Количество просмотров: 151
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая Меркурий и Венера
Следующая - Технология Ethernet