2021 року» одним з ключових напрямів Державної освітньої політики
називає модернізацію структури, змісту й організації освіти на засадах компетентнісного підходу; також стратегія передбачає оновлення змісту, форм і методів навчання шляхом широкого впровадження у навчально-виховний процес сучасних комп’ютерних технологій; створення, видання та забезпечення навчальних закладів електронними засобами навчального призначення.Під сучасними комп’ютерними технологіями, безумовно розуміється E-Learning, що включає в себе технології дистанційного навчання, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.
У випадку використання в освіті різних програмних засобів проблемою залишається «підтримка» користувачів таких програмних засобів, тобто тих, хто отримує послуги освіти. Актуальність дослідження випливає з відсутності алгоритмів та програмних продуктів для повноцінної підтримки користувачів програмних продуктів, що зазвичай використовує сучасна освіта.
Також актуальною є проблема адаптації працівників освіти до нових інформаційних технологій, що використовуються в закладах освіти та сучасні форми навчання (підвищення ІКТ- компетентностей) працівників університетів.