Слайд 2
Қазақ тілім бас иемін мен саған Тілге деген
болу керек кең
талғам.
Мемлекеттік тілімізді
сыйласақ, Қазақ тілі біздер үшін жаралған.
Слайд 3
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
1.Білімділік: Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа
сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен байланыстыра отырып,үш
тұғырлылық саясатын сабақ барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.
2.Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,
шығармашылық қабілеттері дамиды ,
Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.
Қызығушылығы артады.
3.Тәрбиелік: Оқушылар туған Отанын,елін, жерін
сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,
отансүйгіштік сезімдері оянады
Слайд 4
Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ
Әдісі : сын
тұрғысынан ойлау және жазу.
Пәнаралық
байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,
Қазақстан тарихы.
Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.
Жаңа сөздер үйренеді.
Тапсырмаларды орындау арқылы
шығармашылық жұмыс жүргізе алады.
Слайд 5
Қызығушылығын ояту.
Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.
Организационный момент.
а) амандасу. Greeting. Приветствие.
ә) кезекші диалогы.Dialogue. Диалог.
Тілдік ортаға ену.
апта(week,неделя) ,
күн(date,дата),
ай(month,месяц).
Слайд 6
Мағынаны тану. ( үш тілде).
Ой қозғау:
Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где
ты живешь?
Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.
Родина казахского народа.
Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое государство –Казахстан?
Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?
What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в Казахстане?
Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?
сергіту сәті:
“Атамекен” әнін орындайық.
Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you
Atameken? Где ты моя Родина,
Көкейіңде жатады екен. It is in thought of everyone Ты всегда в моих мыслях
Күннің көзі ұясына , The sun sets late Нехотя солнце скрывается
Қимай оны батады екен. Parts not with it. За горизонт.
Синоним дегеніміз не? Что называется синонимами? What words are synonyms?
№1 тапсырма : Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін
тауып , сәйкестендіріңдер .
Атамекен –
Көкейінде жату
Күннің көзі ұясына батады-
Қимай –
есте,ойда жүру,жадында болу; part (with) быть в мыслях
қоштасқысы келмей; gets late Poдина, родная земля
Отан,ел,туған жер; to be in thought заходит поздно
кеш болу,кеш түсу; Motherland не хочет расставаться
№2 тапсырма.
Берілген сөйлемдерді оқыңдар
.Синоним сөздерді тауып, орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.
Менің туған жерім - Қазақстан.
Бұл ел Еуразияның орталығына орналасқан.
Біздің Отанымызда жүзге жуық ұлттар мен халықтар өмір сүреді.
Слайд 9
Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен орыс
,ағылшын тіліне аударыңдар.
Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға
жауап беріңдер.
Слайд 12
Шығармашылық жұмыс
.
ІІІ топқа бөлініп
“Туған жерім” тақырыбында үш
тілде шағын әңгіме жазыңдар .
Слайд 13
Ой қорыту :
Біз Қазақстан туралы не білеміз?
Бүгінгі сабақта
нені білдік?
Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?
Сендер бір-
бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?
Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.
Қазақстан , туған жер туралы кім
тақпақ ,өлең біледі?