Слайд 7
Цілі поставлені радянським командуванням Звільнення Лівобережної України Звільнення Північної Таврії Звільнення
Донбасу Звільнення Києва Створення плацдармів на правому березі Дніпра
Слайд 8
Хід подій Битва за Дніпро складалася з двох етапів.
На першому етапі (у серпні - вересні) частини Червоної
Армії звільнили Донбас, Лівобережну Україну, з ходу форсували Дніпро і оволоділи низкою плацдармів на його правому березі. Битва за Дніпро розпочалася 26 серпня з проведення Чернігівсько-Полтавської операції (26 серпня - 30 вересня), в якій брали участь війська Центрального, Воронезького і Степового фронтів. Вона проходила одночасно з Донбаською операцією.
Слайд 9
У жовтні - грудні настав другий етап битви,
коли велась запекла боротьба з розширення та утриманню плацдармів.
Одночасно йшло підтягування резервів, наведення мостів і нарощування сил для нового удару. У цей період війська, які діють на Україні, увійшли до складу утворених 20 жовтня чотирьох Українських фронтів. На даному етапі Червона Армія провела дві стратегічні операції: Нижньодніпровський і Київську. До кінця 1943 р. битва за Дніпро завершилася. До того часу Східний вал на Україні був прорваний майже на всьому його протязі. Радянські війська захопили два великих стратегічних плацдарму (від Києва до Прип'яті та від Черкас до Запоріжжя) і десятки оперативно-тактичних плацдармів. Надії командування вермахту дати своїм військам можливість відпочити і перегрупувати сили на «зимовому рубежі» під захистом великої водної перешкоди виявилися нездійсненними.
Слайд 10
Втрати 500 000 загиблих та поранених 300 000 загиблих
900 000 поранених та
зниклих безвісти
Слайд 11
Наслідки
В результаті чотиримісячної операції Лівобережна Україна була майже
повністю звільнена Червоною Армією від німецьких захватників.В ході операції
значні сили Червоної Армії форсували річку, створили кілька стратегічних плацдармів на правому березі річки, а також звільнили місто Київ. Битва за Дніпро стала однією з найбільших битв у світовій історії.