Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Реформа П.А. Столипіна

Петро́ Арка́дійович Столи́пін (1862-1911) російський державний діяч,прем’єр-міністр,Столипін проводив жорстку політику на укріплення самодержавства, розпустив Думу, увів військово-польові суди, обмежував політичні свободи. Будучи російським націоналістом, вів боротьбу з національними автономіями. Розпочав аграрну реформу, що не була доведена до кінця.
Реформа П. А. Столипіна Петро́ Арка́дійович Столи́пін (1862-1911) російський державний діяч,прем’єр-міністр,Столипін проводив жорстку політику на укріплення самодержавства, Придушивши революцію 1905-1907 pp., царський уряд розумів, що одними репресіями зняти соціальну — руйнування общини, яка відіграла активну роль у виступах селян під час В Україні реформи просувались найбільш успішно. Протягом 1907—1915 pp. в індивідуальну власність Чисто економічні наслідки реформи були вражаючими: збільшилось виробництво товарного хліба, місто, за
Слайды презентации

Слайд 2 Петро́ Арка́дійович Столи́пін (1862-1911) російський державний діяч,прем’єр-міністр,Столипін проводив жорстку

Петро́ Арка́дійович Столи́пін (1862-1911) російський державний діяч,прем’єр-міністр,Столипін проводив жорстку політику на укріплення

політику на укріплення самодержавства, розпустив Думу, увів військово-польові суди,

обмежував політичні свободи. Будучи російським націоналістом, вів боротьбу з національними автономіями. Розпочав аграрну реформу, що не була доведена до кінця. Правління Столипіна відзначалось жорстокими репресіями, в цей час виникли поняття «столипінська реакція», «столипінська краватка» та «столипінський вагон»

Слайд 3 Придушивши революцію 1905-1907 pp., царський уряд розумів, що

Придушивши революцію 1905-1907 pp., царський уряд розумів, що одними репресіями зняти

одними репресіями зняти соціальну напругу в суспільстві неможливо. Однією

з головних причин революції було аграрне питання, вирішити яке запропонував голова ради міністрів і міністр внутрішніх справ П. Столипін. У листопаді 1906р. ним було видано указ, який був затверджений царем і став законом 14 червня 1910 р. В указі містились основні положення реформи. При розробці реформи П. Столипін виходив з положення, що ліквідація поміщицького землеволодіння призведе до втрати виробників товарного хліба, а з часом знову постане проблема малоземельності. Він пропонував реформувати селянське господарство шляхом руйнування селянської общини і перерозподілу селянських земель на користь заможних селян (куркулів). Куркулі повинні були стати опорою царського режиму і, одночасно, виробниками додаткового товарного хліба. Так, напередодні реформи в Україні поміщикам належало 63,9 млн десятин землі, селянам — 96,4 млн. десятин. Перерозподіл поміщицької землі при такому співвідношенні радикально б ситуацію не змінив.

МЕТА РЕФОРМИ


Слайд 4 — руйнування общини, яка відіграла активну роль у

— руйнування общини, яка відіграла активну роль у виступах селян під

виступах селян під час революції, і закріплення у приватну

власність за кожним домогосподарем земельної ділянки, яка йому належить; — надання кредитної допомоги селянам через Селянський земельний банк; — переселення селян у малоземельні райони Сибіру, Північного Кавказу, Середньої Азії. Одержуючи надільну землю у власність, селянин мав можливість об'єднати свої ділянки в один так званий відруб і або залишатися на старому помешканні, або виселитися на хутір, побудований на власній землі. Столипін у проведенні реформ зустрів сильний опір як з боку правих, які не були зацікавлені у руйнуванні традиційного сільського укладу, так і з боку лівих (особливо есерів, більшовиків), які в розрахунку на майбутню революцію не бажали зменшувати соціальної напруги на селі. Селяни, побоюючись розорення, теж опирались реформі.

Столипінська аграрна реформа передбачала:


Слайд 5 В Україні реформи просувались найбільш успішно. Протягом 1907—1915

В Україні реформи просувались найбільш успішно. Протягом 1907—1915 pp. в індивідуальну

pp. в індивідуальну власність закріпили землю на Правобережжі 48%

селян, на Півдні — 42%, на Лівобережжі — 16,5%. До 1916 р. в Україні було утворено 440 тис. хуторів (14% селянських дворів). Ці показники були значно вищі у порівнянні з європейською Росією, де з общини вийшло 24% господарств, а на хутори — 10,3%. У ході реформи значно активізувалась діяльність Селянського земельного банку, який протягом 1906—1916 pp. продав українським селянам 596,4 тис. десятин землі, переважно поміщицької. Столипінська реформа значно збільшила масштаби переселення на Схід (Сибір, Казахстан, Північний Кавказ, Далекий Схід) з українських земель. Протягом 1906—1912 pp. переселилось близько 1 млн. осіб, але майже чверть їх повернулась. Незважаючи на такі успіхи, столипінська реформа не виконала головного свого завдання: вона не створила опори царському режиму, не ліквідувала соціальної напруги на селі, а ще більше її загострила. До конфлікту селянин-поміщик додався конфлікт між заможним і бідним селянином.

Аграрна реформа на українських землях


  • Имя файла: reforma-pa-stolipіna.pptx
  • Количество просмотров: 152
  • Количество скачиваний: 0
- Предыдущая Понятие процента