Історія Давньогрецького театру охоплює майже тисячоліття (VI ст. до н.е. — V-VI ст. н.е.). Він виник із сільських святкувань на честь бога Діоніса — Діонісій.
Слайд 4
Загальний вигляд театру: Театр Діоніса в Афінах: Театр в Епідаврі:
Слайд 5
Історія давньогрецького театру поділяється на 3 періоди: Архаїчний період
- Вже в ранній час театр займав важливе місце
у громадському житті греків. Значення театру особливо зросло в період розквіту полісної демократії (5 століття до н. е.). Класичний період - У період ствердження афінської демократії протікала творча діяльність драматурга Есхіла, автора героїко-патріотичних трагедій, які підносять великі історичні і релігійно-філософські проблеми, — «Перси», «Семеро проти Фів», «Прометей закутий», трилогія «Орестея». Доба еллінізму - В епоху еллінізму театральне мистецтво стало одним з провідників грецької культури на Сході. Нова антична комедія, першими представниками якої були Філемон, Діфіл, найбільшим відомим був Менандр, відтворювала сучасне життя тільки в плані сімейно-побутових відносин і особистих переживань людини.
Слайд 6
Маски прийшли в грецький театр внаслідок відвічного зв’язку
останнього з культом Діоніса. Жрець, що зображав божество, завжди
роки до н. е.) 3.Евріпід (480 – 406 роки до н. е.) 4.Арістофан (446 – 385 роки до н. е.)
Слайд 9
Драма – один із трьох літературних родів, що
зображує складний і серйозний конфлікт між дійовими особами. Трагедія –
драматичний жанр, в основу якого покладений непримиренний конфлікт, який часто завершується смертю героя або героїв. Комедія – драматичний жанр, що висміює негативні суспільні явища, людські вади.