Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Всесвітній день книг і авторського права

Уподобання нашого класу до читанняЧи любиш ти читати?54% наших однокласників не люблять читати А 46% люблять читати.Чи читаеш книги поза шкільною програмою?92% нашого класу читають поза шкільною програмою і лише 8% ні.Якого жанру книжки ти любиш
Всесвітній день книг і авторського права ЦЕ ОДИН ІЗ ЗНАКОВИХ ДНІВ У Уподобання нашого класу до читанняЧи любиш ти читати?54% наших однокласників не люблять Історія створення книгиОдин із предвісників друкарства, спосіб виготовлення на дерев’яній дошці методом Першим у світі текст, створений (надрукований) методом застосування рухомих літер,  який знайдено У місті Майнц знаходилася друкарня Гутенберга, яке він покинув після судового рішення. Справжній шедевр  друкарської майстерності завершений 1581 р.- це Острозька Біблія. Її видав Іван
Слайды презентации

Слайд 2


Слайд 3 Уподобання нашого класу до читання
Чи любиш ти читати?
54%

Уподобання нашого класу до читанняЧи любиш ти читати?54% наших однокласників не

наших однокласників не люблять читати А 46% люблять читати.
Чи

читаеш книги поза шкільною програмою?

92% нашого класу читають поза шкільною програмою і лише 8% ні.

Якого жанру книжки ти любиш читати?

13 учнів люблять читати фантастику і 11 люблять пригоди.


Слайд 5 Історія створення книги
Один із предвісників друкарства, спосіб виготовлення

Історія створення книгиОдин із предвісників друкарства, спосіб виготовлення на дерев’яній дошці

на дерев’яній дошці методом вирізування пробільних елементів спеціальної форми

із дзеркальним рельєфним зображенням називається ксилографія. Також до друкарень використовувалися  своєрідні печатки, штампи. Такі вироби нерідко були оправлені в персні. Перша збережена до наших днів книга, надрукованою на папері за допомогою вирізаних дерев’яних форм-сторінок у 868 році у Китаї, що зараз зберігається в Британському національному музеї у Лондоні називається “Діамантова Сутра” Книга зроблена у формі паперового сувою.

Слайд 6 Першим у світі текст, створений (надрукований) методом застосування

Першим у світі текст, створений (надрукований) методом застосування рухомих літер,  який

рухомих літер,  який знайдено 1908 року італійськими археологами на

чолі з Луіджі Пер-ньє ,який називається Фвстський диск. Назва цього експонату походить від стародавнього міста Фест, що на острові Крит. Дата створення – XVII століття до н. е.
Винахідник першого друкарського верстату, способу друкування тексту за допомогою рухомих літер самостійно – Іоганн Гутенберг. Його верстат був більш досконалим, ніж китайський. Він об’єднав у собі принцип штемпелювання (критський диск) і відтиснення з дощок, або ксилографії (Китай).
Одним з ранніх гутенбергівських видань – надрукований з двох боків лист, що є уривком з «книги Сивіли» -  збереглося донині. Це є «Фрагмент про Страшний суд». Перші друки мають погану якість друку і свідчать про те, що Гутенберг ще шукав свою модель шрифту й експериментував з набором тексту.

Слайд 7 У місті Майнц знаходилася друкарня Гутенберга, яке він

У місті Майнц знаходилася друкарня Гутенберга, яке він покинув після судового

покинув після судового рішення. У судовому процесі «Фуст проти

Гутенберга» Петер Шеффер, колишній переписувач книг і учень Гутенберга, став на сторону Фуста. У результаті Гутенбергу довелося віддати свою друкарню і покинути Майнц.
Іоганн Ментелін в 1460-1461 pp. в Страсбурзі випустив латинську Біблію в двох томах, а в 1466 р. – так звану 49-рядкову Біблію, першу Біблію німецькою мовою. Незважаючи на слабкий переклад, вона була популярною аж до появи Біблії, перекладеної Мартіном Лютером.
Вперше у Німеччині Руш увів шрифт «антиква». Займаючись друкарською справою, Адольф Руш, став одним зі справжніх подвижників німецького гуманізму.
Одна с перших друкарень в Україні виникла в місті Острог - резиденції найбагатшого і найвпливовішого тогочасного українського магната Костянтина Василя Острозького.
Друкарня Івана Федорова знаходилась у місті Львів. Після його смерті воно дісталося Львівському Успенському Братству.
Сенько Каленикович надав Івану Федорову безоплатно житло, позичив йому значну суму грошей, допомагав налагодити зв’язки з краківськими ремісниками і купцями. За свідченням самого Федорова, він знайшов допомогу не серед "багатих і благородних", а від "неславних в мирі" — ремісників, крамарів, представників нижчого духовенства.
Назва книги, правопис якої Іван Федоров наблизив до загальноприйнятого в Україні, істотно доповнив вступну частину, збагатив орнаментику – Апостол. Перевидаючи Апостол, раніше надрукований у Москві, Іван Федоров наблизив правопис до загальноприйнятого в Україні.
1575 р. друкар Іван Федоров вступив на службу до князя Костянтина і поїхав до міста Острог. Там він заснував друкарню і видав Острозьку біблію.
"Книга Нового Завіту" — Псалтир і Новий Завіт, що вийшов у світ 1580 р.  призначалася, в першу чергу, для домашнього читання, хоч пізніше вживалася і в літургії. Щоб полегшити використання книги в богословських студіях, зокрема, в доборі аргументів при полеміці на захист православ’я, до Євангелія і Апостола було додано алфавітно-предметний покажчик. Тимофій Михайлович уклав покажчик - перше в Україні друковане видання науково-допоміжного, інформаційного характеру.

Слайд 8 Справжній шедевр  друкарської майстерності завершений 1581 р.- це Острозька

Справжній шедевр  друкарської майстерності завершений 1581 р.- це Острозька Біблія. Її видав

Біблія. Її видав Іван Федоров при друкарні в Острозі.


Засновником друкарні Києво-Печерської лаври був Єлисей Плетенецький. Він був сином диякона львівської братської церкви.Одне з видань першого періоду діяльності лаврської друкарні 1619 р – Анфологіон.
Дослідник історії українського друкарства - Іван Огієнко. Також відомий як митрополит Іларіон – український учений, дослідник, політичний, громадський і церковний діяч.
Книги – морська глибина.
В цьому вислові йдеться про глибоку мудрість яку, дарує книга. Вона дає знання та зачаровує читачів. Автор цього вислову – Іван Франко.


  • Имя файла: vsesvіtnіy-den-knig-і-avtorskogo-prava.pptx
  • Количество просмотров: 118
  • Количество скачиваний: 0