є переломним у вивченні інтелекту. А.Біне та Т.Сімон намагались
запропонували серію з 30 завдань (тестів) для вимірювання рівня розумового розвитку дитини. По суті, з цього моменту і розпочинає формуватися тестологічна парадигма у дослідженні інтелекту.
Тестові завдання групувалися відповідно до віку. Наприклад, для віку 6 років пропонувалися наступні завдання: назвати свій вік, повторити речення з 10 слів, зазначити способи використання знайомого предмета та ін. Завдання для віку 12 років: повторити 7 цифр, відшукати за одну хвилину 3 рими до заданого слова, дати інтерпретацію малюнків тощо.
Оцінка рівня інтелектуального розвитку здійснювалась на підставі порівняння реального хронологічного віку дитини з її "розумовим віком". Розумовий вік визначався як той найвищий віковий рівень, на якому дитина могла правильно виконати всі запропоновані їй завдання. Так, розумовий вік 6-річної дитини, яка успішно виконала усі завдання для дітей віком 6, 7 і 8 років, дорівнював 8-ми рокам. Неспівпадіння розумового і хронологічного віків вважалось або показником розумової відсталості (розумовий вік нижчий за хронологічний), або розумової обдарованості (розумовий вік вищий за хронологічний).
Біне визнавав вплив оточуючого середовища на особливості пізнавального розвитку.
IQ =
(розумовий вік / хронологічний вік) х 100%.
(IQ – intelligence quotient - коефіцієнт інтелекту).