Слайд 2
Алкоголізм, або алкогольна залежність — характерна психо-фізична залежність від алкоголю — характерна
психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних
процесах — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, праці і добробут — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, праці і добробуту людей. Психологічно має дві стадії: звичка — характерна психо-фізична залежність від алкоголю, основою якої є його наявність в обмінних процесах людського організму, яка розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, праці і добробуту людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.
Слайд 3
Перші ознаки авкогольної залежності!
Алкоголізм асоціюється з рядом ознак:
Хворобливий
потяг до алкоголю;
Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості
алкоголю);
Втрата кількісного контролю;
Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.
Слайд 4
Однозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини,
як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних
захворюваньОднозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних захворювань. Ці захворювання разом із алкоголізмом на 15—17 років вкорочують життя людини. Понижена працездатність мозкуОднозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних захворювань. Ці захворювання разом із алкоголізмом на 15—17 років вкорочують життя людини. Понижена працездатність мозку, яка спричинює негативні зміни в центральній нервовій системіОднозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних захворювань. Ці захворювання разом із алкоголізмом на 15—17 років вкорочують життя людини. Понижена працездатність мозку, яка спричинює негативні зміни в центральній нервовій системі, особливо процесів мислення, пам'яті, уяви, сприйняття, відчуття. Перш за все відбувається отруєння кори головного мозкуОднозначним є визначення впливу алкоголю на організм людини, як порушення нормального функціонування, що характерне появою різного роду соматичних захворювань. Ці захворювання разом із алкоголізмом на 15—17 років вкорочують життя людини. Понижена працездатність мозку, яка спричинює негативні зміни в центральній нервовій системі, особливо процесів мислення, пам'яті, уяви, сприйняття, відчуття. Перш за все відбувається отруєння кори головного мозку, де концентрація алкоголю на 60—70 % більша, аніж в крові. Аналогічні показники простежуються і на потомстві. Відхилення фізичного й розумового розвитку дітей з'являються як результат зачаття в нетверезому стані, або вплив алкоголю на плід, що розвивається в утробі матері. Виникає загроза епілепсії у дітей, оскільки алкоголь вільно проникає у плід через плаценту, пошкоджує нервову систему.
Слайд 5
Алкоголь — наркотична отрута, що діє насамперед на нервові
клітиниАлкоголь — наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори
головного мозку. При цьому значно ослаблюється процес гальмування і відносно переважає процес збудження. Великі дози алкоголю чинять паралізуючий вплив на деякі відділи центральної нервової системи. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності—так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам'яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратівливість і схильність до конфліктів. На ґрунті алкоголізму бувають запої, розвиваються різні психози—біла гарячка, корсаковський психоз та ін. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, злочинів, порушень правил громадської поведінки, руйнування сім'ї.
Слайд 7
Куріння!
Що таке паління?
Паління - вид побутової наркоманії, найбільш
поширена форма якої - нікотінізм - палити тютюн. Про
куріння, у суспільстві існує дуже багато помилкових даних. Ми неодноразово чуємо навіть таке: курити корисно, у кожної людини є в тілі нікотин, тому, що організм людини сам його продукує. Це брехня! Нічого корисного в палінні немає. Люди іноді плутають одне з іншим. У цій ситуації плутають нікотин з нікотиновою кислотою. Нікотинова кислота - це різновид вітаміну B3, в промисловості з нікотину отримують нікотинову кислоту. А організм людини нікотинову кислоту отримує завдяки синтезу амінокислот (амінокислоти - складові, «цеглини» білків), зокрема від триптофану. Тобто куріння, як спосіб поповнити організм нікотиновою кислотою, помилково докорінно.
Слайд 8
Тютюн вирощували в Америці задовго до того як
європейці відкрили її. До Європи цю рослину завезли в
кінці XV століття і спочатку провелося НЕ курити тютюн, спочатку його вирощували як декоративний і лікарський засіб.
Французький амбасадор у Португалії Жан Ніко в 1560 році, приніс у подарунок своїй Королеві Катерині Медичі листя тютюну, подрібнені на порошок для нюхання. На його думку, листя тютюну мали лікувальні властивості, зокрема рятували від головного болю. Від прізвища цього посла і походить назва основного активного компоненту тютюну - нікотину (одного з найбільш отруйних алкалоїдів). В історії медицини це не єдина помилка, це зараз в медичній практиці героїн не застосовується, а раніше ним лікували і сухоти, і наркоманію.
Слайд 9
Спершу куріння переслідувалося, і курців жорстоко карали. В
В Англії за куріння, курців суворо карали, навіть на
смерть, голови з люлькою в роті виставлялися на площах. У Туреччині за куріння, злісних курців сажали на кіл. У Персії за куріння відрізали губи і ніс. В Італії римський папа Урбан VII відлучав від церкви католиків, що курили або нюхали тютюн. У Московії за часів ханства, Міхаїл Романов, за те що палиш, курців карав - палками били по підошвах, а тому хто палити не лишив відрізали ніс. Алєксєй Романов за курців велів пороти батогом, а продавцям тютюну «пороти ніздрі, різати носи» і посилати їх до місць заслання.
Слайд 11
Нарко́тик (від грец. narkoticos — той, що призводить до заціпеніння — той, що
призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну
речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість —ейфорію — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість —ейфорію, а іноді й порушення свідомості — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість —ейфорію, а іноді й порушення свідомості. У патологічних — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — дуже корисні по відношенню до обміну речовин субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість —ейфорію, а іноді й порушення свідомості. У патологічних випадках цей стан може бути цілком нереалістичним, викликати манію величі та невразливос
Слайд 12
В даний час термін «наркотик» іноді використовується в
російськомовній медицині і юриспруденції не цілком точно, в розширеному
значенні, позначаючи їм все заборонені психоактивні речовини незалежно від їх фармакології, а також в перекладах англомовних медичних і юридичних документів, в яких нелегальні препарати називають illegal drugs, а не narcotic drugs [2] [3].
На даний момент в більшості країн оборот наркотиків обмежений. Станом на 1 листопада 2009 року кількість сторін Конвенції 1961 року або цієї конвенції з поправками, внесеними в неї відповідно до Протоколу 1972 року досягло 186, що складає 96% всіх держав. З них 184 держави були сторонами Конвенції 1961 року з поправками, внесеними в неї відповідно до Протоколу 1972 року. Афганістан і Чад є сторонами тільки Конвенції 1961 року без поправок. Чи не приєдналися до Конвенції 1961 року 8 країн: Екваторіальна Гвінея, Тимор-Лешті, Вануату, Кірібаті, Науру, Острови Кука, Самоа і Тувалу [11].
Слайд 14
Вагітні потурбуйтесь про майбутнє своїх дітей!
Як алкоголь впливає
на розвиток дитини під час вагітності?
Організм дитини розвивається протягом
усіх дев’яти місяців вагітності. Протягом перших чотирьох тижнів вагітності розвиваються серце, центральна нервова система, очі, руки і ноги. Приблизно на третьому тижні вагітності починає формуватися мозок дитини, розвиток якого триває до самого кінця вагітності. Протягом третього триместру швидко збільшуються розміри тіла дитини. Вживання надмірної кількості алкоголю на будь-який з цих важливих стадій розвитку організму дитини може призвести до серйозних відхилень.
Слайд 15
Отямтесь люди!!!!
Збережіть своє життя!!