Слайд 2
ЧОМУ НЕГАТИВНО ВПЛИВАЄ НЕЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ?
Для нормального розвитку організму
білки обов'язкові в будь-якому віці. Білок, згораючи в організмі,
дає теплову енергію, йде на утворення гормонів і служить матеріалом для росту і відродження (регенерації) тканин.Не останню роль у харчуванні підлітків грають вуглеводи. Вони швидко засвоюються, провокують різке вихлюпування жовчі і через якийсь час, знову хочеться їсти. Для нормального розвитку організму треба повноцінно харчуватися. Важливе значення для підліткового харчування мають жири: вони у 2,5 рази дають більше теплової енергії, ніж вуглеводи і білки.
Слайд 3
ШКОДА ВІД НАШОЇ ЇЖІ:
Їжа в нашому сучасному
житті дуже шкідлива, як ми це бачимо на таблиці.
Слайд 4
ШКОДА КУРІННЯ
Куріння дуже шкідливе для вашого здоров'я.
Загальні
наслідки куріння:
1. Легенево-дихальна система
2. Серцево-судинна система
3.
Онкологічні захворювання
4. Інші клінічні наслідки
Не слід починати курити!!!
Слайд 5
ЯК КИНУТИ ПАЛИТИ?
• 1. Визначте точну дату. Якщо
ви твердо вирішили розпрощатися з цигарками, визначте дату, коли
кинете курити. Інакше ви будете відкладати цей день без кінця.
• 2. Відвикайте поступово. Деякі люди зав’язують із курінням не за один день. Вони починають купувати по одній пачці цигарок замість блоку, підраховують, скільки викурили за добу і намагаються зменшити цю кількість.
Слайд 6
• 3. Пан або пропав! Для людей із
сильною волею часто виявляється дієвим абсолютно протилежний метод –
вони спалюють усі мости і відгороджують будь-які шляхи до відступу, відмовляючись від шкідливої звички тут і зараз. Щоправда, цей спосіб має один негативний бік – неприємні прояви абстинентного синдрому, – зате він швидкий і однозначно визначає ваш статус як некурця.
Слайд 7
• 4. Будьте готові до синдрому абстиненції. Абстинентний
синдром – явище неминуче. Але слід пам’ятати, що всі
труднощі тимчасові і їх можна перебороти. Будьте готові до порушень сну, кашлю, роздратованості й інших малоприємних проявів абстиненції.
• 5. Пийте багато води. П’ючи воду, ви допоможете організму швидше вивести нікотин і зменшити ефект ломки. Вітамін С сприяє розрідженню мокротиння у ваших легенях і допомагає позбутися кашлю курця.
• 6. Змініть розпорядок дня. Якщо ви звикли палити під час перерви на каву чи на обід, то доведеться заповнювати цей час чимось іншим. Вам також слід проводити менше часу в «курилці» з друзями, які все ще палять.
Слайд 8
• 7. Використовуйте препарати проти паління. Існує величезна
кількість препаратів, які допоможуть вам кинути палити: від нікотинових
пластирів, жувальних гумок і льодяників до назальних спреїв.
• 8. Відвідуйте заходи проти паління. Пошукайте мотиваційні семінари проти паління, почитайте сайти і поспілкуйтеся на форумах із однодумцями, спитайте поради у знайомих, яким вдалося кинути курити.
• 9. Альтернативна терапія. Гіпноз і голковколювання – лише деякі з альтернативних методів, які можуть допомогти у боротьбі проти шкідливої звички.
• 10. Ніколи не здавайтесь. Переваги для здоров’я, що їх ви отримуєте, зав’язавши з цигарками, величезні. Якщо ви зірвалися, зберіть волю в кулак і починайте все спочатку. Позбутися залежності важко, але завдяки наполегливості ви зможете стати сильнішим за цигарку.
Слайд 9
АЛКОГОЛІЗМ
При систематичному вжитку алкоголю розвивається небезпечна хвороба –
алкоголізм. Також він шкідливо впливає на серцево-судинну систему, мозок
і нервову систему, шлунок, підшлункова залозу, печінку.
Слайд 10
ПЕРША ДОПОМОГА ТА ЛІКУВАННЯ ПРИ АЛКОГОЛЬНОМУ СП’ЯНІННІ
Лікування алкогольної
інтоксикації необхідно розпочинати звидалення алкоголю з шлунку. Цього можна
досягти шляхом промивання шлунку з використанням великої кількості води.Корисним може бути активоване вугілля, особливо у випадку недавнього вживання алкоголю. Після блювоти необхідно промити ротову порожнину (прополоскати)теплою водою для запобігання хімічним опікам (шлунковим соком, жовчю). Потрібно пам’ятати, що у випадку супутніх хвороб, що торкаються нервової системи (травми чи судинні захворювання мозку) може бути нетипове сп’яніння. Воно має кілька варіантів і характеризується підвищеною дратівливістю, схильністю до бійок, придуркувато-клоунською поведінкою або розладами свідомості. Ці отруєння бувають навіть з загрозою для життя. Отруєння метиловим (деревним) спиртом характеризується швидким і важким сп’янінням, з порушенням зору (спочатку двоїння,потім сліпота). Це отруєння без кваліфікованої медичної допомоги безумовно смертельне.
Слайд 11
ВПЛИВ НАРКОТИКІВ
Наркотики - це, по суті своїй, отрута.
Велика кількість наркотиків діє як отрута і може вбити.
Наркотики впливають на розум, вони роблять уявні образи тьмяними, та неясними, і створюють прогалини або провали в пам'яті людини. Коли людина намагається витягти інформацію з цієї каші, вона просто не може цього зробити. Наркотики змушують людину сприймати все повільно, або почуватися тупою, і призводять до того, що вона зазнає в житті невдач.Наркотики руйнують творчі здібності . Яким би не був вплив наркотиків, перш за все, вони залишаються наркотиками і негативно впливають на життя людини.
Наркотики це не вихід!