Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Спеціальна обробка на об'єкті господарської діяльності. Організація радіаційного та хімічного спостереження

ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ ТЕХНІКИЧасткова дезактивація проводиться з метою зниження ступеню зараження техніки і транспорту після виходу з зараженого району, якщо позволяє обстановка. Для її проведення в першу чергу використовують підручні засоби, а також розчини для дезактивації
Основні заходи захисту населення під час зруйнувань радіаційних та хімічних об’єктів ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ ТЕХНІКИЧасткова дезактивація проводиться з метою зниження ступеню зараження техніки Повна дегазація складається з повного обеззаражування або видалення з всієї поверхні техніки Засоби обеззаражування техніки і транспорту: авторозливальна станція АРС-14 (АРС-15), комплекти ДК-4, ІДК-1, ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ Склад комплекту ДК-4:1 – ящик; 2 - пакет із ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОБРОБКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ФОРМУВАНЬ Санітарною обробкою називається видалення радіоактивних речовин, Комплект санітарної обробки КСО призначається для повної санітарної обробки особового складу сил Дезінфекційна душова установка ДДА-53А (ДДА-66 і ДДП) призначена для миття людей і Основні технічні характеристики дезінфекційної душової установки ДДП: кількість дезінфекційних камер – 1, Санітарний обмивальний пункт СОП розгортається в містах і сільській місцевості на базі Хімічне спостереження здійснюється хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами (ХСП).На хімічних спостерігачів Радіаційне спостереження також проводиться хімічними спостережними постами.На хімічні спостережні пости покладаються завдання
Слайды презентации

Слайд 2


Слайд 3
ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ ТЕХНІКИ
Часткова дезактивація проводиться з метою

ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ ТЕХНІКИЧасткова дезактивація проводиться з метою зниження ступеню зараження

зниження ступеню зараження техніки і транспорту після виходу з

зараженого району, якщо позволяє обстановка. Для її проведення в першу чергу використовують підручні засоби, а також розчини для дезактивації і дегазаційні комплекти і прибори.
Повна дезактивація проводиться з метою повного видалення радіоактивних речовин зі всієї поверхні техніки і транспорту до допустимих величин зараження.

Способи дезактивації техніки і транспорту:
- змивання радіоактивних речовин розчинами для дезактивації, водою і розчинниками з одночасною обробкою зараженої поверхні щітками дегазаційних машин і приборів (дозволяє знизити зараженість в 50-80 разів);
- змивання радіоактивних речовин струменем води під тиском (дозволяє знизити зараженість в 10-20 разів);
- видалення радіоактивних речовин переривистим газокрапельним потоком з використанням спеціальної техніки з турбореактивними двигунами;
- видалення радіоактивних речовин обтиранням заражених поверхонь тампонами з мотлоху (з клоччя), змоченими розчинами для дезактивації, водою або розчинниками (використовується, в основному, для внутрішніх поверхонь техніки і транспорту);
- замітання (змивання) радіоактивного пилу віниками, щітками, мотлохом та іншими підручними засобами (використовується, в основному, при проведенні часткової дезактивації);
- видалення радіоактивного пилу методом відсмоктування пилу, здійснюється за допомогою спеціальних комплектів (ДК-4).


Слайд 4 Повна дегазація складається з повного обеззаражування або видалення

Повна дегазація складається з повного обеззаражування або видалення з всієї поверхні

з всієї поверхні техніки і транспорту отруйних речовин шляхом

протирання заражених поверхонь розчинами для дегазації; при відсутності їх можуть бути використані розчинники і розчини для дезактивації. Для протирання використовуються щітки дегазаційних машин, комплектів і приборів або мотлох (клоччя).
Повна дезінфекція виконується тими ж способами, що і дегазація, але тільки з використанням активних розчинів для дегазації і дезінфекції. Якщо можливо, то доцільно провадити відразу повну, а не часткову дезактивацію, дегазацію і дезінфекцію техніки і транспорту.

ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ


Слайд 5
Засоби обеззаражування техніки і транспорту: авторозливальна станція АРС-14

Засоби обеззаражування техніки і транспорту: авторозливальна станція АРС-14 (АРС-15), комплекти ДК-4,

(АРС-15), комплекти ДК-4, ІДК-1, ДК-3; комунальна, сільськогосподарська, дорожня і

будівельна техніка, що придатна до використання при виконанні робіт з обеззаражування.

ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ

Авторозливальна станція призначена для дезактивації, дегазації і дезінфекції техніки і транспорту, дегазації і дезінфекції території рідкими розчинами, транспортування і тимчасового зберігання рідин, спорядження рідинами оболонок, перекачування рідин з однієї тари в іншу.


Слайд 6 ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ
Склад комплекту ДК-4:
1 – ящик;

ОРГАНІЗАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОБРОБКИ Склад комплекту ДК-4:1 – ящик; 2 - пакет

2 - пакет із порошком СФ-2У (СФ-2); 3 -

банка поліетиленова; 4 - запасні частини; 5 – брандспойт; 6 – подовжувач; 7 - ганчір'я; 8 – щітка; 9 – ежектор; 10 – пружина; 11 - кріпильні деталі;12 - рукав рідинний;13 - газовідбірний пристрій; 14- рукав газорідинний;
15 - гачок і планка.

Слайд 7 ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОБРОБКИ
ОСОБОВОГО СКЛАДУ ФОРМУВАНЬ
Санітарною обробкою

ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОБРОБКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ФОРМУВАНЬ Санітарною обробкою називається видалення радіоактивних

називається видалення радіоактивних речовин, знешкодження або видалення отруйних речовин,

хвороботворних мікробів і токсинів зі шкіряних покровів людей (особового складу), а також із надітих індивідуальних засобів захисту, одягу та взуття. Вона може бути як повною так і частковою.

Часткова санітарна обробка при зараженні радіоактивними речовинами проводиться, якщо є можливість, протягом першого часу після зараження безпосередньо в зоні радіоактивного зараження і повторюється після виходу із неї.

Повна санітарна обробка полягає в обмиванні тіла теплою водою з милом. При зараженні радіоактивними речовинами повна санітарна обробка проводиться в тому випадку, якщо після проведення часткової санітарної обробки зараження шкіряних покровів та одягу залишається вище допустимих величин. Повна санітарна обробка повинна проводитися, при можливості, не пізніше 3-5 годин з моменту зараження: проведення її після 10-12 годин не ефективне. Одяг замінюється, якщо після його оброблення зараження залишається вище допустимих норм. Повна санітарна обробка при зараженні крапельно-рідинними отруйними речовинами і їх аерозолями може проводитися після проведення часткової обробки з метою гігієни.


Слайд 8 Комплект санітарної обробки КСО призначається для повної санітарної

Комплект санітарної обробки КСО призначається для повної санітарної обробки особового складу

обробки особового складу сил ЦЗ в теплу пору року

і часткової обробки в холодну пору року. Комплект працює від автомобілів ГАЗ, ЗІЛ і Урал-375.
Пропускна здібність - 10-12 чол. за годину, витрата води (38-42 °C) при роботі від автомобіля ГАЗ - 3-4 л/хв., від автомобіля ЗІЛ 5-6 л/хв., час розгортання (згортання) комплекту 8-10 хв., маса комплекту з ящиком для упакування – 40 кг.


Комплекти санітарної обробки


Слайд 9 Дезінфекційна душова установка ДДА-53А (ДДА-66 і ДДП) призначена

Дезінфекційна душова установка ДДА-53А (ДДА-66 і ДДП) призначена для миття людей

для миття людей і дезінфекції (дезінсекції) одягу, взуття і

індивідуальних засобів захисту в польових умовах.
Основні технічні характеристики ДДА-53А (ДДА-66): кількість дезінфекційних камер – 2 (1), об’єм одної камери – 1,8 м3 (2,5 м3), витрати дизельного палива – 21-29 кг/год., дров – 60-85 кг/год., ємність котла і водонагрівача – 277 л, продуктивність за паром при роботі на рідкому паливі – 315 кг/год., при роботі на дровах – 205 кг/год., робочий тиск в котлі – 4 кгс/см2, час розгортання установки: літом – 35-40 хв., зимою – 50-60 хв., час згортання установки - 13-15 хв., розрахунок – 4 (3) чол.
Пропускна здібність установки за годину (при роботі котла на рідкому паливі): миття людей з одночасною дезінфекцією одягу, зараженого вегетативними формами мікробів, літом -72 (40) чол., зимою – 48 (28) чол.; миття людей з одночасною дезінсекцією одягу літом - 96 (56) чол., зимою – 48 (32) чол.; миття людей без обробки одягу літом - 96 (56) чол., зимою – 64 (56) чол.; дезінфекція суконнопаперового одягу, зараженого вегетативними формами мікробів (без миття людей), літнього – 128 (80) комплектів, зимного – 72 (44) комп.; дезінсекція суконнопаперового одягу (без миття людей), літнього – 154 (120), зимного – 90 (66) комплектів.

Комплекти санітарної обробки


Слайд 10 Основні технічні характеристики дезінфекційної душової установки ДДП: кількість

Основні технічні характеристики дезінфекційної душової установки ДДП: кількість дезінфекційних камер –

дезінфекційних камер – 1, об’єм однієї камери – 1,4

м3, витрати дизельного палива – 15 кг/год., дров – 40 кг/год., ємність котла –130 л, продуктивність за паром при роботі на рідкому паливі – 150 кг/год., при роботі на дровах – 100 кг/год., робочий тиск в котлі – 4 кгс/см2, витрати води при роботі установки – 3000 л/год. , розрахунок – 2 чол.
Пропускна здібність установки за годину: миття людей без обробки одягу літом - 48 чол., зимою – 36 чол.; миття людей з одночасною дезінфекцією одягу літом -36 чол., зимою – 30 чол.; миття людей з одночасною дезінсекцією одягу, зараженого вегетативними формами мікробів, літом – 24 чол., зимою – 16 чол.

Комплекти санітарної обробки


Слайд 11 Санітарний обмивальний пункт СОП розгортається в містах і

Санітарний обмивальний пункт СОП розгортається в містах і сільській місцевості на

сільській місцевості на базі бань, душових павільйонів, санпропускників та

інших приміщень, які здатні для проведення санітарної обробки.
Санітарний обмивальний пункт включає: першу роздягальню; другу роздягальню; душову; одягальню; санітарний вузол; склад зберігання чистого одягу; санітарний пропускник; кімнату персоналу.
Пропускна здібність СОП, що має 10 душових сіток, 1600 чол. за добу при роботі 20 годин на добу. На одного чоловіка витрачається 30 г мила і 30-35 л води, що нагріта до температури 38-40 °C.

Комплекти санітарної обробки


Слайд 12 Хімічне спостереження здійснюється хімічними спостерігачами та хімічними спостережними

Хімічне спостереження здійснюється хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами (ХСП).На хімічних

постами (ХСП).

На хімічних спостерігачів та хімічні спостережні пости покладаються

такі завдання:

виявлення зараження ОР місцевості та повітря;

встановлення типу ОР у районі розташування спостерігача чи поста;

повідомлення про хімічне зараження тих підрозділів, у розташуванні яких вони виявлені;

встановлення ступеня зараження місцевості та повітря ОР;

контроль змін ступеня зараженості місцевості та повітря;

взяття проб води, ґрунту, рослинності і т. ін.

ОРГАНІЗАЦІЯ РХ СПОСТЕРЕЖЕННЯ


  • Имя файла: spetsіalna-obrobka-na-obєktі-gospodarskoї-dіyalnostі-organіzatsіya-radіatsіynogo-ta-hіmіchnogo-sposterezhennya.pptx
  • Количество просмотров: 124
  • Количество скачиваний: 0
Следующая - Types of radio waves