Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Забруднення автотранспортом

Транспортно-дорожний комплекс – одне з найпотужніших джерел забруднення навколишнього середовища. Крім того, транспорт – основне джерело шуму у містах, а також джерело теплового забруднення.Гази, які виділяються внаслідок спалювання палива у двигунах внутрішнього згорання, містять більше 200
Забруднення автотранспортомПідготував Просвєтов В. 10 клас Транспортно-дорожний комплекс – одне з найпотужніших джерел забруднення навколишнього середовища. Крім того, Важко уявити сучасну людину без автомобіля. У розвинутих країнах автомобіль вже давно Шкідливі речовини, під час експлуатації автотранспорту, потрапляють у повітря з вихлопними газами, Тепер хочу спростувати один міф: дизельний двигун вважається екологічно чистішим, ніж карбюраторний. Забруднення поверхні землі транспортними і дорожніми викидами накопичується поступово, в залежності від Різні хімічні елементи, особливо метали, що накопичуються у ґрунтах, засвоюють рослини і Як можна захистити навколишнє середовище від транспорту? Наприклад, у США будують захисні Але досягнення науково-технічного прогресу приносять людям не тільки користь, але й шкоду. Дякую за вашу увагу!
Слайды презентации

Слайд 2 Транспортно-дорожний комплекс – одне з найпотужніших джерел забруднення

Транспортно-дорожний комплекс – одне з найпотужніших джерел забруднення навколишнього середовища. Крім

навколишнього середовища. Крім того, транспорт – основне джерело шуму

у містах, а також джерело теплового забруднення.

Гази, які виділяються внаслідок спалювання палива у двигунах внутрішнього згорання, містять більше 200 найменувань шкідливих речовин, у тому числі канцерогени. Нафтопродукти, залишки від стертих шин та гальмівних колодок, сипкі і пилові вантажі, хлориди, які використовують для посипання доріг взимку, забруднюють придорожні смуги та водні об’єкти.

Слайд 3 Важко уявити сучасну людину без автомобіля. У розвинутих

Важко уявити сучасну людину без автомобіля. У розвинутих країнах автомобіль вже

країнах автомобіль вже давно став найнеобхіднішою побутовою річчю. Рівень

так званої «автомобілізації» населення став одним з основних економічних показників розвитку країни і якості життя населення. Але ми забуваємо, що поняття «автомобілізації» включає в себе комплекс технічних засобів, що забезпечують рух: автомобіль та дорогу.

У наш час автотранспорт є основним джерелом забруднення повітря у великих містах.

Слайд 4 Шкідливі речовини, під час експлуатації автотранспорту, потрапляють у

Шкідливі речовини, під час експлуатації автотранспорту, потрапляють у повітря з вихлопними

повітря з вихлопними газами, випарами з паливних систем, а

також під час заправки автомобіля паливом. На викиди оксидів вуглецю (вуглекислий газ і чадний газ) впливає також рельєф дороги та режим і швидкість руху автомобіля. Наприклад, якщо збільшувати швидкість авто і різко зменшувати її під час гальмування, то у вихлопних газах кількість оксидів вуглецю збільшується у 8 разів. Мінімальна кількість оксидів вуглецю виділяється при рівномірній швидкості автомобіля 60 км/год.

Таким чином, вміст шкідливих речовин у вихлопних газах залежить від ряду умов: режиму руху автотранспорту, рельєфу дороги, технічного стану авто та ін.

Слайд 5 Тепер хочу спростувати один міф: дизельний двигун вважається

Тепер хочу спростувати один міф: дизельний двигун вважається екологічно чистішим, ніж

екологічно чистішим, ніж карбюраторний. Але дизельні двигуни викидають дуже

багато сажі, яка утворюється як продукт згорання палива. Ця сажа містить у собі канцерогенні речовини та мікроелементи, викид яких у атмосферу просто недопустимий. А тепер уявіть скільки цих речовин потрапляє у нашу атмосферу, якщо більшість наших потягів оснащені саме такими двигунами, бо дісталися нам у спадок від Радянського Союзу.

Вихлопні гази накопичуються у нижніх шарах атмосфери, тобто шкідливі речовини знаходяться в зоні дихання людини. Тому автомобільний транспорт варто віднести до категорії найнебезпечніших джерел забруднення повітря поблизу автомагістралей.

Слайд 6 Забруднення поверхні землі транспортними і дорожніми викидами накопичується

Забруднення поверхні землі транспортними і дорожніми викидами накопичується поступово, в залежності

поступово, в залежності від кількості автотранспорту, що проїжджає через

трасу, дорогу, магістраль і зберігається дуже довго навіть після ліквідації дорожнього полотна (закриття дороги, траси, магістралі або повна ліквідація шляху та асфальтного покриття). Для майбутнього покоління, яке найімовірніше відмовиться від автомобілів у їх сучасному вигляді, транспортне забруднення ґрунтів стане найболючішим і найважчим наслідком минулого. Можливо, що навіть під час ліквідації побудованих нашим поколінням доріг, забруднений неокислюючими металами та канцерогенами ґрунт доведеться просто прибирати з поверхні.

Слайд 7 Різні хімічні елементи, особливо метали, що накопичуються у

Різні хімічні елементи, особливо метали, що накопичуються у ґрунтах, засвоюють рослини

ґрунтах, засвоюють рослини і через них по харчовому ланцюгу

переходять в організм тварин і людини. Частина з них розчиняється і виноситься ґрунтовими водами, потім потрапляє в ріки, водойми і вже через питну воду може потрапити у людський організм.

Найбільш поширеним і найтоксичнішим із транспортних викидів є свинець. Санітарна норма вмісту свинцю у ґрунті – 32 мг/кг. За даними екологів вміст свинцю на поверхні ґрунту біля траси Київ-Одеса в Україні наближається до 1000 мг/кг, але в місті, де дуже інтенсивний рух транспорту, цей показник може бути більшим у 5 разів. Більшість рослин легко переносить підвищення вмісту важких металів у ґрунті, лише при вмісті свинцю більше 3000 мг/кг починається пригнічення рослинного світу навколо дороги. Для тварин небезпечним є вміст 150 мг/кг свинцю у їжі.

Слайд 8 Як можна захистити навколишнє середовище від транспорту? Наприклад,

Як можна захистити навколишнє середовище від транспорту? Наприклад, у США будують

у США будують захисні смуги шириною 100 м з

обох боків магістралі чи дороги, де дуже інтенсивний рух транспорту. За 10 років експлуатації такої дороги у її захисних смугах на кожному метрі акумулюється до 3 кг свинцю. У Голландії дозволено використовувати під посіви землю, яка знаходиться на відстані 150 м і далі від дороги, оскільки там дослідили, що у межах 150 м від магістралі у рослинах накопичується в середньому від 5 мг/кг до 200 мг/кг свинцю.

А тепер подивимося на нашу Україну: їдеш і біля дороги навіть без ніякої захисної смуги поля пшениці, рапсу, маку, буряків і т. ін. Коло дороги випасають худобу, ростуть фруктові дерева, з яких восени збирають щедрий врожай.

Слайд 9 Але досягнення науково-технічного прогресу приносять людям не тільки

Але досягнення науково-технічного прогресу приносять людям не тільки користь, але й

користь, але й шкоду. «За все потрібно платити», –

плата за автомобіль – наше здоров’я та наше життя. Це і нещасні випадки, і ДТП, і забруднення навколишнього середовища викидами шкідливих газів, і транспортний шум. Від цього страждають всі люди, навіть ті, хто не має власного автомобіля. І не тільки людям шкодить транспорт – всій природі. Звичайно, джерелом цього всього є не дорога, а автомобіль. Дорога навпаки захищає природу від автомобіля, а обов’язок інженера, будівельника і водія у тому, щоб цей захист був якомога ефективніший. Я не закликаю вас жити без автомобіля, я тільки хочу, щоб ми змогли знайти якомога більше можливостей для того, аби зменшити вплив автомобіля на навколишнє середовище.

  • Имя файла: zabrudnennya-avtotransportom.pptx
  • Количество просмотров: 126
  • Количество скачиваний: 0