Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Виборчі технології

Содержание

У широкому розумінні виборчі технології є частиною політичних технологій, хоча провести чітку межу між політичними та виборчими технологіями можна тільки формально. Виборчі технології застосовуються з початком офіційної виборчої кампанії (строки проведення якої прописані у національному законодавстві)
Виборчі технологіїПідготували студенти VI курсу групи УМм-1-16-2.0д Москальчук С., Москальчук Г.,Мироненко Я. У широкому розумінні виборчі технології є частиною політичних технологій, хоча провести чітку Наукове обґрунтування окремих специфік цих компонентів і вказують на їх нетотожність.		Зокрема, Остання вказує на специфічність встановлення зв’язку політичного лідера ( або партії) з Розвиток виборчих технологійУ своєму розвитку ВТ пройшли декілька етапів: газетну, телевізійну та Третій етап еволюції виборчих технологій - цифрова епоха (кін. XX ст. – За хронологією застосування виборчі технології поділяються на ті, що використовують: 1. на початку електоральної кампанії: 2. під час її кульмінації: 3. на фініші кампанії: Цілі ВТ	1. Сфокусувати увагу виборців на політичних силах, їх лідерах та представниках, щоб показати 5. Змінити або скорегувати настанови тих виборців, які не поділяють ідейно-політичну позицію політичної сили Кандидат або політична силаЗміст програми, ідеї, лозунгиРізноманітні групи виборців, їх мотивація, політична Класифікація виборчих технологій за критерієм відповідності законодавству та етичним нормам До «білих» виборчих технологій належить діяльність кандидатів (політичних партій), заснована на діючих Одну з найвдаліших спроб класифікувати основні типи “брудних” технологій зробив керівник консалтингової Диференційні виборчі технології – це ВТ пов’язані з тактико-оперативним впливом на електорат Адресні технології (запозичені в комерційних компаній як мережевий маркетинг) Принцип роботи – Навішування ярликів Для компрометації і відторгнення виборцями осіб чи ідей їм навішується Використання нейтральних фактів у негативному контекстіЯкщо кандидат єврей, то постійне нагадування цього Метод історичних аналогій Апеляція до ерудованості аудиторії: Маніпуляції експертів з рейтингами Ще один приклад симуляції масової демократії - рейтинги Основні виборчі технології фаворитів президентських виборів 2004 р. ЛІТЕРАТУРАВарій М. Й. Політико-психологічні передвиборчі та виборчі технології / М. Й. Варій. ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!
Слайды презентации

Слайд 2 У широкому розумінні виборчі технології є частиною політичних

У широкому розумінні виборчі технології є частиною політичних технологій, хоча провести

технологій, хоча провести чітку межу між політичними та виборчими

технологіями можна тільки формально. Виборчі технології застосовуються з початком офіційної виборчої кампанії (строки проведення якої прописані у національному законодавстві) і закінчуються разом із формальним закінченням виборчої кампанії (хоча хронологічні рамки проведення виборчих технологій є значно ширшими, ніж рамки офіційної виборчої кампанії). Тому при окресленні проблематики виборчих технологій має розглядатися і комплекс політичних технологій, що проводився напередодні виборів. Тобто тут ми вже маємо справу з передвиборчими технологіями.

Сутність поняття “виборчі технології”


Слайд 3 Наукове обґрунтування окремих специфік цих компонентів і

Наукове обґрунтування окремих специфік цих компонентів і вказують на їх

вказують на їх нетотожність.
Зокрема, М. Варій чітко розмежовує передвиборчі

та власне виборчі технології: “Відмінність передвиборчої кампанії від виборчої полягає насамперед в особливостях і можливостях здійснення впливу на потенційний електорат, у відсутності суворих законодавчих норм і перенасиченого інформаційного поля”.
На думку автора, використання технологій під час передвиборчої та виборчої кампанії різниться перш за все своїм характером та інтенсивністю.
Саме поняття “виборча технологія” містить у собі чітку вказівку та регламентацію його використання під час виборчого процесу.

Слайд 5 Остання вказує на специфічність встановлення зв’язку політичного лідера

Остання вказує на специфічність встановлення зв’язку політичного лідера ( або партії)

( або партії) з потенційними виборцями, яка виражається у

цілях, що спрямовують цей процес.


Слайд 6 Розвиток виборчих технологій
У своєму розвитку ВТ пройшли декілька

Розвиток виборчих технологійУ своєму розвитку ВТ пройшли декілька етапів: газетну, телевізійну

етапів: газетну, телевізійну та "цифрову" епохи.

Першим етапом розвитку

виборчих технологій була так звана газетна епоха (ІІ пол. XIX ст. - І пол. XX ст.). У технологічному аспекті вона характеризувалася незначною або спорадичною увагою до підготовки електоральних кампаній. Політичні комунікації у ресурсному плані здійснювалися переважно через агітаторів, партійну пресу, плакати. Основною комунікаційною стратегією кампанії була пропаганда.

Телевізійна епоха (друга половина XX ст.). Відтепер акцент робиться на телебаченні як основному засобі комунікації, відповідно лідери та кандидати від партії проходять медіа-тренінги, значні ресурси виділено на підтримку зв'язків із громадськістю. Зростає роль непрямих методів комунікації.

Комунікаційна кампанія передбачає "продаж" продукту - партії чи кандидата у вигляді передвиборчої програми.
Основним переконанням є те, що громадська думка піддається впливу ззовні, ідеологія ж кандидата повинна залишатися незмінною.

Слайд 7 Третій етап еволюції виборчих технологій - цифрова епоха

Третій етап еволюції виборчих технологій - цифрова епоха (кін. XX ст.

(кін. XX ст. – поч. XXI ст.) - почався

із винаходом нових телекомунікаційних технологій (супутникового і кабельного телебачення, розвитком Інтернету) та їх поступовим освоєнням у ході виборчих кампаній.

Для нього характерні, по-перше, перехід до "перманентної виборчої кампанії", коли підготовкою до виборів займається спеціально створений відділ виборчої кампанії у партійній структурі. По-друге, організацією та проведенням виборів займаються переважно професіонали, досить широко використовуються PR-агентства, політконсультанти. По-третє, особлива увага приділяється виваженому формулюванню гасел кампанії - розробка їх під конкретну цільову аудиторію, відповідно до місця і часу, з широким застосуванням методів зворотного зв'язку. Широкий спектр альтернативних засобів комунікації використовується для точної подачі гасел конкретній цільовій аудиторії.

Тепер комунікаційні засоби кампанії більш орієнтовані на споживача-виборця, підлаштовуючись під його проблеми та інтереси. Таким чином, партійна конкуренція набуває форми пристосування до уподобань виборців, а не зміни їх уявлень.

Слайд 8 За хронологією застосування виборчі технології поділяються на ті,

За хронологією застосування виборчі технології поділяються на ті, що використовують: 1. на початку електоральної кампанії:

що використовують:

1. на початку електоральної кампанії:


Слайд 9 2. під час її кульмінації:

2. під час її кульмінації:

Слайд 10 3. на фініші кампанії:

3. на фініші кампанії:

Слайд 11 Цілі ВТ
1. Сфокусувати увагу виборців на політичних силах, їх лідерах

Цілі ВТ	1. Сфокусувати увагу виборців на політичних силах, їх лідерах та представниках, щоб

та представниках, щоб показати їх переваги над опонентами, висвітлити

іміджеві особливості учасників політичної боротьби.
2. Інформувати електорат (виборців) про ідеологічну позицію, виборчу програму політичних сил та кандидатів на виборні посади, їх бачення основних проблем громадян та засобів їх вирішення.
3. Виконати просвітницьку функцію для виборців, навчити їх навичкам усвідомленого голосування, коли в центрі їх мотивації надання переваги тому чи іншому політику - власний інтерес як представника соціальної групи та прихильника певної ідеології.
4. Закріпити політичні настанови на голосування тих виборців, які поділяють позицію певної політичної сили та її кандидатів, та формувати спільну ідентифікацію виборців та політиків.

Слайд 12 5. Змінити або скорегувати настанови тих виборців, які не поділяють

5. Змінити або скорегувати настанови тих виборців, які не поділяють ідейно-політичну позицію політичної

ідейно-політичну позицію політичної сили та її кандидатів, та змусити

їх щонайбільше підтримати певних політиків, а щонайменше - не йти на вибори, щоби їх голос не дістався конкурентам.
6. Модифікувати електоральну поведінку тих виборців, які ще не визначилися з тим, за кого вони голосуватимуть, та взагалі, чи братимуть участь у цих виборах. Як правило, основна політична боротьба розгортається саме за прихильність цієї категорії електорагу, яка зазвичай нараховує 15-25 % від усіх виборців та має вирішальне значення для успіху на виборах.
7. Сформувати міцний довготривалий зв'язок між політичними силами (їх кандидатами) та виборцями задля забезпечення ймовірної підтримки на наступних політичних виборах.

Слайд 13 Кандидат або політична сила
Зміст програми, ідеї, лозунги
Різноманітні групи

Кандидат або політична силаЗміст програми, ідеї, лозунгиРізноманітні групи виборців, їх мотивація,

виборців, їх мотивація, політична орієнтація
Різноманітні прийоми і методи трансляції

виборчої програми, підняття рейтингу кандидата чи партії

Досягнення визначеної мети


Слайд 14 Класифікація виборчих технологій за критерієм відповідності законодавству та

Класифікація виборчих технологій за критерієм відповідності законодавству та етичним нормам

етичним нормам


Слайд 15 До «білих» виборчих технологій належить діяльність кандидатів (політичних

До «білих» виборчих технологій належить діяльність кандидатів (політичних партій), заснована на

партій), заснована на діючих законах і панівних у суспільстві

морально-етичних нормах:

налагодження ділових взаємин із територіальними органами виборчкомів і органами місцевої влади;
налагодження взаємодії з громадськими організаціями;
безпосередня робота з журналістами;
налагодження відносин з керівниками підприємств, установ, директорами закладів освіти та культури, торговельних та транспортних організацій;
польова робота з населенням за місцем проживання.

Слайд 16 Одну з найвдаліших спроб класифікувати основні типи “брудних”

Одну з найвдаліших спроб класифікувати основні типи “брудних” технологій зробив керівник

технологій зробив керівник консалтингової групи “Управління PR» Максим Григор`єв.

Він виділив 12 типів:

Підкуп виборців.
Маніпуляція законодавством.
Використання державного контролю на виборах.
Тиск на кандидатів та виборців.
Фінансові порушення.
Мобілізація владних ресурсів.
Фальсифікація результатів виборів.
Неправомірна реєстрація виборців.
Використання чужого права голосу.
Заходи по зриву виборчої діяльності кандидата.
Агітація з порушенням закону.
Негативні кампанії та контрпропаганда.


Слайд 17 Диференційні виборчі технології – це ВТ пов’язані з

Диференційні виборчі технології – це ВТ пов’язані з тактико-оперативним впливом на

тактико-оперативним впливом на електорат чи його окремі групи.

Технологія переконання;
Технологія

навіювання;
Технологія наслідування;
Технологія психічного зараження;
Технологія установок;
Технологія використання й формування стереотипів;
Технологія залякування;
Технологія зміни мотивації;
Технологія емоційного тиску;
Технологія клонування;
Технологія ототожнення;
Технологія «з напарником».

Слайд 18 Адресні технології (запозичені в комерційних компаній як мережевий

Адресні технології (запозичені в комерційних компаній як мережевий маркетинг) Принцип роботи

маркетинг)

Принцип роботи – прямий підкуп виборців.

Питання –

розмір цього підкупу (від пакета гречаної крупи до *00 грн за голос).
Поширення таких технологій становить загрозу демократичному процесу в Україні, адже нівелює та вихолощує сам зміст демократичних процедур та свідомого волевиявлення громадян.

Метод створення фактів

Полягає у поєднанні дійсних фактів та правдоподібних фактів, що відбулися, дійсних неправдоподібних фактів, що відбулися, і вигаданих правдоподібних фактів.

Як тільки сумніви аудиторії з приводу фактів другої категорії розвіяні, вона без вагань повірить фактам третьої категорії. Цей метод використовувався переважною більшістю партійних спікерів під час проведення політичних ток-шоу.


Слайд 19 Навішування ярликів

Для компрометації і відторгнення виборцями осіб

Навішування ярликів Для компрометації і відторгнення виборцями осіб чи ідей їм

чи ідей їм навішується ярлик "фашиста" (О. Тягнибок), "газової

принцеси" (Ю. Тимошенко).

Може використовуватися й більш тонка форма - оголошення всіх кандидатів у президенти, які не представляють найкрупніші фінансово-промислові групи України, "непрохідними" (з низьким рейтингом, який не дозволяє претендувати на перемогу).

Слайд 20 Використання нейтральних фактів у негативному контексті

Якщо кандидат єврей,

Використання нейтральних фактів у негативному контекстіЯкщо кандидат єврей, то постійне нагадування

то постійне нагадування цього факту відштовхне антисемітськи налаштовану частину електорату.

Якщо кандидат не володіє українською, то його неохоче підтримуватимуть виборці Західної України. Достатньо оприлюднити той факт, що кандидат націоналіст, і від нього відвернеться східний проросійский електорат.

Проти В.Ющенка достатньо успішно використовували свого часу «звинувачення» в тому, що його дружина – американка.

Класикою цивілізованого «чорного» PR можна вважати один з телероликів, використаних під час виборів мера в 1999 році. На посаду мера було два головних претенденти: діючий мер і молодий бізнесмен. Молодість була його головною перевагою. Діючий мер спробував нейтралізувати цю перевагу конкурента, довести свою бадьорість в американському дусі - на одному з публічних виступів він став на голову. За кілька днів команда конкурента випустила ролик, в якому професор Преображенський з фільму «Собаче серце» непритомніє, поглянувши на Міського Голову, що стоїть на голові.

Слайд 21 Метод історичних аналогій
Апеляція до ерудованості аудиторії: "ви

Метод історичних аналогій Апеляція до ерудованості аудиторії:

ж пам'ятаєте..."

Доволі активно застосувався у кампанії 2010 р., адже

в історії можна віднайти майже будь-який необхідний приклад. Цей метод також допомагає в конструюванні метафор, які програмують об'єкт впливу. Яскравий приклад застосування цього методу - широкомасштабне святкування 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, ініційоване Партією регіонів задля сегментування свого електорату. Був придуманий слоган "Визволили Україну від коричневої чуми - визволимо від помаранчевої!".

Метод фрагментації

Один з аспектів сучасної культури (у тому числі інформаційної) полягає у твердженні, що всі проблеми економічного, політичного, морального характеру є надзвичайно складними і через це пересічній людині їх просто не зрозуміти. Проблеми подаються як дещо надзвичайно серйозне і складне лише для того, аби переконати людей, що в них може розібратися лише "спеціаліст", це відбиває в людей бажання намагатися вникнути в суть проблеми без сторонньої допомоги, розібратися в ній і допомогти розібратися іншим. Людина просто перестає мислити самостійно.

Цим досить часто користуються маніпулятори від політики, подаючи у повідомленнях думку "незалежних компетентних експертів". Насправді відбір експертів здійснюється досить жорстко і всі вони мають певний рівень заангажованості тією чи іншою політичною силою. Як приклад можна навести склад експертів на ток-шоу на різних телеканалах, який є майже незмінним.


Слайд 22 Маніпуляції експертів з рейтингами

Ще один приклад симуляції

Маніпуляції експертів з рейтингами Ще один приклад симуляції масової демократії -

масової демократії - рейтинги на основі вибіркового опитування, коли

респондент вибирає між варіантами суджень самого експерта.

Ця технологія доволі широко використовувалася в ході проведення всіх політичних ток-шоу на телевізійних каналах України (програми Євгена Кисельова, Савіка Шустера, Андрія Кулікова). Подібність штучної моделі голосування стає політично дієвою як фактор мотивації політичних рішень.

Слайд 23 Основні виборчі технології фаворитів президентських виборів 2004 р.

Основні виборчі технології фаворитів президентських виборів 2004 р.

Слайд 24 ЛІТЕРАТУРА

Варій М. Й. Політико-психологічні передвиборчі та виборчі технології

ЛІТЕРАТУРАВарій М. Й. Політико-психологічні передвиборчі та виборчі технології / М. Й.

/ М. Й. Варій. – К.: Ельга: Ніка-Центр, 2003.

– 400 с.
Виборчі технології в електоральному процесі України. - http://pidruchniki.com/1044032055286/politologiya/viborchi_tehnologiyi_elektoralnomu_protsesi_ukrayini
Виборчі технології: сутність та різновиди. - http://pidruchniki.com/1339061355285/politologiya/viborchi_tehnologiyi_sutnist_riznovidi
Зельман О.М. Виборчі технології та політична реклама як інструмент становлення політичного лідера. - https://grani.org.ua/index.php/journal/article/viewFile/325/332
Куценко Є. «Виборчі технології» як наукова категорія: сутність і класифікація - http://www.ipiend.gov.ua/uploads/nz/nz_63/kutsenko_vyborchi.pdf
Слободянюк Е. «Брудні» виборчі технології та «чорний» PR. - http://www.ya.org.ua/old/brochure/2002/001/005.htm

  • Имя файла: viborchі-tehnologії.pptx
  • Количество просмотров: 144
  • Количество скачиваний: 0