Учні зрозуміють поняття стиснення, архівації та розархівації
файлів;
Засвоять алгоритм архівування файлів;
Ознайомляться з інтерфейсом програм-архіваторів;
Учні будуть вміти
застосовувати програми – архіватори для архівації даних.
Слайд 6
Надлишок інформації призводить до збільшення вартості її збереження
та передачі
Джим Петерсон Епіграф уроку:
Слайд 7
Стиснення файлів Стиснення файлів – це зменшення їх розміру. Мета
стиснення: зменшити місце, яке займають файли на диску створити резервну копію
даних (на CD, DVD) зменшити об'єм даних, які передаються через Інтернет об'єднати групу файлів в один архів зашифрувати дані з паролем Типи стиснення: без втрат: стиснений файл можна відновити у вихідному вигляді, знаючи алгоритм стиснення тексти програми дані з втратами: при стисненні частина інформації безповоротно втрачається фотографії звук відео
Слайд 8
Чи всі файли однаково можна стиснути? Стискаються тексти (*.txt) документи (*.doc,
*.xls) нестиснені малюнки (*.bmp) нестиснений звук (*.wav) нестиснене відео (*.avi)
добре погано випадкові дані програми (*.exe) стиснені
•Створення багатотомних, саморозпаковувальних й неперервних архівів Функції програм-архіваторів
Слайд 11
Алгоритми дій архівації та розархівації. 1.Архівація. •Натиснути правою кнопкою миші
на значок файла або папки, які слід додати до
архіву. Із контекстного меню обрати команду Добавить в архив. •У вікні програми-архіватора, що з'явиться на екрані, у вкладці Общие обрати назву архіву. •Зазначити, в якій папці має зберігатися архів. Для того щоб визначити шлях до потрібної папки, використовуємо кнопку Обзор. •Обрати програму-архіватор, за допомогою якої стискатимемо дані. Для цього у вікні Формат архива потрібно встановити відповідний перемикач біля назви обраної програми. •У рядку вибору Метод сжатия обрати один із запропонованих варіантів. •Натиснути ОК.
значок архіву. Обрати команду Извлечь файли у вікні програми,
яка розархівовує, у вкладці Общие обрати папку для розпакованих файлів.
•За замовчуванням Режим обновлення та Режим перезаписи виставлено оптимально, але у разі потреби їх можна змінити, використовуючи перемикачі різних режимів.
Слайд 16
Практична робота №6 «Архівування та розархівування даних».
1.Архівація. Натиснути правою
кнопкою миші на значок файла або папки, які слід
додати до архіву. Із контекстного меню обрати команду Добавить в архив. У вікні програми-архіватора, що з'явиться на екрані, у вкладці Общие обрати назву архіву. Зазначити, в якій папці має зберігатися архів. Для того щоб визначити шлях до потрібної папки, використовуємо кнопку Обзор. Обрати програму-архіватор, за допомогою якої стискатимемо дані. Для цього у вікні Формат архива потрібно встановити відповідний перемикач біля назви обраної програми. У рядку вибору Метод сжатия обрати один із запропонованих варіантів. Натиснути ОК. 2.Розархівація. Викликати контекстне меню, натиснувши правою кнопкою миші на значок архіву. Обрати команду Извлечь файли у вікні програми, яка розархівовує, у вкладці Общие обрати папку для розпакованих файлів. За замовчуванням Режим обновлення та Режим перезаписи виставлено оптимально, але у разі потреби їх можна змінити, використовуючи перемикачі різних режимів. Натиснути кнопку ОК.