Слайд 2
1.Культова арабо-мусульманська архітектура
Блакитна мечеть (Стамбул)
Мавзолей Гур-Емір (Узбекистан)
Слайд 3
До культових споруд арабо-мусульманської архітектури належать
мечеті (храми), медресе (духовні школи-семінарії), а також мавзолеї (поховальні
споруди).
Тадж-Махал - мавзолей , мечеть (Індія)
Слайд 5
Мечеть халіфа Омара (Єрусалим)
Мінарет
Кутб –Мінар (Індія)
Слайд 7
Надзвичайний інтерес для світового мистецтва становить
пам'ятка мусульманської архітектури узбецького міста Самарканд — мавзолей Гур-Емір,
родова усипальня славнозвісного завойовника й правителя Тамерлана. її назва перекладається як «могила володаря». Цей шедевр середньовічного зодчества відіграв важливу роль у розвитку світової ісламської архітектури. Гур-Емір став прообразом відомих пам'яток архітектури епохи Великих моголів: мавзолею Хамейуна в Делі й Тадж- Махалу в Агрі, зведених нащадками славетного Тимура, які свого часу були правителями Північної Індії.
Слайд 8
Мавзолей завоевателя Аміра Тимура
Слайд 9
2.Мавританський Стиль
Хенераліфе
Хіральда
Альгамбра
Слайд 10
На початку 8 століття араби утворили в Іспанії
халіфат, який в 13 ст. скоротився до крихітного Гранадського
емірату та й пав у 1492. Безпосереднє сусідство з християнським Заходом, безперестанні мирні відносини або неприязні зіткнення з ним, фізичні особливості Піренейського півострова, родючість його грунту, благодатність клімату та взагалі умови, що дозволили іспанським маврам жити життям, окремим від їхніх одноплемінників в інших країнах, докорінно змінили їх характер з суворого та войовничого на м'який, культурний, і сприяли високому розвитку їх мистецтва
Слайд 11
У мавританській архітектурі слід розрізняти 3
періоди: представницею першого може служити Велика мечеть у Корлобі
(нині католицький собор); зразками другого або перехідного періоду є вежа Хіральда та Алькасар у Севільї, а про третій період — періоді вищої досконалості мавританського стилю — дають прекрасне поняття гренадські палаци Альгамбра та Хенераліфе .
Слайд 15
Кандар'я-Махадева , храмовий комплекс Кхаджурахо
Слайд 23
Хармандір-Сахіб (Амритсар, Золотий храм)
Слайд 25
Храми Китаю, побудовані під впливом китайського буддизму, вражають
своїми витонченими обрисами і багатим оздобленням. Гострі багатоярусні дахи
- один з головних символів цієї країни, і дивно уявити собі подорож по Китаю, позбавлене уважного вивчення його релігійних споруд.
Слайд 31
Велику Китайську стіну вважають одним з
найграндіозніших споруд і відносять до найбільших досягнень земної цивілізації.
Як правило, різні країни світу асоціюються у нас з тими чи іншими будівлями і спорудами. У США це статуя Свободи, у Великобританії - Біг-Бен і Стоунхендж, у Франції - собор Нотр-Дам, в Індії - Тадж-Махал, у Росії - Кремль і безліч християнських храмів.
Слайд 33
Китайська стіна вже дуже давно
є символом Китаю - як для усього світу, так
і для місцевих жителів.
Є навіть особлива напис біля входу на відреставровану частину стіни, приблизно з таким змістом: "Той, хто не був на Великій Китайській Стіні - не може вважати себе справжнім китайцем ".
Таку горду і амбітну напис свого часу наказала зробити людина, яку в Китаї шанують досі, як великого вождя, хоча його роль в історії країни була досить суперечливою - його звали Мао Цзедун. Стіна дійсно є одним із самих грамотних будівельних споруд в світі, і, мабуть, найбільш масштабним.
Велику стіну будували протягом тисячоліть.
Слайд 34
Початок Великої Китайської Стіни
Слайд 35
Починаючись від Ляодунского затоки, стіна проходить
на північний схід від китайської столиці - Пекіна, через
північну частину країни до пустелі Гобі. Точну довжину Великої Китайської стіни назвати важко: якщо вимірювати від початку до кінця, то вийде 2450 км, а якщо рахувати всі відгалуження, то буде набагато більше - близько 6500 км, тому вчені планують провести топографічну зйомку, і визначити точну довжину Китайської стіни.
Слайд 36
Цікавий Факт
Міцність Великої китайської стіни забезпечує
рисова
каша
Китайські вчені розкрили секрет міцності і довговічності Великої стіни: хіміки стверджують, що кам'яні блоки скріплює розчин, до складу якого входить рисова каша.
За словами фахівців, робітники, що працювали на будівництві Великої китайської стіни близько 6 тисяч років тому, готували розчин для скріплення блоків з вареного рису і гашеного вапна. На той час використання у будівництві рисової каші було доволі прогресивним та новаторським кроком.