Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Етногенез слов’ян. Східні слов’яни та їх розселення

ЕТНОГЕНЕЗ СЛОВ’ЯНПерший, хто звернув увагу на проблему походження слов’ян, був Нестор Літописець.« По довгих же часах сіли слов'яни по Дунаєві, де єсть нині Угорська земля і Болгарська. Од тих слов'ян розійшлися вони по Землі і прозвалися іменами
ЕТНОГЕНЕЗ СЛОВ’ЯН. СХІДНІ СЛОВ’ЯНИ ТА ЇХ РОЗСЕЛЕННЯ.План1.Теорії етногенезу слов’ян та їх представники.2.Венеди, ЕТНОГЕНЕЗ СЛОВ’ЯНПерший, хто звернув увагу на проблему походження слов’ян, був Нестор Літописець.« По ВІСЛО-ДНІПРОВСЬКА ТЕОРІЯ   ПРЕДСТАВНИКИ: ЛЮБОР НІДЕРЛЕ, Н.ШАХМАТОВ, В.ПЕТРОВ  СУТЬ: ПІСЛЯ вісло-одерська концепція, обґрунтована польськими вченими Ю. Косташевським, Я. Чекановським, Т. Лер-Сплавинським у Сучасні українські археологи В. Баран, Д. Козак, Р. Терпиловський суттєво збагатили і ВЕНЕДИ. АНТИ. СКЛАВІНИ РОЗСЕЛЕННЯ СХІДНИХ СЛОВ’ЯНТак само й ті ж слов'яни, прийшовши, сіли по Дніпру
Слайды презентации

Слайд 2 ЕТНОГЕНЕЗ СЛОВ’ЯН
Перший, хто звернув увагу на проблему походження

ЕТНОГЕНЕЗ СЛОВ’ЯНПерший, хто звернув увагу на проблему походження слов’ян, був Нестор Літописець.«

слов’ян, був Нестор Літописець.
« По довгих же часах сіли слов'яни

по Дунаєві, де єсть нині Угорська земля і Болгарська. Од тих слов'ян розійшлися вони по Землі і прозвалися іменами своїми - [од того], де сіли, на котрому місці. Ті, що, прийшовши, сіли по річці на ймення Морава, і прозвалися моравами, а другі чехами назвалися. А се - ті самі слов'яни: білі хорвати, серби і хорутани. Коли ж волохи найшли на слов'ян на дунайських, і осіли між них, і чинили їм насильство, то слов'яни ті, прийшовши, сіли на Віслі і прозвалися ляхами. А від тих ляхів [пішли одні, що] прозвалися полянами, другі ляхи [прозвалися] лютичами, інші - мозавшанами, ще інші – поморянами»
Нестора Літописця вважають засновником Дунайської концепції походження слов’ян.
За Нестором в ХІХ ст. Дунайську теорію притримувалися Погодін та Соболевський.

Слайд 4 ВІСЛО-ДНІПРОВСЬКА ТЕОРІЯ ПРЕДСТАВНИКИ: ЛЮБОР НІДЕРЛЕ, Н.ШАХМАТОВ, В.ПЕТРОВ СУТЬ: ПІСЛЯ

ВІСЛО-ДНІПРОВСЬКА ТЕОРІЯ  ПРЕДСТАВНИКИ: ЛЮБОР НІДЕРЛЕ, Н.ШАХМАТОВ, В.ПЕТРОВ СУТЬ: ПІСЛЯ РОЗПАДУ

РОЗПАДУ В ІІ СТ.ДО Н.Е. БАЛТО-СЛОВ’ЯНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ В ХОДІ

РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ’ЯНИ РОЗСЕЛЯЮТЬСЯ МІЖ ВІСЛОЮ І ДНІПРОМ. Л. НІДЕРЛЕ «СЛОВ'ЯНСЬКІ СТАРОЖИТНОСТІ», ВИДАНА В ПРАЗІ У 1902 Р. ВЧЕНИЙ ЛОКАЛІЗУВАВ ПРАБАТЬКІВЩИНУ СЛОВ'ЯН МІЖ БАСЕЙНОМ СЕРЕДНЬОЇ ВІСЛИ І КАРПАТАМИ НА ЗАХОДІ, НАРВОЮ І ПРИП'ЯТТЮ НА ПІВНОЧІ, В РАЙОНАХ НАД СЕРЕДНІМ ДНІПРОМ НА СХОДІ, А ТАКОЖ НАД ВЕРХНІМ БУГОМ, ДНІСТРОМ, ПРУТОМ І СЕРЕТОМ НА ПІВДНІ. ЦЕНТР СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ ЗНАХОДИВСЯ, НА ДУМКУ Л. НІДЕРЛЕ, НА ВОЛИНІ. СЛОВ'ЯНСЬКА МОВА ВИДІЛИЛАСЯ У САМОСТІЙНУ ДЕСЬ У І ТИС. ДО Н. Е.  

Слайд 5 вісло-одерська концепція, обґрунтована польськими вченими Ю. Косташевським, Я.

вісло-одерська концепція, обґрунтована польськими вченими Ю. Косташевським, Я. Чекановським, Т. Лер-Сплавинським

Чекановським, Т. Лер-Сплавинським у 30—40-х роках XX ст. Ця

теорія пов'язує слов'янські старожитності з лужицькою культурою, що була поширена у період пізньої бронзи та раннього заліза, і локалізує слов'янську прабатьківщину природними кордонами — річками Віслою й Одрою.
дніпро-одерська теорія (польський археолог В. Гензель та російські П. Третяков, М. Артамонов, Б. Рибаков) , що органічно увібрала в себе ідеї та висновки багатьох попередніх теорій (насамперед вісло-одерської) і помістила слов'янську прабатьківщину між Дніпром і Одрою. Логіка цієї теорії така: на межі III і II тис. до н. е. індоєвропейська спільнота розпалася на кілька етнокультурних та мовних гілок, однією з яких були германо-балто-слов'яни. 


Слайд 6 Сучасні українські археологи В. Баран, Д. Козак, Р.

Сучасні українські археологи В. Баран, Д. Козак, Р. Терпиловський суттєво збагатили

Терпиловський суттєво збагатили і розвинули дніпро-одерську теорію, точно визначивши

етнічну основу східного слов'янства та ареал його формування. На їхню думку, становлення слов'янського етносу — досить тривалий процес, який пройшов у своєму розвитку кілька етапів. На початковому етапі до межі III—II ст. до н. е. цей процес розгортається головним чином у межиріччі Вісли та Одри, частково поширюючись на Волинь. З появою зарубинецької культури (II ст. до н. е. — І ст. н. е.) починається якісно новий етап формування слов'янського етносу, під час якого центр активної слов'янської життєдіяльності переміщується на територію між Віслою і Дніпром.


Слайд 7 ВЕНЕДИ. АНТИ. СКЛАВІНИ

ВЕНЕДИ. АНТИ. СКЛАВІНИ

  • Имя файла: etnogenez-slovyan-shіdnі-slovyani-ta-їh-rozselennya.pptx
  • Количество просмотров: 140
  • Количество скачиваний: 0
Следующая - Супермаркет