Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Сучасна дитяча проза

Содержание

У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі дитячої літератури: Ірен Роздобудько, Олеся Ільченка, Лариси Денисенко, Світлани Поваляєвої, Любка Дереша, а також з новими виданнями визначних дитячих
Сучасна дитяча прозаПідготувала зав.бібліотекою школи №16Гецман Г.І. У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників, які Іван Андрусяк «Стефа і її Чакалка»Ким вас лякають батьки, коли ви їх Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко Галина Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука»Кожна дитина любить і має Ольга Бусенко «Паперовий янгол»Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її Марина Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?»Такі звичайні-незвичайні діти, як Ромчик і Інна Волосевич «Про хлопчика»Ти вже виріс, мій хлопчику? Тобі не терпиться стати Катерина Булах «День кота»Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх Галина Ткачук « Вікно до собаки»Якщо ви знайшли вікно до собаки – Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами – Іван Андрусяк «Кабан дикий – хвіст великий... Друга історія Стефи і Чакалки»У Микола Герасименко «Політ на черешні»Що не кажіть, а кмітливість – дуже хороша Анатолій Григорук «Волелюбний вітер»Якщо ти полюбляєш подорожувати, то повинен знати, що мандрувати Надія Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»Іноді старі райони на околиці міста приховують Чередниченко Дмитро «Чого Волошка запишалася»Гадаєте, найцікавіше, що є у квартирі кожної української Лариса Денисенко «Ліза та Цюця П. Богдан Жолдак «Капосні капці»Іван Франко переповів нам свого часу сповнену дивовижних пригод Імант Зієдоніс «Кольорові казки»Жити – це бачити неповторність Євгенія Кононенко «Неля Валєрій Куклін «Місячний Дракон»Ви впевнені, що всі дракони вимерли ще за лицарських Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»Дивна, весела й сповнена мудрості казка про мишку Лілія Лапіна «Дуже довга казка» «Дуже довга казочка» розповість, як з краплинок Катерина Лебедєва «Птаха Корабель»Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того вони Оксана Лущевська «Дивні химерики, або Таємниця старовинної скриньки»Справжня різдвяна казка від Оксани Галина Малик «Вуйко Йой і Лишиня»Сталося так, що будинок, Мальчина Ольга Дзвінка Матіяш «Казки П'ятинки»На сторінках цієї книжки (схваленої для використання у загальноосвітніх Сергій Зірка Мензатюк Галина Пагутяк «Лялечка і Мацько» Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Галина Павлишин «Уікальна У маленького Лулуки біда – захворіла мама Лу, й тепер сміливий Лулука Паньо Катерина «Цвіт Світлана Поваляєва «Вррум-чарівник» Разом із синами авторки та виноградним слимачком ви поринете Анатолій Птіцин «Ниточка і Ложкін» Письменник Анатолій Птіцин наполягає, що ця історія Наталка Сняданко «Країна поламаних іграшок Оса Ґан Шведер «Сни шовкопряда» Юсефіна та її мама Анемона мешкають в Тетяна Лариса Денисенко «Ліза та цюця П.» Авторка вдало використала дотепну дитячу звичку Любко Дереш «Дивні дні Гані Грак» Книга буде цікава Ірен Роздобудько Олесь Ільченко «Таємниця старої обсерваторії» Познайомтеся з новою гранню таланту – творами ЧИТАННЯ ЗАВЖДИ КОРИСНЕ
Слайды презентации

Слайд 2 У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню

У цій серії пропонуємо ознайомитися з новою гранню творчості відомих письменників,

творчості відомих письменників, які мають стійкий імідж у світі

дитячої літератури: Ірен Роздобудько, Олеся Ільченка, Лариси Денисенко, Світлани Поваляєвої, Любка Дереша, а також з новими виданнями визначних дитячих письменниць Лесі Ворониної та Галини Малик. До роботи долучені і знані художники-ілюстратори Кость Лавро, Катерина Білетіна та Іда Ворс, і талановита творча молодь – Юлія Толмачова, Яна Роздобудько, Альона Котова, Олена Шикура.

Слайд 3 Іван Андрусяк «Стефа і її Чакалка»
Ким вас лякають

Іван Андрусяк «Стефа і її Чакалка»Ким вас лякають батьки, коли ви

батьки, коли ви їх не слухаєтеся чи, скажімо, хочете

ще побалуватись – а вже давно час вкладатися в ліжечко? Бабаєм? Бабою Ягою? Страшним Дідом? А ось на Слобожанщині такий персонаж – Чакалка! Гадаєте, все це вигадки дорослих, а насправді Чакалка ніколи нікого не забирала до темного-темного лісу? Ох, ні…

Принаймні дівчинка Стефа і її друзі чудово знають, як воно все відбувається насправді і з чим можна зіткнутися ТАМ! Знають, що буває з акулою, котра проковтнула шльопанці; від чого шаліє великий український мореплавець Миклухо-Маклай; якою гидотою Чакалка годує поцуплених дітлахів; ба навіть бачили заповітну мрію кожного шкодливого учня – справжнісінькі руїни школи!А про все це вам із добрим гумором оповів колись дуже серйозний і страшенно дорослий письменник Іван Андрусяк, котрий стверджує, що за час написання цієї повісті й сам геть здитинів…
«І - що найголовніше: Андрусяк створив у своєму тексті образ батька, який може те, що - за твердженням американського психолога Джона МакДауела - сучасним батькам найбільш важко: бути героєм для своєї дитини»


Слайд 4 Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко

Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко

«Три дні казки»

Жива поезія дитинства об’єднала в цій книжці три повісті трьох нібито дуже різних і дуже дорослих сучасних українських письменників








Іван Андрусяк не лише оповість вам, хто такий Дядько Барбатко і чому він сміється, але й доведе, що Терпець вічний – бо що може бути вічніше від терпцю? Лише Бог. Так, лише Бог…

Валентина Запорожець привідкриє ніжні таємниці листування Жовтої Кульбабки і Барвистого
Метелика, і ви впевнитеся, що свою Білу Пташку слід неодмінно шукати кожному – і завжди…

Микола Гриценко покатає на татовій пароконці, і ви разом із ним слухатимете, як зозуля кує вашій мамі довгі-довгі літа – кує, кує, кує…

І виходить, що не такі вже вони й різні, ба – не такі вже вони й «дорослі», ці письменники! Вони просто намагаються відверто говорити з нами про те, що дуже-дуже важливе для кожного з нас.


Слайд 5 Галина Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука»
Кожна

Галина Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука»Кожна дитина любить і

дитина любить і має потребу вигадувати – чи якусь

історію, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити.
Фантазія – це те, чого начебто не існує… однак воно все ж є.
Вигадка – дуже вимоглива панянка, адже вона хоче не тільки початися, а ще й бути завершеною, цілісною.
Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.
Яким буде уявний друг вашої дитини, залежить тільки від неї самої. Однак він напевне буде ідеальним, адже матиме все найкраще. Як Страшна Велика Кука, яка насправді виявилася зовсім не страшною і не такою вже й великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собою.

Слайд 6 Ольга Бусенко «Паперовий янгол»
Книжка, яку ви тримаєте в

Ольга Бусенко «Паперовий янгол»Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я

руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках

казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.

Слайд 7 Марина Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?»
Такі звичайні-незвичайні

Марина Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?»Такі звичайні-незвичайні діти, як Ромчик

діти, як Ромчик і Ганнуся Сойченки, є в кожній

школі та майже в кожному класі. Такі звичайні-незвичайні діти, як Ромчик і Ганнуся Сойченки, є в кожній школі та майже в кожному класі.
Так, їхні підручники й зошити в плямах, а руки чорні від шкаралущі молодих горіхів. Так, по дорозі до школи вони заглянуть під кожен камінчик, оглянуть кожен папірець і пообнімаються з кожним собакою чи котом, а дорогу додому скоротають по дахах гаражів. Так, їхній тато алкоголік, а мама працює одразу на кількох роботах, щоб сяк-так забезпечити сім’ю, і геть вибилася з сил... Але вони йдуть до своєї вершини. І ніщо – чуєте, ніщо! – не зупинить їх на цьому шляху.

Слайд 8 Інна Волосевич «Про хлопчика»
Ти вже виріс, мій хлопчику?

Інна Волосевич «Про хлопчика»Ти вже виріс, мій хлопчику? Тобі не терпиться

Тобі не терпиться стати зовсім-зовсім дорослим? Що ж –

тоді починай!
Читаючи дебютну книжку молодої, але направду талановитої письменниці Інни Волосевич «Про Хлопчика», ти дорослішатимеш разом із її героєм.
Бо дорослішати – це пізнавати життя в найрізноманітніших його проявах.
Як приємних, так і не дуже…

Слайд 9 Катерина Булах «День кота»
Дві подруги, Настя й Кароліна,

Катерина Булах «День кота»Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день

у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і

мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі – бо з людьми тепер не поговориш…За фантастичним сюжетом дебютної повісті Катерини Булах, відзначеної другою премією конкурсу «Золотий лелека», прозирає природне бажання людини подивитися на себе збоку. І враження від цього захоплюючого перетворення залишаються дуже цікаві й напрочуд показові. Тут направду є над чим задуматися – передовсім над самим собою!

Слайд 10 Галина Ткачук « Вікно до собаки»
Якщо ви знайшли

Галина Ткачук « Вікно до собаки»Якщо ви знайшли вікно до собаки

вікно до собаки – вам неймовірно пощастило! Тому що

це початок пригод – таких карколомних, барвистих, несамовитих, про які ви досі могли хіба мріяти. Золота рибка виконає ваше заповітне бажання, а веселий і балакучий Ласло Здобич понесе вас крізь час і простір – може, аж до моря… Утім, нічого в світі не буває просто так, а за все – і добре, і погане – приходить відплата. І її ви, разом із героями цієї книжки, теж пізнаєте сповна!

Пригодницька повість молодої письменниці Галини Ткачук «Вікно до собаки», удостоєна першої премії конкурсу «Золотий лелека», не лише захопить маленького читача, а й дотепно, цікаво і красиво пояснить йому наслідки багатьох його бажань і вчинків

Слайд 11 Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»
Ви вже, мабуть,

Леся Воронина «Нямлик і Балакуча Квіточка»Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами

знайомі з нямликами – маленькими кумедними чоловічками, які живуть

у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу.
Це ж про них написала свою дивовижну книжку «Прибулець з Країни нямликів» відома дитяча письменниця Леся Воронина!
Про них – і про дівчинку Олянку, яка з ними не лише познайомилась, але й подружилася, і пережила чимало карколомних і дуже веселих пригод.

А в цій книжці пригоди тривають. Разом із Олянкою і нямликом Буциком ви:побуваєте на… Святі Великої Ложки ,приборкаєте… Привида Здичавілого Сантехніка,пригостите добродійним морозивом… найсправжнісіньких піратів,нагодуєте Гладкого Блукальчика… рюкзаком.
І ні слова про Балакучу Квіточку – ви все про неї дізнаєтеся самі!

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.)

Слайд 12 Іван Андрусяк «Кабан дикий – хвіст великий... Друга

Іван Андрусяк «Кабан дикий – хвіст великий... Друга історія Стефи і

історія Стефи і Чакалки»
У цій книжці ви знову зустрінетеся

з героями повісті Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка», які полюбилися не лише багатьом юним читачам, а й навіть їхнім батькам. Екскурсія осіннім лісом – захоплююча штука, особливо якщо її веде сама Чакалка... Утім, не радійте передчасно, бо на весь клас чигає тут страшна небезпека! Колишні Чакалчині приятелі, Бабай і його страшидла, задумали ВЕЛИКУ ПОМСТУ!!! І хтозна, чим би все закінчилось, якби не кмітлива Стефа, безстрашний зайчик Куслапко та їхні нові лісові друзі...

Слайд 13 Микола Герасименко «Політ на черешні»
Що не кажіть, а

Микола Герасименко «Політ на черешні»Що не кажіть, а кмітливість – дуже

кмітливість – дуже хороша риса! Уміння знайти нехай трохи

й незвичний, але хвацький,а головне – правильний вихід із будь-якої ситуації цінується завжди і скрізь.
Тому можна не сумніватися, що герой цієї книжки Сергійко в житті буде переможцем – адже він знає, як скликати на умовлене місце одночасно аж сім лисиць, як уполювати вовка штанами, як літати на черешні. Утім, легко він може впоратися не лише з такими капосними, а й з цілком житейськими завданнями – приміром, знайти серед ночі загубленого в густій траві ключа…

Вас цікавить, як? Прагнете стати такими ж кмітливими? Це просто – варто лише прочитати книжку

Слайд 14 Анатолій Григорук «Волелюбний вітер»


Якщо ти полюбляєш подорожувати, то

Анатолій Григорук «Волелюбний вітер»Якщо ти полюбляєш подорожувати, то повинен знати, що

повинен знати, що мандрувати в далекі казкові краї краще

з вітром, але не звичайним, а Волелюбним. Вирушай разом із ним у подорож – і ти побачиш все на власні очі. Адже він літав за море та гори, де зустрічав дивовижних звірів і цікавих людей, бував у будиночку Діда Мороза, подорожував разом із Цвіріньчиком і навіть бачив котів-вегетаріанців, які вирощують на своєму городі овочі.


Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1.4/18-Г-586 від 15.07.2010 р.)

Слайд 15
Надія Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»


Іноді старі райони

Надія Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»Іноді старі райони на околиці міста

на околиці міста приховують давні й дивні таємниці… Саме

з такою загадкою зіткнувся хлопчик на ім’я Радик. Тепер він разом зі своїми друзями мусить розгадати таємницю старого підземелля, доки хтось інший не випередив їх.
Весела пригодницька історія, написана Надією Гуменюк, не залишить байдужими маленьких мрійників та шукачів пригод.

Слайд 16 Чередниченко Дмитро «Чого Волошка запишалася»




Гадаєте, найцікавіше, що є

Чередниченко Дмитро «Чого Волошка запишалася»Гадаєте, найцікавіше, що є у квартирі кожної

у квартирі кожної української родини – це комп’ютер і

телевізор? А от і ні! Адже все залежить від того, хто фантазує. Наприклад, непосидюча киця Волошка, якій цікаво все, що стоїть, лежить чи відбувається в квартирі, навіть у мийниці може знайти собі пригоду. А постійне встромляння скрізь свого носика тільки вдосконалює фантазії. То Волошка хоче літати, то разом із родиною сидіти за столом, то дістати неба. Киця любить усе помацати, понюхати, полежати на чомусь. Без неї у квартирі нічого не відбудеться! Отак звичайна київська квартира, в якій мешкає творча родина – Дмитро Чередниченко, Галина Кирпа, Олянка, киця Волошка і киця Біленька – опиняється в епіцентрі пригод. Бо вдома – найсмачніше, найтепліше, найзручніше і найцікавіше! Особливо на книжкових полицях!

Слайд 17 Лариса Денисенко «Ліза

Лариса Денисенко «Ліза та Цюця П.

та Цюця П.

зустрічаються»


Неймовірні пригоди Цюці П. та її друзів тривають! Нова розповідь від Лариси Денисенко про те, як Цюця П. дивним чином опинилася в квартирі Андрійка Злодійка, і як її знайшли цюцепошуковці за допомогою собак, пташок і навіть Варки-Пліткарки. Справді святкова історія про те, як Ліза та Цюця П. нарешті зустрічаються, а також про нові мрії і подорожі.

Слайд 18 Богдан Жолдак «Капосні капці»


Іван Франко переповів нам свого

Богдан Жолдак «Капосні капці»Іван Франко переповів нам свого часу сповнену дивовижних

часу сповнену дивовижних пригод східну історію про Абу-Касимові капці,

котрі завдали чимало клопотів їхньому власникові, аж доки, врешті-решт, звели його в могилу. Утім, по смерті оголосили-таки через це Абу-Касима – такого бідного, що мав лише ті капці – святим…
Гадаєте, на тому історія скінчилася? Ох, ні! Виявляється, згодом доля занесла оті злощасні капці в Україну, і тут із ними теж було чимало мороки. Якої саме і що з того врешті-решт вийшло – це відстежив у своїй новій пригодницькій повісті відомий сучасний український письменник Богдан Жолдак. І його історія вийшла динамічною, як гостросюжетний фільм!


Слайд 19
Імант Зієдоніс «Кольорові казки»



Жити

Імант Зієдоніс «Кольорові казки»Жити – це бачити неповторність кожного

– це бачити неповторність кожного вечірнього присмерку і чути,

що в кожної криниці своя луна.
Так сказав народний поет Литви Імант Зієдоніс. І довів своєю творчістю, що ці слова - істина!
Читаючи його геніальні «Кольорові казки» в чудовому перекладі українського поета Михайла Григоріва, ви не раз і не двічі в цьому переконаєтеся. А тоді не раз і не двічі перечитуватимете їх - бо ж кожному хочеться ще і ще раз пережити доторк до вічності!

Слайд 20

Олесь

Олесь Ільченко «Загадкові світи старої обсерваторії»


Ви мабуть вже встигли скучити за загадками старої обсерваторії – таємничої споруди, звідки відкриваються шляхи до інших вимірів? Влад та Оленка знову відправляються у мандри паралельними світами, де на них чекають безліч неймовірних пригод. Як виявляється, жителі інших світів не завжди приязні, а інколи навіть небезпечні! Проте, діти, не без допомоги свого друга – професора Філа, знаходять вихід з найскладніших ситуацій.

Слайд 21

Оле

Оле Лун Кіркеґор «Отто – носоріг»




«Грум-хрум!» – тільки й промовляв Отто, ковтаючи книги… Отто – це велетенський розкішний носоріг, такий самісінький жовтий, як шпалери в квартирі цегляного будиночка в невеличкому данському портовому містечку, де мешкає невеличкий хлопчик Топпер. Ані діти, ані дорослі мешканці будиночка, ані добродушний поліцмейстер, ані привітні пожежники не сподівалися, що Отто-носоріг улаштує для них чудове, проте метушливе свято. Вам же справді цікаво, звідки взявся носоріг на третьому поверсі цегляного будиночка? Запевняємо, за лапку його туди ніхто не приводив! А закінчилося це свято аж тоді, коли вже місяць підбився вгору понад міськими дахами…Читайте книгу відомого данського письменника Оле Лун Кіркеґора в українському перекладі Галини Кирпи.

Слайд 22

Євгенія Кононенко «Неля, яка ходить по стелі»


Нове місто, нова школа, новий клас – і ти для всіх новенька. Як знайти друзів серед однокласників і не нажити ворогів та заздрісників? Головне – залишатися самим собою, не зважаючи ні на які обставини. Дівчинка Неля не побоялась виказати свою таємницю, і заради дружби та справедливості посеред уроку пішла по стелі. Окрім того Нелине волосся має здатність змінювати колір залежно від настрою – через отакі дивовижні здібності Неля мусить часто змінювати школи. Які ще незвичайні таємниці приховує учениця 4-Д класу, дізнаєшся з казкової розповіді відомої української авторки Євгенії Кононенко.

Слайд 23

Євгенія Кононенко «Неля сходить зі стелі»Неля

Євгенія Кононенко «Неля сходить зі стелі»

Неля вже не

ходить по стелі, адже вона подорослішала, а дорослим дівчатам не личить ходити вниз головою… Але що це? У класі новенький! І, здається, він може не лише ходити по стелі, а значно більше, набагато більше! І сказати, що цьому особливо зраділи вчителі, означало б збрехати… А це значить, що справжні пригоди тільки починаються…
А як Неля опинилася на стелі, ви дізнаєтеся з першої книги про пригоди цієї дівчинки «Неля, яка ходить по стелі».

Слайд 24
Валєрій Куклін «Місячний Дракон»


Ви впевнені, що всі дракони

Валєрій Куклін «Місячний Дракон»Ви впевнені, що всі дракони вимерли ще за

вимерли ще за лицарських часів, або ж ви вважаєте,

що їх взагалі ніколи не існувало? Помиляєтеся! На краю Заповітної галявини живе дуже симпатичний Дракон, схожий на величезного барвистого метелика. Споживає він винятково місячне сяйво і надзвичайно популярний у жінок, які до нестями в нього закохані.
Сам Дракон мав нещастя закохатися в жадібну і примхливу Принцесу, яка ніскілечки його не кохала і примушувала виконувати всі її безглузді забаганки.
На кого перетворюються злі принцеси, які не можуть зрозуміти силу справжнього почуття – маєте змогу дізнатися про це з книги Валєрія Кукліна «Місячний Дракон».

Слайд 25

Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»

Дивна, весела й сповнена

Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»Дивна, весела й сповнена мудрості казка про

мудрості казка про мишку на ім’я Зіта, яка спочатку

була дуже несміливою, а потім із другом тарганом Алоїзасом Дзьобкою пережила кілька ризикованих пригод і вчинила не одну благородну справу. Це перше в Україні видання найулюбленішої книги литовських діток – «Мишка Зіта» Вітаутаса В. Ландсбергіса, в перекладі Дмитра Чередниченка.

Слайд 26

Лілія Лапіна «Дуже довга казка»

«Дуже довга казочка»

Лілія Лапіна «Дуже довга казка» «Дуже довга казочка» розповість, як з

розповість, як з краплинок утворюється дощ, чому подорожник прикладають

до хворого місця, і як півень вчиться співати. Певно, ти і не здогадуєшся скільки чарівних істот і речей навколо тебе. Кожного ранку і щовечора тебе зустрічають казкові сестри Щікат і Пасат, інколи ти звертаєшся по допомогу до їхнього брата Акжуя, але трапляються випадки, коли зарадити може лише добрий чарівник Тото-Маглос. Він дуже добрий, але чомусь його бояться і діти, і дорослі – однаковісінько. Найдужче тремтить злий чаклун Акірес.

Слайд 27
Катерина Лебедєва «Птаха Корабель»

Трапляються пригоди, які складно пояснити,

Катерина Лебедєва «Птаха Корабель»Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того

але від того вони ще більше захоплюють. Такими пригодами

сповнена і наша книга. Герої цієї незвичайної історії цікавіші і загадковіші від інших. От як Птаха Корабель. Хто він? Корабель, що ширяє у небі, чи птах, який плаває безкраїм морем? Так одразу і не пояснити. Тож відкривай швидше першу сторінку і поринай у світ загадкового.

Слайд 28
Оксана Лущевська «Дивні химерики, або Таємниця старовинної скриньки»

Справжня

Оксана Лущевська «Дивні химерики, або Таємниця старовинної скриньки»Справжня різдвяна казка від

різдвяна казка від Оксани Лущевської. Коли б іще ставатися

усіляким дивам, як не на Різдво? А коли ви святкуєте Різдво в далекому, заметеному снігом селі, слідуючи віковічним традиціям, то будьте певні: щось неймовірне обов’язково станеться.
Ляля разом із своїми друзями вирішує розгадати таємницю старовинної скриньки і дивних створінь –
химериків. Задля цього вони вирушають у небезпечну подорож…

Слайд 29
Галина Малик «Вуйко Йой і

Галина Малик «Вуйко Йой і Лишиня»Сталося так, що будинок,

Лишиня»


Сталося так, що будинок, який сто п’ятдесят років стояв

у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що ж залишається робити нашому герою? Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там чекає і що воно таке, той сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.
З першої до останньої сторінки казкова повість «Вуйко Йой і Лишиня» сповнена колоритом Закарпатського краю.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1.4/18-Г-586 від 15.07.2010 р.)


Слайд 30

Мальчина Ольга   «Чудеса повсякденного

Мальчина Ольга
«Чудеса

повсякденного життя»


Останній день навчання перед канікулами напередодні Нового року не віщував нічого незвичайного для третього «Б»... Та коли всі збиралися додому, раптом у класі з’явився Дід Мороз і запевнив, що звалився прямісінько з Місяця. Ну то й що, скажете ви, Дідові Морозові вільно подорожувати, куди завгодно… Проте чому третьокласники опинилися в дрімучому лісі й зустріли там екстраваґантну Бабу Ягу, яка мешкає в некерованій хатинці? Мабуть, настав час скористатися древньою книгою заклинань…

Слайд 31
Дзвінка Матіяш «Казки П'ятинки»

На сторінках цієї книжки (схваленої

Дзвінка Матіяш «Казки П'ятинки»На сторінках цієї книжки (схваленої для використання у

для використання у загальноосвітніх навчальних закладах) – казкові й

не зовсім казкові історії, які, якщо вірити авторці, майже усі розповіла сама П'ятинка (Свята П’ятниця), попрохавши їх записати. Вони розставлені в абетковому порядку – щоб можна було прочитати казку на улюблену літеру. Збірка присвячена одному хлопчикові, але неодмінно серед цих історій знайдуться такі, які будуть важливі саме для вас, дорогі читачі. Тому ми прагнемо, щоб уся книжка стала вам добрим другом на довгі години, дні, а то й роки.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.)


Слайд 32

Сергій Махотін «Страшна зброя» Ви

Сергій Махотін «Страшна зброя»
Ви ніколи

не переймалися питанням, чи закладає в мухи вуха, коли літак іде на посадку? А яка найстрашніша зброя, варта уваги міністра оборони, є в арсеналі кожної дівчинки? У новій книжці російського письменника Сергія Махотіна ви прочитаєте кумедні історії про ці та інші пригоди сучасних дітей, наприклад, таких, як хлопчик-мотоцикл, якому доводилося прикидатися звичайним, бо його батьки хотіли, щоб він став архітектором. Дивно, але страшенно цікаво!
Отож, не гайте часу, а беріть до рук книгу і поринайте у світ веселих оповідей і казок.



Слайд 33

Зірка Мензатюк    «Як

Зірка Мензатюк

«Як до жабок говорити»

Ця книжка про пригоди хлопчика-мрійника Іванка, якого називали чарівним не за те, що він умів робити чудеса всілякі, а тому, що вірив у них. Разом з ним можна навчитися говорити до жабок, равликів, ластівок та інших істот, зрозуміти чому долиною цвіте бузьків вогонь, ведмежа цибуля та заяча конюшина. А ще познайомитись із зайчиком, який не зміг продати на ярмарку свій страх, зате здобув силу-силенну дарунків. Тож тепер він сидить край дороги і роздає їх батькам, аби діти отримували гостинці від зайчика.Ці та інші казкові історії ви прочитаєте на сторінках збірочки для тих, хто хоче збагнути світ.

Слайд 34 Галина Пагутяк «Лялечка і Мацько»
Історія про зворушливу

Галина Пагутяк «Лялечка і Мацько» Історія про зворушливу дружбу хлопчика на

дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить

байдужою хіба геть черству людину. Це ж бо історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів її справжній майстер слова — знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.

Слайд 35

Галина Павлишин «Уікальна Картоплина» Картопля, яку

Галина Павлишин «Уікальна Картоплина»
Картопля, яку ти давно

звик бачити в різних стравах, раптом перетворилась на унікальну – вона, бачте, понад усе любить розмірковувати про життя. Каналізаційний Люк, життєве кредо якого – кругла постійність, заздрить птахам, бо вони вміють літати.А сорокарічний Бук, постійно сонний і неуважний, манерою спілкування обрав економію слів.
Ось такий дивний світ, у якому живуть герої книги Галини Павлишин.


Слайд 36 У маленького Лулуки біда – захворіла мама Лу,

У маленького Лулуки біда – захворіла мама Лу, й тепер сміливий

й тепер сміливий Лулука разом з професором Ґлючкінсом вирушає

на пошуки Сонечка для мами. На них чекають надзвичайні пригоди: зустріч з невідомим створінням Фурхом, що не любить довгих слів, жахіття в Імлистому Яру, повного млиць, котрі задурюють голову й розтягують усіх на нитки. Чи вдасться друзям вибратися з туману млиць та дістати Сонечко? Читай та подорожуй разом з Лулукою.

Катерина Паньо «Сонечко для мами Лу»


Слайд 37

Катерина Паньо

Катерина Паньо

«Полювання на сліпса»

Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпс, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся! Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя...
Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка! Саме про це найперше й оповідає у своїй другій повісті молода талановита письменниця Катерина Паньо.


Слайд 38

Паньо Катерина «Цвіт мандрагори» Коли приходять

Паньо Катерина «Цвіт мандрагори»
Коли приходять замахайці –

все стає з ніг на голову, і на Плесі зчиняється казна-що. Навіть буркуни та Гримза не чуються в безпеці – хіба встигнуть запропонувати непроханим гостям якусь лагоминку, й ті ненадовго дадуть їм спокій... Але не переймайтеся: тато Лу дав слово, що він зарадить біді – а слово господаря Великого Коріння багато важить! Тим паче, якщо в нього є такий самовідданий помічник, як маленький Лулука, що заради порятунку Плеса зумів навіть подружитися з Тим, Хто Кричить Уночі...
Третя повість Катерини Паньо з дивовижного циклу про лулук та їхніх друзів – напрочуд світла та щемка історія, яка неодмінно захопить не лише кмітливих малюків, а й їхніх мисливих батьків.

Слайд 39 Світлана Поваляєва «Вррум-чарівник»
Разом із синами авторки та

Світлана Поваляєва «Вррум-чарівник» Разом із синами авторки та виноградним слимачком ви

виноградним слимачком ви поринете у дивовижний світ пригод, який

яскраво зобразила відома художниця Світлана Фесенко. Життя сучасних дітей не таке просте, як може видаватися дорослим. Окрім мобільного телефона, комп’ютера та велосипеда дітям не вистачає життєрадісної няні… або няня. Вррум – саме такий нянь-слимак, який доглядає за дітьми письменниці Світлани Поваляєвої Васильком і Романом.
Книга для сучасних дітей і заклопотаних батьків.

Слайд 40 Анатолій Птіцин «Ниточка і Ложкін»
Письменник Анатолій Птіцин

Анатолій Птіцин «Ниточка і Ложкін» Письменник Анатолій Птіцин наполягає, що ця

наполягає, що ця історія не вигадка, а щирісінька правда.

З тими звичайними дівчатками, що читають Велику Поважну Книгу, відбувається найбільше всього незвичайного. У Наталочки-Ниточки ранок почався надто вже дивно. Це відчув навіть кіт Коржик, якому щастить неймовірно, адже щонеділі він снідає по сім разів! А капосне дзеркало тут-таки вередувати почало! Ниточка взула дивні жовті черевички та й пішла собі…
Проте зовсім не до школи. Іти їй довелося весь час ліворуч, бо встала вона з лівої ноги, а цього правила в жодному разі не можна порушувати. Аж тут раптом звідкілясь узявся дивний хлопчик Ложкін, який знає напевне, що на зворотному боці Місяця така нудьга!
Читайте дотепну історію про Ниточку та Ложкіна, про дива та дружбу.

Слайд 41 Наталка

Наталка Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші

Сняданко
«Країна поламаних іграшок та інші подорожі»
Нові речі

не завжди кращі старих. Хлопчик Матвійко ніколи не думав, що поламаними іграшками гратися набагато цікавіше. А переконався він у цьому, побувавши разом із рожевою свинкою Параскою на справжньому бенкеті поламаних іграшок.Як Матвійкові вдалося заслужити звання дійсного члена Клубу дитячого самовиховання, і що обговорюється на Конгресі м’яких іграшок – читайте у повісті сучасної письменниці Наталки Сняданко.

Слайд 42 Оса Ґан Шведер «Сни шовкопряда»




Юсефіна та її

Оса Ґан Шведер «Сни шовкопряда» Юсефіна та її мама Анемона мешкають

мама Анемона мешкають в Амстердамі на невеличкому острівці, що

лежить поміж метушливим містом і таким самим метушливим портом. Вечорами вони читають збірку давніх китайських віршів. Її написав поет на ім’я Лі Бо, що жив понад тисячу років тому. Він – Юсефінин улюблений поет. Одного ранку Юсефіна помічає, що в саду сталося щось дивне. До них із Анемоною навідався сам…
Читайте перше видання повісті норвезької письменниці Оси Ґан Шведер «Сни шовкопряда» в перекладі на українську Галини Кирпи.


Слайд 43

Тетяна Щербаченко «Пуп Землі, або

Тетяна Щербаченко
«Пуп Землі, або Як

Даринка світ рятувала»

Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила для вас письменниця Тетяна Щербаченко, не залишать байдужими не лише дівчаток, а й хлопчиків (не кажучи вже про батьків). Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі – на все це здатна Даринка. Бо вона – з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе!
Бо ж усім так цікаво знати, що ж воно, врешті-решт, таке – жіночий характер…


Слайд 44

«Зросла собі квітка»





Зазвичай буває так, що художники малюють ілюстрації до вже готових текстів. З книжкою «Зросла собі квітка» вийшло навпаки. Адже спершу з’являлися картини, які намалював київський художник Роман Єненко (1971–2006). Його роботи трохи нагадують казки, зворушують своєю добротою і печаллю. Та й сам автор дуже любив придумувати різні казкові історії і розповідати їх своїм приятелям.
Власне тому українські та польські друзі Романа Єненка вирішили написати казки й вірші за мотивами картин художника. Ось так із казок, віршів та малюнків постала книжка «Зросла собі квітка», яку ви тримаєте в руках.


Слайд 45 Лариса Денисенко «Ліза та цюця П.»
Авторка вдало

Лариса Денисенко «Ліза та цюця П.» Авторка вдало використала дотепну дитячу

використала дотепну дитячу звичку давати предметам свої власні назви

з тим, аби вони ожили і заговорили, й наповнила цими фантазіями книгу. «Ліза та цюця П.» – справжня пригодницька історія про пошуки вірних друзів: зі шпигунами, таємними агентами-горобентами, Кущовою Тітонькою та ще багатьма героями з чудернацькими прізвиськами, яких вигадала письменниця Лариса Денисенко. Ця книжка – перша збірка творів для дітей відомої сучасної письменниці.


Слайд 46 Любко Дереш «Дивні дні Гані

Любко Дереш «Дивні дні Гані Грак» Книга буде цікава

Грак»
Книга буде цікава батькам, які прагнуть виховати в

дитині неординарну особистість. «Дивні дні Гані Грак» – книжка-несподіванка для тих, хто звик до класичної дитячої прози. Автор, один з найпопулярніших сучасних українських письменників Любко Дереш, уникає штампів не тільки в літературі для дорослих, а й для школярів. Ось і героїня цього твору Ганна Грак, учениця 4 класу середньої школи опиняється на грані реального та потойбічного. Що ж вона там побачила і які висновки зробила, читайте в цій незвичайній та захопливій оповіді.

Слайд 47

Ірен Роздобудько    «Коли

Ірен Роздобудько

«Коли оживають ляльки»

Ця книжка – своєрідний «дебют» знаної авторки. Перша спроба прози для дітей відкриє зовсім іншу, несподівану грань її обдарування. Ірен Роздобудько – відома українська письменниця, неодноразова лауреатка різноманітних конкурсів.
Не менш цікаво, ніж життя дорослих, постає у зображенні Ірен Роздобудько світ дитинства. Читач дізнається про духів, що мешкають у посуді, про те, як гноми наближають пори року й прикрашають небо зірками, і про те, як оживають ляльки.


Слайд 48 Олесь Ільченко
«Таємниця старої обсерваторії»
Познайомтеся з новою

Олесь Ільченко «Таємниця старої обсерваторії» Познайомтеся з новою гранню таланту –

гранню таланту – творами для дітей – відомого поета,

прозаїка і сценариста Олеся Ільченка. Не кожного дня можна зустріти просто посеред вулиці Незнайомця з паралельного світу. Саме з цього і почалися пригоди Влада та Оленки, головних героїв цієї книжки.
Виявляється, якщо відгукнутися на прохання іншої людини, по-справжньому захотіти їй допомогти, можна побачити неймовірні дива. Діти зрозуміли, що в будь-якому вимірі треба бути кмітливим, терплячим, а головне – приязним.

Слайд 49

Леся Воронина   «Прибулець

Леся Воронина

«Прибулець з країни Нямликів»

Ви вірите в те, що манна каша може робити дива? Мабуть ні! А от дівчинка Олянка переконалась у цьому, познайомившись із кумедним чоловічком на ім'я Буцик, який полюбляє Чарівну Страву. Він і його родичі можуть оживляти іграшки, літати, перетворюватися на…
Та Ви самі дізнаєтеся про все це, прочитавши нашу нову книгу.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.)


  • Имя файла: suchasna-dityacha-proza.pptx
  • Количество просмотров: 191
  • Количество скачиваний: 0