Леона́рдо да Ві́нчі— видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.
15 квітня 1452 року в селищі Анкіано поблизу Вінчі.
Його батьками були 25-річний нотаріус П'єро і його кохана, селянка Катерина. Перші роки життя Леонардо провів разом з матір'ю. Його батько незабаром одружився з багатою і знатною дівчиною, але цей шлюб виявився бездітним, і П'єро забрав свого трирічного сина на виховання. Розлучений з матір'ю Леонардо все життя намагався відтворити її образ у своїх шедеврах.
Слайд 4
Мистецтво
Нині Леонардо найперше відомий як художник. Крім того,
цілком можливо, що да Вінчі міг бути скульптором: дослідники
з університету Перуджі — Джанкарло Джентіліні і Карло Циці — стверджують, що знайдена ними в 1990 році теракотова голова є єдиною скульптурною роботою Леонардо да Вінчі, що дійшла до нас. Проте сам Да Вінчі в різні періоди свого життя вважав себе найперше інженером або ученим. Він віддавав образотворчому мистецтву не дуже багато часу і працював поволі. Тому художня спадщина Леонардо кількісно невелика, а низка його робіт втрачена або значно пошкоджена. Проте його внесок в світову художню культуру є винятково важливим навіть на тлі тієї когорти геніїв, яку дало Італійське Відродження.
Слайд 5 Леонардо да Вінчі , можливо, був найбільшим винахідником
в історії , але в його час були настільки
слабкі технології , що всі начерки генія залишилися в кращому разі на папері. Да Вінчі малював ескізи та діаграми своїх пристроїв і зберігав нотатки. Але або у нього не виникало бажання втілювати їх в реальність , або не вистачало коштів . У результаті , за життя да Вінчі практично жодне з його винаходів не побачив світло. Та й дізналися про працях геніального винахідника тільки після його смерті , оскільки він ніколи не виносив свої нотатки на публічне обговорення .