Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Олександр Довженко

Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 р. в с. В'юнище (тепер м. Сосниці Чернігівської області) в селянській родині. Навчався в Сосницькому чотирикласному училищі, був відмінником, потім у Глухівському учительському інституті.Батько й мати були неписьменні. Батько, Петро
Патєєв Андрій ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 р. в с. В'юнище (тепер м. ДОБА НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ На деякий час став активістом українського самостійницького руху. Повалення самодержавства він зустрів з радістю «собаки, За порадою Еллана-Блакитного, на початку 1920р. вступив до партії боротьбистів. Внаслідок вмілих маніпуляцій Володимира Леніна ця Перший серйозний успіх прийшов у 1929 році після виходу на екрани фільму Звенигора,Фактично, Довженко ще ЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ Земля (сценарій втрачено, спогади про сценарій і фільм)МатиНіч перед боємПовість полум'яних ДЯКУЮ ЗА УВАГУ КІНЕЦЬ
Слайды презентации

Слайд 2 Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 р. в

Олександр Довженко народився 10 вересня 1894 р. в с. В'юнище (тепер

с. В'юнище (тепер м. Сосниці Чернігівської області) в селянській

родині. Навчався в Сосницькому чотирикласному училищі, був відмінником, потім у Глухівському учительському інституті.
Батько й мати були неписьменні. Батько, Петро Семенович Довженко, належав до козацького стану.
Сім'я жила незаможно: землі було немало, проте вона була неродюча, натомість дітей було 14, тому батько «наймався в підводчики та смолярував». Діти в сім'ї швидко помирали, майже всі не досягнувши працездатного віку, тому в згадках про дитинство в уяві Олександра Довженка завжди поставали «плач і похорон». Він любив матір, про яку писав: «Народжена для пісень, вона проплакала усе життя, проводжаючи назавжди».


Вчився в Сосницькій початковій, а потім у вищій початковій школі. Навчання хлопчикові давалося легко — він був відмінником, хоча потім вважав, що це «вчителі самі щось зовсім не розуміють і тому їм здається, що я відмінник…». Загалом, Довженко зростав мрійливим, схильним до споглядальності: життя (тоді йому здавалось) йшло у двох вимірах — реальному і уявному. Пристрасті до чогось одного він не мав, натомість хотів вирізнятися, йому здавалося, що він може все, але «загалом мрії у виборі майбутньої професії літали у сфері архітектури, живопису, мореплавства далекого плавання, розведення риб і учителювання»


Слайд 3 ДОБА НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

ДОБА НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

Слайд 4 На деякий час став активістом українського самостійницького руху.

На деякий час став активістом українського самостійницького руху. Повалення самодержавства він зустрів з

Повалення самодержавства він зустрів з радістю «собаки, що зірвався з цепу», з

вірою, що тепер «вже все цілком ясно, що земля у селян, фабрики у робітників, школи в учителів, лікарні у лікарів, Україна в українців, Росія в росіян». Але потім, переглянувши свої юнацькі гарячі пориви, Довженко назвав їх засліпленням людей, «що вийшли з погреба» — адже на той час він не мав «нормальної, здорової політичної освіти, найменшої уяви про боротьбу класів та партій», про маркизм.
Згодом він написав: «Український сепаратистський буржуазний рух здавався мені тоді найреволюційнішим рухом, найлівішим, отже, найкращим: що правіше — то гірше, що лівіше — то краще. Про комунізм я нічого не знав, і якби мене спитали тоді, хто такий Маркс, я відповів би, що це, мабуть, видавець різних книжок. Таким чином, я ввійшов у революцію не тими дверима»
1917 — на фронт його не взяли як «білобілетника», він переїхав на роботу до Києві, де теж учителював та разом з тим вчився в Київському комерційному інституті (нині Київський національний економічний університет) на економічному факультеті. Довженко вступив туди лише тому, що його атестат не давав можливості вступати до інших вищих навчальних закладів, і це був засіб здобути хоча б якусь вищу освіту. Вчився погано, бракувало часу та старанності. Того таки року, коли за гетьмана Павла Скоропадського в Києві відкрилася Українська академія мистецтв, став її слухачем. У 1918 році, будучи вже головою громади комерційного інституту, Довженко організував загальностудентський мітинг протесту проти призову до лав гетьманської армії. Учасників демонстрації було розігнано, близько двадцяти вбито, багатьох поранено.
Академію Довженко так і не закінчив, а інститут, за його словами, відвідував до 1920 чи 1921 року.


Слайд 5 За порадою Еллана-Блакитного, на початку 1920р. вступив до партії боротьбистів.

За порадою Еллана-Блакитного, на початку 1920р. вступив до партії боротьбистів. Внаслідок вмілих маніпуляцій Володимира

Внаслідок вмілих маніпуляцій Володимира Леніна ця партія швидко самоліквідувалася, а її

члени влилися до лав КП(б)У. Сам Довженко так написав про це в автобіографії: «На початку 1920 року я вступив до партії боротьбистів. Цей вступ, невірний і непотрібний… Я дуже хотів вступити до Комуністичної партії більшовиків України, але вважав себе недостойним переступити її поріг, тому я пішов у боротьбисти, немов у підготовчий клас гімназії… Через кілька тижнів партія боротьбистів влилася в КП(б)У, і таким чином я став членом КП(б)У»[.
Автобіографію, посмертно опубліковану в журналі «Дніпро» (грудень 1957 р.), О. Довженко написав 1939 року, тому біографи Довженка вважають, що багато чого у своїй біографії (зокрема і вступ до лав КП(б)У) він подав так, як було найбільш безпечно у ті часи.

У 1930 році Довженка призначили завідувати Житомирською партійною школою]. Але натомість він потрапив до польського полону, де його показово розстріляли холостими, обіцяючи наступного разу справжній розстріл. Та йому вдалося втекти.
Довженкознавець Сергій Тримбач вважає: «Довженко, як і чимала кількість українських інтелектуалів 20-років, вірив, що можна поєднати силу і міць більшовицької ідеї і українську натуру. Він, як і чимало ровесників, обпікшись на поразці українців у роки громадянської війни, зробив ставку на силу й на те, що ця сила більшовика допоможе воскресити Україну та українську культуру як таку. Він помилився»


Слайд 6 Перший серйозний успіх прийшов у 1929 році після виходу на

Перший серйозний успіх прийшов у 1929 році після виходу на екрани фільму Звенигора,Фактично, Довженко

екрани фільму Звенигора,Фактично, Довженко ще у Харкові мав сценарій до

цього фільму. Ідея належала Юркові ЮртикуТютюнину який у співавторстві з Майком Йогансеном і написав сценарій фільму-легенди про скарб, закопаний гайдамаками в надрах гори.
Але Довженко майже на 90 % переробив цей сценарій. Він прагнув створити «свою Іліаду. Велетенська поетична фреска, що охоплює дві тисячі років буття, може бути зрозумілою тільки тим, хто знайомий з істрією України. Дванадцять пісень цієї стрічки відтворюють легенди скіфів і варягів, запорізьких козаків, громадянської війни, петлюровців, більшовиків та білогвардійців. Усі вони поєднані одним персонажем — дідом, який уособлює патріархальне селянство, прив'язане до цінностей минулого. Фільм не вписується все ж таки у ряд фільмів, що були покликані формувати пролетарський реалізм, хоч і закінчується апологією соціалістичної промисловості. Довженко виправдовував більшовицьку революцію вірячи, що ця нова ідеологія ніби виникла з якогось давнього заповіту. «Звенигора» була сенсацією 1928 року, але водночас це був початок особистої трагедії Довженка — за цю стрічку, та згодом за фільм Земля його будуть постійно звинувачувати у буржуазному націоналізмі.
Багато кінознавців вважали, що тільки у «Звенигорі» здійснилась творча фантазія автора, якій у силу обставин не судилося повторитися. А відродилась вона тільки у 1960-ті роки разом із розвитком поетичного кіно України.
Загалом, «Звенигора», «Арсенал» та «Земля» розглядають як окремий етап у творчості Довженка, тим більше, що головні герої цих фільмів були об'єднані за рахунок виконання ролі одним й тим же актором — Семеном Свашенко.

Слайд 7 ЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ
Земля (сценарій втрачено, спогади про сценарій і фільм)
Мати
Ніч

ЛІТЕРАТУРНІ ТВОРИ Земля (сценарій втрачено, спогади про сценарій і фільм)МатиНіч перед боємПовість

перед боєм
Повість полум'яних літ
Нащадки запорожців (драматична поема)
Україна в огні (кіноповість)
Поема про

море (кіноповість)
Антарктида (кіноповість)
Життя в цвіту (п'єса)
Щоденник 1941-56
Оповідання «Сон» та інші


  • Имя файла: oleksandr-dovzhenko.pptx
  • Количество просмотров: 108
  • Количество скачиваний: 0