Слайд 2
Андорра
Князівство в Європі в східних Піренеях, що межує із Францією на півночі й Іспанією на півдні. Окрема держава (п'ята
з кінця за чисельністю населення у Європі після Ліхтенштейну, Сан-Марино, Монако та Ватикану), Андорра сьогодні є
процвітаючою країною, головним чином, завдяки туризму та статусу офшорної зони. Населення Андорри має найбільшу у світі тривалість життя — у середньому 83.5 роки. Площа 468 км2. Сто-лиця Андорра-ла-Велья. Розташована в гористій місцевості з вузькими долинами, клімат гірський субтропічний.
Історично Андорра знаходилась під подвійним протекторатом: Уржельської єпархії (Іспанія) та Франції. Голова уряду Албер Пінтат Сантуларія. В Андоррі урядує Генеральна Рада (з 24 членів, обраних на 4 роки). Населення — 71 тисяча осіб (2006) (з них 33% андоррці, 43% іспанці, 11% португальці, 7% французи). Державна мова — каталанська. Основна релігія — католицизм.
Слайд 3
Культура та туризм
Андора-ла-Велья, незважаючи на свої скромні розміри,-
дуже мальовниче і різностильове місто. Багато чого зі спадщини
минулих століть збереглося в цілості.Особливо вражає Баррі Антик – істоичний центр столиці.
Велику культурно-історичну цінність представляє “Будинок долин”(Каса де ла Валле), розташований в самому центрі столиці Уньому з 1702 по 1978 р збиралися безпосередні керівники країни. Будівля була споруджена в 1508 році. У “будинку долин”є приміщення вельми оригінального плануанн, “Скриня про сім замках” (Сет Паніс), слугувало раніше сховищем державних таємниць. Ще більш стародавня споруда – церква Святого Армеголя, памятник архітектури XI-XII ст.
Слайд 4
У Андорі-ла-Вельї є Державний театр і Музична академія.
Вони знаходяться на Площі Народу(Пласа ла Побле). Невідємна частина
столиці- передмістя Ордіно. Тут розташований найвідоміший лижний центр Аркаліс та етнографічний музей Де Арені.
В Ескальдесі знаходиться церква Святого Мігеля Енголастера – памятник романського зодчества XII с. І цілющі мінеральні джерела. Крім цього в Ескальдес знаходиться музей російської Матрьошки, щр нараховує приблтзно 200 експонатів.
Слайд 5
Албанія
Албанія - держава у Південній Європі, на узбережжі Іонічного та Адріатичного
морів. Межує з Грецією, Македонією, Чорно-горією та Сербією (частково визнане Косово). Площа 28,7 тис. км².
населення 3,339 млн. (2001). Столиця — Тірана. Офіційна мова — албанська. З січня 1946 по грудень 1976 — народна республіка. У грудні 1976 проголошена Народна Соціалістична Республіка Албанія. З травня 1991 — Республіка Албанія. Мусульмани — 50 %, православні (Албанська Православна церква) — 35 %, католики — 15 %. Албанія поділяється на 36 округів (реті) і 1 муніципалітет — столичну область. Законодавча влада належить Народним Зборам Республіки Албанія із 140 депутатів. Главою держави є Президент Республіки, який обирається Народними Зборами. нинішній президент Буяр Нішані. Вищим органом виконавчої влади є Рада Міністрів.
Слайд 6
Культура и туризм
Велика частина країни має гірський і
піднесений рельєф, з глибокими, родючими долинами. На території країни
розташовані кілька великих озер, що простягаються по кордонах з Югославією, Македонією і Грецією. Одне з них - Охридське - найглибше на Балканах (294 м.).Найвища точка Албанії - гора Європа (2693 м). Крім пляжів Адріатичного та Іонічного морів, Албанія може запропонувати цілий ряд визначних пам'яток. У Тирані - музей національної культури, музей природної історії, історичний музей, музей археології, прекрасна картинна галерея, з пам'яток архітектури - мечеть Етем Вея (початок XIX століття). У Дурресі - залишки візантійської і венеціанської фортець. У Ельбасані - фортеця XV століття, в якій знаходиться музей. У Корча - мечеть XV століття.
Слайд 7
Влера - популярний курорт в Албанії.
Він знаходиться в
унікальному місці, на стику двох морів - Адріатичного та
Іонічного. Це також другий за значимістю після Дурреса порт країни.
Влера - типовий для Албанії курорт з пам'ятниками різних епох: від античності до середньовіччя. Розташований в передмісті Влера містечку Орикум амфітеатр, церкви Святого Стефана і Святого Мітрі, Фортеця Порто-Палермо - всі вони складають золотий фонд албанської архітектури.Однак для нинішніх туристів історичне значення має малу вагу. Набагато важливіше ті можливості, які Влера пропонує для відпочинку. М'який клімат і піщані пляжі, яскраві ландшафти Середземномор'я і смішні - у порівнянні з сусідніми Хорватією або Чорногорією - ціни роблять Влера привабливим місцем для літньої відпустки. Поградец - один з найкрасивіших курортів Албанії. Хоча це і нове місто, але воно володіє великою історією. Розташовується Поградец в південно-східній частині Албанії (всього в 140 км від Тирани) і межує з Македонією. Він знаходиться на березі озера Охрід, яке є найглибшим озером на Балканах. Озеро відоме своєю чистою водою і гірськими пейзажами. Поруч з курортом знаходиться ще один туристичний центр - Дрілон, оточений декоративними садами (5 км на схід). Поградец користується популярністю через особливий клімат, гірський пейзаж і можливості, які пропонує для різних видів водного спорту, риболовлі і т.д.
Слайд 8
До світової спадщини ЮНЕСКО на території Албанії занесені
два обьєкти : Археологічний музей-заповідник Бутрінті та Історичні центри
Берат і Гірокастра.
Бутрінті — археологічний музей-заповідник на півдні Албанії. В 1992році розкопки грецького та римського міст включені до списку об'єктів Світової Спадщини. В 1999 році об'єкт розширено включенням до нього середньовічної венеціанської фортеці.
Історичні центри міст Берат і Гірокаста у 2005 році включено до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО, як місто часів Османської Імперії, що добре збереглось.
Слайд 9
Боснія і Герцоговина
Це конфедеративна держава у центральній частині Балканського півострова, що
межує на півночі і заході з Хорватією, на сході з Сербією,
на півдні і сході з Чорногорією; площа 51 197 км2; столиця Сараєво; рельєф: гірська країна, частина Динарських Альп, вапнякові ущелини. Населення 4067 тис. (2001), включаючи 48% мусульман-боснійців (суніти), 37% сербів, 14% хорватів. Голова держави — президент, посада переходить до одного з членів Президії за принципом ротації на строк 8 місяців (Президія має повноваження терміном 4 роки. Офіційні мови : бойснійська, хорваться, сербська. Незалежнічть від Югославії отримала 12 квітня 1992 року. Представники етнічних меншин не мають права балотуватися ні на посаду президента, ні до парламенту. Така можливість дається лише представникам однієї з трьох основних етнічних груп: мусульман-боснійців, хорватів і сербів. Правляча партія - мусульманська
Слайд 10
Культура і туризм
У гірських районах країни поширені «полья»
- вузькі міжгірські долини карстового походження. Найбільш красиві карстові
ландшафти в Украй, карстові печери в польях Ліваньско і Гламочако. Бувають землетруси
Слайд 11
Національні природні парки та заповідники: Хутово блат (перелітні
птахи), Сутьейска (дикий ліс Перучіца з соснами ші. До
54 м), Козара (хвойні ліси) і ін.
Слайд 12
До списку Всесвітньої спаджщини Юнеско відноситься район старого
мосту в історичному центрі міста Мостар і міст Махмет
Паши Соколовича у Вишеграді.
Також країною були запропоновані наступні обьєкти достойні бути занесеними до списку ЮНЕСКО:
1.Печера Ветрениця
2.Природно архітектурний ансамбль Яйце
3. Древнє поселення Почитель