Слайд 2
Що таке "Кібербулінгу? Інтернет-тролінг і Кібербулінгу"
Спробуйте уявити сучасну
дитину без мобільного телефону, комп'ютера, ноутбука або планшета. Це
вже неможливо. Вони раді наявності таких гаджетів, адже це дарує можливість спілкування з друзями, родичами, однокласниками. Однак поряд з цим виникають і проблеми. Ми сьогодні не будемо говорити про те, що це погіршує зір, знижує соціальну активність та ін. Є не менш важлива проблема - Кібербулінгу. Це відносно нове поняття, яке ми запозичили в Заходу разом з соціальними мережами і чатами. Що таке Кібербулінгу, як йому запобігти, як протистояти, ми й дізнаємося у цій презентації.
Слайд 3
Що ж це за напасть?
Це одна з форм
переслідування, цькування, залякування, насильства підлітків і молодших дітей за
допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, а саме Інтернету і мобільних телефонів.
Щоб краще зрозуміти, що таке Кібербулінгу (cyber-bullying), давайте розглянемо походження терміну. Якщо його перша частина зрозуміла і без пояснень, то друга частина назви цього віртуального терору походить від англійського слова bull («бик»). Звідси йдуть всі родинні значення - чіплятися, агресивно нападати, провокувати, тероризувати, дошкуляти, ятрити, труїти і інш.
Слайд 4
Головна проблема
Найбільшим мінусом віртуального простору є те, що
ми спілкуємося за відсутності міжособистісного контакту як такого. Тобто
не бачимо людини, відповідно, не можемо з 100% упевненістю стверджувати, ким він є насправді.
Слайд 5
Головна проблема
Виходить, кожна людина може придумати собі нове
життя, нове «амплуа», нову поведінку. Адже вкрай малоймовірно, що
правда рано чи пізно з'ясується. Таким чином, людина не боїться, що колись йому доведеться відповідати за вчинки, висловлювання, дії, тому він поводиться як завгодно, як правило, зовсім погано, некоректно.
Слайд 6
Головна проблема
Це докладну відповідь на питання про те,
що таке Кібербулінгу. Підлітки часто користуються такою можливістю, «приміряють»
на себе інші ролі, причому роблять це із задоволенням. Є й дорослі люди, які обізнані, що таке Кібербулінгу, вони використовують це заради забави або внаслідок психологічних захворювань.
Слайд 7
Якими можуть бути наслідки?
На жаль, дуже сумними. Хоча
слово це і відносно нове, але вже відомі випадки
про спроби суїциду, про травми, про трагічні смертях, і все це внаслідок нападу на підлітка через чати, соціальні мережі, електронну пошту.
Слайд 8
Якими можуть бути наслідки?
Мета віртуального терору - нанесення
психологічної шкоди. Невидимим, але дуже страшним є Кібербулінгу. Чим
він небезпечний, якими загрожує наслідками, на жаль, знають вже багато батьків і підлітки. Вивчіть всю інформацію, щоб уберегти свою дитину від любителів злих жартів і провокацій. Інтернет-тролінг і Кібербулінгу в чомусь схожі, проте останній вид має більш серйозні наслідки.
Слайд 9
Типи буллінг
Терор у віртуальному просторі має багато форм
прояву. Найнешкідливіша - жарти, приколи. На протилежній же стороні
- потужний психологічний вплив, що приводить до суїцидів і смертям. Кібербулінгу - інноваційний спосіб насильства над дитиною, яка не кожен батько може вчасно помітити і якимось чином правильно відреагувати. Вивчіть типи терору і будьте у всеозброєнні.
Слайд 10
Тип 1: перепалки (Флеймінг)
Мається на увазі обмін маленькими,
але дуже емоційними репліками. Як правило, беруть участь у
цьому двоє людей, хоча не виключено і присутність кількох людей. Розгортається ця перепалка в «публічних» місцях Інтернету. Може закінчитися швидко і без наслідків, а може перерости у тривалий конфлікт. З одного боку, це протистояння рівних учасників, з іншого - за певних умов може перетворитися далеко не в рівноправний психологічний пресинг, що тягне за собою сильні емоційні переживання жертви.