Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Малі ріки України та їх екологічний стан

Конкурс: Ман-юніорСекція: Еколог- юніорВиконала: учениця 8-В класу Гончарук Катерина Олегівна Тема проекту: Малі ріки України та їх екологічний стан.Школа: НВК: спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов - гуманітарної гімназії №1  ім.М.І. Пирогова.Вчитель: Костюк
Вода!.. Ти не маєш смаку, кольору,    запаху, тебе Конкурс: Ман-юніорСекція: Еколог- юніорВиконала: учениця 8-В класу Гончарук Катерина Олегівна Тема проекту: Малі Унава — річка в Україні, права притока Ірпеня (басейн Дніпра). Довжина 87 км. Площа водозбірного басейну 680 км2.Похил 1,2 м/км. Долина  З дитинства я багато часу проводжу у бабусі, яка проживає у місті Проблеми екологічного стану річки можна побачити пройшовши вздовж неї, а ось яка Особливо боляче спостерігати за мізерним залишком риби у річці. Ще нещодавно її Використання Унави завжди мало велике значення для мешканців території по які вона  Біологічне забруднення, тобто занесення у водне середовище і розмноження у ньому небажаних Професійна оцінка екоінспекції, щодо забруднення річки.Фастівська міжрайонна прокуратура разом з Державною екологічною Ще за радянських часів у селі Кощіївка на річці була збудована гребля, Вже кілька років жителі Фастова (особливо ті, що живуть по сусідству із Приємно бачити, що є небайдужі люди, які діють! Саме таких, я й Життя річки в тому, що вона тече. Леонардо да Вінчі писав: “Коли
Слайды презентации

Слайд 2 Конкурс: Ман-юніор
Секція: Еколог- юніор
Виконала: учениця 8-В класу Гончарук

Конкурс: Ман-юніорСекція: Еколог- юніорВиконала: учениця 8-В класу Гончарук Катерина Олегівна Тема проекту:

Катерина Олегівна 
Тема проекту: Малі ріки України та їх екологічний

стан.
Школа: НВК: спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов - гуманітарної гімназії №1  ім.М.І. Пирогова.
Вчитель: Костюк Людмила Йосипівна
Населений пункт: місто Вінниця
Мета проекту: дослідити екологічний стан річки Унава. Знайти основні причини забруднення. Слідкувати за станом річки. Знайти ідеї, щодо вирішення цієї проблеми.

Слайд 3 Унава — річка в Україні, права притока Ірпеня (басейн Дніпра). Довжина 87 км. Площа водозбірного

Унава — річка в Україні, права притока Ірпеня (басейн Дніпра). Довжина 87 км. Площа водозбірного басейну 680 км2.Похил 1,2 м/км.

басейну 680 км2.Похил 1,2 м/км. Долина коритоподібна, завширшки до 4 км, глибиною

до 30 м. заплава подекуди заболочена, шириною 600 м. Річище завширшки переважно 2—10 м, протягом 34 км відрегульоване. Живлення мішане. Льодостав з початку грудня до першої половини березня. Гідрологічний пост біля Фастова існує з 1949 року. Створено Фастівське водосховище. Використовується на потреби технічного водопостачання, зрошування, рибництва. Бере початок біля села Мостового. Тече по території Андрушівського, Попільнянського,Брусилівського  районів Житомирськоїобласті, Фастівського району Київської області.

Факти про річку Унаву


Слайд 4  
З дитинства я багато часу проводжу у бабусі,

 З дитинства я багато часу проводжу у бабусі, яка проживає у

яка проживає у місті Фастові. Чималою окрасю міста була

славна річка Унава. «Якщо Київ зведений на Дніпрі, то Фастів – на Унаві...» - добре знайомий цей вислів усім мешканцям Фастову. Але зараз більш популярно казати: «Була Унава, стала – канава». І не дивно адже стан річки на сьогоднішній день – це яскравий наслідок  байдужості місцевої влади, яка призвела до заболочення, заростання очеретом і зникнення водних артерій краю. Боляче дивитися як річка перетворюється на болото та смітник.

Раніше

Зараз


Слайд 5 Проблеми екологічного стану річки можна побачити пройшовши вздовж

Проблеми екологічного стану річки можна побачити пройшовши вздовж неї, а ось

неї, а ось яка вона була ще 30 років

назад знає не кожен. Я розпитала мешканців, які проживають поруч з Унаву вже довгі роки. Це був мій особистий експеримент, причиною його проведення було бажання дізнатися, що втрачає людина забруднюючи довкілля.

Унава, приблизно 1983 рік: «Вода - чиста та прозора, на берегах річки піщані пляжі, вже біля берегів води було по коліно. Безліч відпочивальників, половина з них діти, проводили коло річки своє дозвілля. Можна було чітко бачити пальці своїх ніг, стоячи по пояс у воді. На берегах сиділи численні рибалки. Риба була різна, були тут і карпи, і карасі.» - ось так розповідали люди про красуню-Унаву.

Красуня-Унава


Слайд 6 Особливо боляче спостерігати за мізерним залишком риби у

Особливо боляче спостерігати за мізерним залишком риби у річці. Ще нещодавно

річці. Ще нещодавно її кількість заохочувала рибалок до Унави,

різноманітність видів вражала, зараз же на сайтах риболовлі шукати в рекомендаціях річку Унаву марно. Я самостійно передивлялася такі сайти і лише в одному знайшла відгуки про Унаву. Саме там люди жалілися і дивувалися куди поділася риба. Насправді ж риба вмирає через забрудненість води і нестачу кисню, частина померла, коли підірвали греблю, частину нищить наша молодь, яка на дозвіллі не лише порушує спокій риб, а й відлякує мешканців екосистеми річки, наприклад, кидаючи камінцями у видр, чи птахів.

Зникли дитячі табори відпочинку на річці, вже не можна побачити запеклу боротьбу молоді, яка змагається за перемогу на байдарках… Все зникає…


Слайд 7 Використання Унави завжди мало велике значення для мешканців

Використання Унави завжди мало велике значення для мешканців території по які

території по які вона протікає. В останні десятиліття відзначався

інтенсивний ріст водокористування, що призвело до погіршення якості води та гідрологічного режиму. Значно збільшилося безповоротне водоспоживання. Антропогенний вплив на Унаву обумовлений господарською діяльністю, яка здійснюється в межах річки. До недавнього часу основним джерелом забруднення річки були відпрацьовані промислові та комунальні стічні води. Шкоду приносить і поверхневий стік з сільськогосподарських угідь, що містить мінеральні добрива, отрутохімікати та біогенні речовини.


Основні причини забруднення Унави


Слайд 8  Біологічне забруднення, тобто занесення у водне середовище і

 Біологічне забруднення, тобто занесення у водне середовище і розмноження у ньому

розмноження у ньому небажаних для людини організмів, Унави з

кожним роком стає все більш поширеним. На території річки все частіше можна побачити знак з надписом: « Купатися заборонено!». При забрудненні вод мікроорганізмами мають на увазі їх бактеріальне забруднення. Біологічні забруднювачі потрапляють у водойми із стічними водами .Ці води містять хвороботворні бактерії та віруси – збудники інфекцій. Використання забрудненої ними води для пиття і купання призводить до захворювання холерою, дизентерією та іншими інфекційними хворобами.   Забруднення вод транспортними засобами. Водний транспорт забруднює воду внаслідок скидання відходів і нафтопродуктів.   Річка забруднюється і через повітряна міграцію полютантів.

Основні причини забруднення Унави
(продовження)


Слайд 9 Професійна оцінка екоінспекції, щодо забруднення річки.


Фастівська міжрайонна прокуратура

Професійна оцінка екоінспекції, щодо забруднення річки.Фастівська міжрайонна прокуратура разом з Державною

разом з Державною екологічною інспекцією в Київській області виявила

порушення водного законодавства в роботі «Фастівводоканалу». Приводом проведення перевірки стали звернення громадських природоохоронних організацій «Екологія-Право-Людина» та «Національний екологічний центр України» з проханням припинити забруднення водних об’єктів на території Малоснітинської сільської ради, що на Київщині.
За результатами перевірки прокуратурою та інспекцією виявлено надмірний скид забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами. «Вийшовши за межі своїх повноважень, службовими особами Фастівводоканалу було прийнято розпорядження про призупинення діяльності повітродувної станції з метою економії електроенергії, незважаючи на те, що робота механізмів, обладнання і вимірювальних пристроїв очисних споруд повинна бути безперебійною.
У зв’язку з цим, в аеротенках каналізаційних очисних споруд Фастівводоканалу загинув активний мул, який здійснював біологічне очищення стічних вод. Згідно проведеного розрахунку Інспекції загальний збиток, заподіяний навколишньому природному середовищу, склав 2 045, 5 тисяч гривень.
За результатами перевірки прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 242, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.


Слайд 11 Ще за радянських часів у селі Кощіївка на

Ще за радянських часів у селі Кощіївка на річці була збудована

річці була збудована гребля, аби регулювати воду у різні

пори року, в тому числі під час повені та засухи, зрошувати колгоспні поля. Та й дорослим і малечі було де скупатись у спеку, а рибалкам посидіти із вудками.
Нині, дійсно, все по-іншому. Від центру села можна пройти до греблі, через яку зроблено добротний міст для пішоходів і для авто. Ось тільки для самої греблі слово «добротність» не підходить. Колись вона мала два металевих затвори для води. Зараз один з них – колода на колоді, доки не згниє. А другий - вигнутий овалом, аби не тримав воду і вона текла, як заманеться. Втім, ще донедавна цей металевий затвор був без цієї вгнутості і таки затримував воду, як міг. Зайва ж «рвала береги» (у ту ж весняну повінь) і сама перетікала через нього.
Місцеві жителі розповідають, що була людина яка відповідала за греблю. Дивилася за шлюзом, спускала воду коли занадто багато. Зараз, кажуть, немає нікого, вона нікому не потрібна ця річка, залишилася сама по собі. Щоб ремонтувати греблю - й мови бути не може, каже сільський голова. Бо нині до водойми зливають каналізаційні стоки.
Проте ріка все ж чекає допомоги!

Серйозні проблеми греблі, ще більше ускладнюють становище річки, сприяючи погіршенню екологічного стану Унави.


Ще за радянських часів у селі Кощіївка на річці була збудована гребля, аби регулювати воду у різні пори року, в тому числі під час повені та засухи, зрошувати колгоспні поля. Та й дорослим і малечі було де скупатись у спеку, а рибалкам посидіти із вудками.
Нині, дійсно, все по-іншому. Від центру села можна пройти до греблі, через яку зроблено добротний міст для пішоходів і для авто. Ось тільки для самої греблі слово «добротність» не підходить. Колись вона мала два металевих затвори для води. Зараз один з них – колода на колоді, доки не згниє. А другий - вигнутий овалом, аби не тримав воду і вона текла, як заманеться. Втім, ще донедавна цей металевий затвор був без цієї вгнутості і таки затримував воду, як міг. Зайва ж «рвала береги» (у ту ж весняну повінь) і сама перетікала через нього.
Місцеві жителі розповідають, що була людина яка відповідала за греблю. Дивилася за шлюзом, спускала воду коли занадто багато. Зараз, кажуть, немає нікого, вона нікому не потрібна ця річка, залишилася сама по собі. Щоб ремонтувати греблю - й мови бути не може, каже сільський голова. Бо нині до водойми зливають каналізаційні стоки.
Проте ріка все ж чекає допомоги!


Слайд 12 Вже кілька років жителі Фастова (особливо ті, що

Вже кілька років жителі Фастова (особливо ті, що живуть по сусідству

живуть по сусідству із Фастівським пивзаводом та річкою Унава)

жаліються на погіршення стану здоров’я. При цьому, зі сторони пивзаводу досить часто доноситься дуже неприємний запах, що призводить до проблем із диханням. Більшість фастівчан переконані, що причина - у небезпечних відходах від виробництва, що пивзавод зливає у річку Унава. Вказана інформація спричинила чималий резонанс у Фастові. Однак, з року у рік фастівчани не можуть добитися правди.  У відкритих джерелах є щонайменше два повідомлення, що витік таки має місце. Відповідні офіційні заяви зробили Фастівська міська влада та Державна екологічна служба. 27 травня сталася аварія на каналізаційному колекторі ДП ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» в районі Кадлубицького мосту. Цього ж дня на ім'я міського голови В.О.Тимофієва надійшло письмове звернення громадян пр. К.Маркса, в якому вони повідомляли про те, що 27-28 травня вода в річці була білого кольору, за їх припущенням – з миючими засобами. Масово загинула риба. Мешканці просили вжити заходів по наведенню порядку. З часом після перевірки членами комісії складено акт, в якому зазначено: «- каналізаційний колектор знаходиться в аварійному, занедбаному стані, порушена труба, каналізаційна мережа проходить на відстані 3-5 метрів від р. Фоса; - на відстані 80-100 метрів від місця аварії знаходиться 300-500 загинувших мальків риби (розмірами 8-12 см); - каналізаційні стоки витікають з труби і відкачуються насосом в р. Фоса;» Правда була доведена, завод дійсно забруднював воду, але скільки ж часу люди витратили на боротьбу за справедливість!
Цей життєвий випадок, нажаль не рідкість!

Проблеми Унави стосуються безпосередньо кожного з нас! Ось приклад з життя, коли через забруднення річки Унави постраждали люди . Найстрашнішим є те, що забруднення спричинила також людина.


Слайд 13 Приємно бачити, що є небайдужі люди, які діють!

Приємно бачити, що є небайдужі люди, які діють! Саме таких, я

Саме таких, я й зустрічала приймаючи участь у різних

акціях, щодо захисту Унави. Мешканці зрозуміли, що разом вони - сила, тому не дивно, що у вихідний день на березі річки люди охоче розбирають сміття, фарбують знаки на березі річки тощо. Я сама полюбляю долучатися до такого роду акцій. Вони не лише корисні, а й цікаві, адже можна знайти однодумців і весело провести час з новими друзями!
Під час теплих сезонів люди раз в місяць виходять до річки і прибирають сміття, яке може наносити шкоду не лише річці, але й ґрунту. Цілі мішки відходів назбируються після таких зборів. Колись на Унаві були чудові пляжі, які до нашого часу вже розібрали, але люди з цим миритися не стали і хоча за чималий проміжок часу та все ж свого домоглися. На березі в Фастові поставили п'ять лавок зі столиками і чотири баки для сміття. Жителі розмальовують їх кожної весни різноманітними малюнками, а також насаджують квіти навколо, тому зараз там зручно і затишно. Ми намагаємося підгодовувати тваринок які живуть біля Унави і захищати їх.
Якби на Унаву виділяли кошти можна було б очищати стоки, боротися з цвітінням, очистити воду від промислових відходів і хімікатів, побудувати нову греблю… А хто знає може з часом і в Унаві, і в інших річках поселяться лососі – як символ чистоти річки. Але для цього потрібно бажання і допомога кожного, хто користується водою.

Разом ми – це сила!
або
Як врятувати Унаву?


  • Имя файла: malі-rіki-ukraїni-ta-їh-ekologіchniy-stan.pptx
  • Количество просмотров: 204
  • Количество скачиваний: 0