Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Поняття валюти та валютних цінностей. (Тема 7)

ЗмістПоняття валютиПоняття валютиних цінностей
Поняття валюти та  валютних цінностейВиконала: студентка IV курсу ЗмістПоняття валютиПоняття валютиних цінностей Відповідно до положень спеціального нормативно-правового акту у сфері валютного Власне ж валютою України є грошові знаки у вигляді Іноземна валюта - це іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, До валютних цінностей нормами вказаного Декрету віднесено:1. валюту України;2. платіжні 5. банківські метали – золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) У національному законодавстві валютні операції визначені шляхом наведення їхнього переліку. Відповідно до НБУ видає ліцензії на здійснення валютних операційГенеральні ліцензії видаються комерційним банкам та Резиденти і нерезиденти мають право бути власниками валютних цінностей, що Валюта України є єдиним законним засобом платежу на Торгівля  іноземною валютою  на  території Для валютних операцій використовуються валютн (обмінні) курси Висновки  Отже, валютою України є грошові знаки у вигляді Іноземна валюта - це іноземні грошові знаки у вигляді Список використаної літературиВащенко Ю. В. Банківське право: Навч. посібник. – Дякую за увагу !
Слайды презентации

Слайд 2
Зміст
Поняття валюти
Поняття валютиних цінностей


ЗмістПоняття валютиПоняття валютиних цінностей

Слайд 3
Відповідно до положень спеціального

Відповідно до положень спеціального нормативно-правового акту у сфері валютного

нормативно-правового акту у сфері валютного регулювання І контролю –

Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19 лютого 1993 року – під валютою України слід розуміти як власне валюту України, так і платіжні документи та інші цінні папери, виражені у валюті України, а під іноземною валютою – як власне іноземну валюту, так і банківські метали, платіжні документи та інші цінні папери, виражені в іноземній валюті або банківських металах.

Слайд 4
Власне ж валютою України

Власне ж валютою України є грошові знаки у вигляді

є грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет

і в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших фінансових установах на території України.

Слайд 5 Іноземна валюта - це іноземні грошові

Іноземна валюта - це іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів,

знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають

в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти в грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших фінансових установ за межами України.

Слайд 6
До валютних цінностей нормами
вказаного Декрету

До валютних цінностей нормами вказаного Декрету віднесено:1. валюту України;2. платіжні

віднесено:

1. валюту України;
2. платіжні документи та інші цінні папери

(акції, облігації, купони до них, бони, векселі, боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші фінансові та банківські документи), виражені у валюті України;
3. іноземну валюту;
4. платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них. Векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, інші фінансові та банківські документи), виражені в іноземній валюті або банківських металах;


Слайд 7 5. банківські метали – золото, срібло, платина, метали

5. банківські метали – золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені

платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до

світових стандартів, у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.


Слайд 8
У національному законодавстві валютні операції визначені шляхом наведення

У національному законодавстві валютні операції визначені шляхом наведення їхнього переліку. Відповідно

їхнього переліку. Відповідно до пункту 2 статті 1 вказаного

Декрету до валютних операцій належать наступні операції:

- операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України:
- операції, пов'язані з використанням валютних цінностей в міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням заборгованостей та інших зобов'язань, предметом яких є валютні цінності;
- операції, пов'язані з ввезенням, переказуванням і пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і пересиланням за її межі валютних цінностей.

Слайд 9
НБУ видає ліцензії на здійснення
валютних операцій
Генеральні ліцензії

НБУ видає ліцензії на здійснення валютних операційГенеральні ліцензії видаються комерційним банкам

видаються
комерційним банкам та іншим
фінансовим установам України,
національному

оператору
поштового зв'язку на
здійснення валютних операцій

Індивідуальні ліцензії видаються
резидентам і нерезидентам
на здійснення разової валютної
операціїна період, необхідний
для здійснення такої операції


Слайд 10
Резиденти і нерезиденти мають право бути

Резиденти і нерезиденти мають право бути власниками валютних цінностей, що

власниками валютних цінностей, що знаходяться на території України. Резиденти

мають право бути власниками також валютних цінностей, що знаходяться за межами України, крім випадків, передбачених законодавчими актами України.

Слайд 11
Валюта України є єдиним

Валюта України є єдиним законним засобом платежу на території

законним засобом платежу на території України, який приймається без

обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено Декретом, іншими актами валютного законодавства України.
Порядок ввезення, переказування і пересилання з-за кордону, а також вивезення, переказування і пересилання за кордон резидентами і нерезидентами валюти України визначається Національним банком України. Суми у валюті України, що були вивезені, переказані, переслані на законних підставах за кордон, можуть бути вільно ввезені, переслані, переказані назад в Україну.

Слайд 12
Торгівля іноземною валютою

Торгівля іноземною валютою на території України резидентами і нерезидентами

на території України резидентами і нерезидентами

- юридичними особами здійснюється через уповноважені банки та інші фінансові установи, що одержали ліцензію на торгівлю іноземною валютою Національного банку України, виключно на міжбанківському валютному ринку України.
Структура міжбанківського валютного ринку, а також порядок та умови торгівлі іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку визначаються Національним банком України.

Слайд 13
Для валютних операцій

Для валютних операцій використовуються валютн (обмінні) курси іноземних

використовуються валютн (обмінні) курси іноземних валют, виражені у валюті

України, курси валютних цінностей в іноземних валютах, а також у розрахункових (клірингових) одиницях. Зазначені курси встановлюються Національним банком України за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Національний банк України може встановлювати граничні розміри маржі за операціями на міжбанківському валютному ринку України уповноважених банків та інших фінансових установ, що одержали ліцензію Національного банку України, за винятком операцій, пов’язаних із строковими (ф’ючерсними) угодами.

Слайд 14
Висновки

Отже, валютою України є

Висновки Отже, валютою України є грошові знаки у вигляді банкнотів,

грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет і

в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших фінансових установах на території України.


Слайд 15

Іноземна валюта - це

Іноземна валюта - це іноземні грошові знаки у вигляді

іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет,

що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти в грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших фінансових установ за межами України.




Слайд 16
Список використаної літератури


Ващенко Ю. В. Банківське

Список використаної літературиВащенко Ю. В. Банківське право: Навч. посібник. –

право: Навч. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2006.

–344 с.
Заверуха І. Б. Банківське право: Посібник для студ. юрид. та екон. спец. вищ. навч. заклад. – Л, Астролябія, 2002. – 222 с.
Качан О. О. Банківське право: Навч. посіб. – К: Школа, 2004. – 320 с.
Костюченко О. Я. Банківське право: Підручник / 2-вид., переробл. та до-пов, – К.: Атіка, 2011. – 376 с.
Про систему валютного регулювання і валютного контролю: Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 № 15 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/15-93



  • Имя файла: ponyattya-valyuti-ta-valyutnih-tsіnnostey-tema-7.pptx
  • Количество просмотров: 174
  • Количество скачиваний: 0